Sākumlapa » Notikumi » Sākusies “eksplozīva” Cambridge Analytica dokumetu publiskošana

Sākusies “eksplozīva” Cambridge Analytica dokumetu publiskošana

Kā šajā nedēļas nogalē raksta The Guardian, ir sākusies “eksplozīva” desmitiem tūkstošu dokumentu nopludināšana no jau aizvērtā uzņēmuma Cambridge Analytica. Ir sagaidāms, ka nākamajos mēnešos tiks izlikti brīvā pieejā vairāk nekā 100 000 dokumentu par uzņēmuma darbību 68 valstīs, kas atklās tā globālo infrastruktūru manipulācijai ar vēlētājiem “rūpnieciskā mērogā”.

 

 

Dokumentu publiskošana sākās šogad Twitter kontā @HindsightFiles ar saitēm uz vēlēšanu materiāliem Malaizijā, Kenijā un Brazīlijā. Tika atklāts, ka dokumenti nāk no Britānijas Kaizeres, bijušās Cambridge Analytica darbiniecies.

 

 

Kaizere, kura filmējās Oskara balvu ieguvušajā Netflix dokumentālajā filmā The Great Hack, nolēma publiskot dokumentus pēc nesenajām vēlēšanām Lielbritānijā. “Ir tik skaidri redzams, ka mūsu vēlēšanu sistēmas ir plaši atvērtas ļaunprātīgai izmantošanai,” viņa sacīja. “Es ļoti baidos par to, kas notiks ASV vēlēšanās vēlāk šajā gadā, un es domāju, ka viens no nedaudzajiem veidiem, kā mums sevi aizsargāt, ir publiskot pēc iespējas vairāk informācijas.”

Dokumenti iegūti no viņas e-pasta kontiem un cietajiem diskiem un, kaut arī viņa 2018. gada aprīlī iesniedza parlamentā dažus materiālus, viņa teica, ka ir tūkstošiem un tūkstošiem lappušu, kurās redzams “darba plašums un dziļums”, kas “iet daudz tālāk par to, ko cilvēki domā, ka viņi zina par “Cambridge Analytica skandālu””.

Kaizere sacīja, ka Facebook datu skandāls bija daļa no lielākas globālas operācijas sadarbībā ar valdībām, izlūkošanas aģentūrām, komerciāliem uzņēmumiem un politiskām kampaņām, lai manipulētu un ietekmētu cilvēkus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 4 = 4

Uz augšu