Sākumlapa » Notikumi » Telekomunikāciju gigants Orange apstiprina biznesa klientu datu noplūdi izspiedējvīrusa uzbrukumā

Telekomunikāciju gigants Orange apstiprina biznesa klientu datu noplūdi izspiedējvīrusa uzbrukumā

Orange, ceturtais lielākais mobilo sakaru operators Eiropā, ir apstiprinājis, ka ir cietis šifrējošās izspiedējprogrammatūras uzbrukumā. Orange ir Francijas telekomunikāciju uzņēmums ar 266 miljoniem klientu un 148 000 darbinieku. Daļu no uzņēmuma pakalpojumu portfeļa sastāda risinājumi biznesam, piemēram, attālais atbalsts, virtuālās darbstacijas, sistēmu drošība un mākoņpakalpoumi.

 

 

raksta BleepingComputer, uzbrukumā Orange kibernoziedzniekiem izdevies piekļūt 20 biznesa klientu datiem. 2020. gada 15. jūlijā izspiedējprogrammatūras Nefilim operatori savai datu nopludināšanas vietnei pievienoja Orange un paziņoja, ka viņi ielauzušies uzņēmumā caur “Orange Business Solutions” nodaļu.

 

Orange datu nopludināšanas vietnē. Avots: BleepingComputer.

Orange datu nopludināšanas vietnē. Avots: BleepingComputer.

Orange ir apstiprinājis BleepingComputer, ka naktī no 2020. gada 4. jūlija uz 5. jūliju (nakts uz sestdienu), uzņēmums cietis izspiedējprogrammatūras uzbrukumā, kas bija vērsts pret tā “Orange Business Services” nodaļu. Šis uzbrukums ļāva Nefilim operatoriem piekļūt divdesmit Orange Pro/MVU klientu datiem.

Kā daļa no izspiešanas darbībām ir ticis publicēts 339MB liels arhīvs ar nosaukumu “Orange_leak_part1.rar”, kas satur uzbrukuma laikā nozagtus datus. Pētnieki, kas analizē izspiedējvīrusu operatoru nopludinātos datus, norāda, ka šajā arhīvā ir Francijas lidmašīnu ražotāja ATR Aircraft e-pasti, lidmašīnu shēmas un citi faili.

Šobrīd gandrīz visos šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumos tiek konstatēta datu zādzība. Nozagto failu publiskošanas draudi tiek izmantoti, lai piespiestu upurus samaksāt izpirkuma maksu. Papildus par jauno tendenci un aizsardzību pret šifrējošajiem izspiedējvīrusiem lasiet rakstā “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“.

 

Īpaša aizsardzība pret šifrējošajiem izspiedējvīrusiem

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 1

Uz augšu