Sākumlapa » Notikumi » Rumānijā apcietinātiem banku pikšķerētājiem simtiem upuru Igaunijā un Lietuvā

Rumānijā apcietinātiem banku pikšķerētājiem simtiem upuru Igaunijā un Lietuvā

Mēs bieži vien skeptiski skatāmies uz kibernoziedznieku mēģinājumiem piekļūt mūsu bankas kontiem, tomēr tiesībsargu informācija liecina, ka viņu pūles pat salīdzinoši nelielajās Baltijas valstīs rezultējas simtos cietušo.

Igaunijas, Lietuvas un Rumānijas tiesībsargu kopīgā operācijā, ko atbalstīja Eiropols un Eirojusts, likvidēta organizēta noziedznieku grupa, kas nodarbojās ar krāpšanu, pikšķerēšanu un nozagtās naudas legalizāciju. Operācijas dienā Rumānijas policijas (Poliția Română) darbinieki veica kratīšanu četrās mājās un apcietināja trīs cilvēkus. Joprojām turpinās grupas darbības mērogu izpēte.

Gandrīz 600 pikšķerēšanas uzbrukumu upuru Lietuvā un Igaunijā

Noziedznieku grupa veica pikšķerēšanas uzbrukumus ar īsziņām un e-pasta vēstulēm, atdarinot leģitīmas finanšu iestādes. Īsziņās un vēstulēs bija ievietotas saites uz viltotām banku tīmekļa vietnēm, ar kuru palīdzību aizdomās turētie vai nu izveidoja jaunus Smart ID kontus, vai arī vāca savu upuru bankas kontu datus un paroles. Noziedznieku grupa izmantoja šos datus, lai veiktu patvaļīgus naudas pārskaitījumus uz vairākiem bankas kontiem, kurus viņi kontrolēja dažādās ES valstīs. 

Izmeklēšanā līdz šim noskaidrots, ka noziedznieku tīkls ir nozadzis vairāk nekā 200 000 eiro gandrīz 600 upuriem — ap 500 cilvēkiem Igaunijā un ap 100 cilvēkiem Lietuvā. Zaudējumi varēja būt arī lielāki, ja vien Igaunijas un Lietuvas bankas nebūtu pamanījušas aizdomīgus pārskaitījumus gandrīz 450 000 eiro apmērā. Pašreizējā pierādījumu pārbaude liecina par lielāka apjoma noziedzīgo darbību, un iespējams, ka cietušie ir arī citās valstīs.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

92 − 91 =

Uz augšu