Sākumlapa » Notikumi » Telefonkrāpniecība pasaulē: britu students uzdodas par Amazon tehniskā atbalsta darbinieku

Telefonkrāpniecība pasaulē: britu students uzdodas par Amazon tehniskā atbalsta darbinieku

Krāpnieku zvanu sērga, kas skārusi arī Latviju, pasaulē ir izplatīta jau diezgan ilgi. Lūk viens nesens piemērs, kā kāds britu students izkrāpis vecai sievietei tūkstošiem sterliņu mārciņu, uzdodamies par Amazon tehniskā atbalsta darbinieku. 

ziņo Infosecurity Magazine, divdesmit četrus gadus vecais Ramešs Karaturi sazinājās ar potenciālo upuri pa tālruni un pārliecināja sievieti, ka noticis kiberuzbrukums viņas Amazon kontam. Karaturi krāpšanas upuris, vairāk nekā 60 gadu veca Skotijas iedzīvotāja, tika pierunāta, lai viņa savā datorā instalē kādu programmu, kas kalpojot cīņai ar vīrusiem. Patiesībā tā ļāva attālināti piekļūt sievietes datoram. 

Policija ziņo, ka cietušajai aizdomas par krāpšanu radušās pēc tam, kad Karaturi viņai licis šo programmu atstāt darbojamies datorā. Pēc telefona sarunas beigām un datora atvienošanas no elektriskā tīkla aizdomu pārņemtā sieviete sazinājusies ar savu banku. Viņa atklājusi, ka no viņas konta ir nozagtas divas summas — kopā gandrīz 40 000 sterliņu mārciņu (gandrīz 47 000 eiro).

Midelzbro (Apvienotā Karaliste) policijas Kriminālizmeklēšanas nodaļai izdevās gandrīz pusi nozagtās naudas izsekot līdz pat Tīsaidas universitātes studenta Rameša Karaturi bankas kontam. Karaturi tika arestēts 11. jūnijā. Policija viņu nopratināja, un kiberdrošības students atzinās, ka viņa bankas kontā ieskaitīta zagta nauda. 6. septembrī Tīsaidas Kroņa tiesa piesprieda Karaturi piecu mēnešu cietumsodu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 18 = 22

Uz augšu