Sākumlapa » Notikumi » Šonedēļ telefonkrāpnieki Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem kopumā izkrāpuši ap 30 000 eiro

Šonedēļ telefonkrāpnieki Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem kopumā izkrāpuši ap 30 000 eiro

Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par šobrīd izplatīto fenomenu – telefonkrāpniekiem, kas zvana iedzīvotājiem no dažādiem numuriem, uzdodoties par banku darbiniekiem un mēģinot izvilināt banku kontu piekļuves datus.

Kā informē Valsts policija, joprojām daudzi iedzīvotāji iekrīt krāpnieku lamatās, nosaucot zvanītājiem savus personas datus un banku kontu piekļuves datus vai ievadot tos noziedznieku atsūtītās vietnēs. Laika posmā no 31. maija līdz 4. jūnijam Valsts policija ir saņēmusi informāciju no daudziem iedzīvotājiem, kuriem šādā veidā izkrāpti vairāki tūkstoši eiro. Kopējā Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šonedēļ izkrāptā summa ir ap 30 000 eiro!

Kā piemēru Valsts policija min gadījumu, kad 3. jūnijā kāda jūrmalniece saņēma telefona zvanu no sievietes, kura runāja krievu valodā un uzdevās par SEB bankas drošības dienesta darbinieci. Krāpniece pavēstīja, ka no sievietes bankas konta ir veiktas nelikumīgas darbības. Lai šīs nelikumīgās darbības it kā pārtrauktu, krāpniece prasīja nosaukt bankas konta piekļuves datus. Vienlaikus cietušajai norādīts, ka viņa nekādā gadījumā sarunas brīdī nedrīkst pieslēgties savai internetbankai, argumentējot ar to, ka esot pieslēgts īpašs “2. līmeņa drošības kods”. Paralēli cietušajai tika zvanīts arī no cita telefona numura. Telefonsaruna ilgusi vairāk nekā stundu. Pēc tam sieviete saprata, ka ir apkrāpta, un vērsās policijā. Valsts policijas Jūrmalas iecirknī saistībā ar šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess.

Informācija par līdzīgu gadījumu šonedēļ, 1. jūnijā, saņemta arī Rīgas Latgales iecirknī – cietušajai sievietei noticot, ka zvanītājs ir SEB bankas darbinieks, un atklājot piekļuves datus, no viņas konta tika noņemti 6000 eiro.

Savukārt Rīgas Zemgales iecirknī 31. maijā tika saņemta informācija, ka citai personai izkrāpti 6000 eiro lieli uzkrājumi. Šoreiz krāpnieks bija uzdevies par Luminor bankas darbinieku, apgalvojot, ka no bankas konta kāds nelikumīgi cenšoties noņemt naudu. Līdzīgi gadījumi šonedēļ reģistrēti arī citviet Rīgā.

Valsts policija skaidro, ka šīm krāpšanām parasti ir starptautisks raksturs. Noziedznieki lielākoties zvana no ārvalstīm, bieži no ģenerētiem telefonu numuriem, kas atgādina Latvijas numurus, un runā krievu valodā. Tiek izdomāti arvien jauni stāsti, lai izvilinātu banku piekļuves datus, kā arī nav izslēgts, ka turpmāk saziņai var tikt izmantotas citas valodas. Latvijas Valsts policija sniedz atbalstu citu valstu tiesībsargājošām iestādēm šo noziegumu izmeklēšanā.

Svarīgi! Valsts policija atgādina, ka banku darbinieki nekad neprasīs ne nosaukt, ne ievadīt banku piekļuves datus atsūtītās interneta vietnēs. Saņemot šādu zvanu, telefonsaruna ir jāpārtrauc.

Gadījumā, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot tai, rakstot iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz e-pastu pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai arī mobilajā lietotnē Mana Drošība Android un iOS platformām.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

55 − = 49

Uz augšu