Sākumlapa » Notikumi » Testētājs NSS Labs iesūdz tiesā CrowdStrike, Symantec, ESET un AMTSO

Testētājs NSS Labs iesūdz tiesā CrowdStrike, Symantec, ESET un AMTSO

2018. gada 18. septembrī NSS Labs iesniedza tiesā sūdzību par konkurences noteikumu pārkāpumu, ko pieļāvušas organizācijas CrowdStrike, Symantec, ESET un Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO).

 

 

Kas strīdās?

NSS Labs ir labi pazīstams drošības risinājumu testētājs un izvērtētājs, kas bāzējas ASV. ESET un Symantec ir ļoti labi pazīstami un vieni no vecākajiem “antivīrusu” ražotājiem, savukārt CrowdStrike ir jaunpienājs ražotāju pulkā. Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO) ir Kalifornijā bāzēta bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2008. gadā un kurā apvienojušies antivīrusu ražotāji un vairāki testētāji, lai standartizētu testēšanas procedūras.

Kāpēc NSS Labs iesniedza sūdzību?

NSS Labs vadītājs skaidro, ka par savu uzdevumu uzskata pārredzamības un atbildības veicināšanu kiberdrošības nozarē. Uzņēmums ir iesniedzis sūdzību tādēļ, ka daži programmatūras ražotāji, viņaprāt, apzināti nepilda savu pienākumu — aizsargāt patērētājus, turklāt cenšas slēpt šādu rīcību no sabiedrības.

Lūk ko NSS Labs vadītājs raksta uzņēmuma blogā.

Ja strādājat kiberdrošības nozarē, tad jums nav noslēpums, ka programmatūras ražotājiem bieži vien ir zināmi viņu produktu trūkumi, bet viņi šos trūkumus neatklāj patērētājiem. Taču pat jūs būsiet pārsteigti, uzzinot, ka ir tādi, kas tīšuprāt dara visu, lai nepieļautu neatkarīgu testēšanu, jo tā varētu darīt zināmus viņu produktu trūkumus patērētājiem.

NSS Labs bieži savos neatkarīgajos testos konstatē produktu trūkumus. Mēs informējam patērētājus par šiem trūkumiem. Kā jau varat iedomāties, tas var kaitēt ražotāju pārdošanas apjomiem. Un kā tad rīkojas šādi ražotāji?  Daži (labie) novērš savu produktu trūkumus. Citi mēģina novērst savu produktu testēšanu. Ja kāds atsevišķs ražotājs atsakās no testēšanas, tāda rīcība kaitē viņa produktu pārdošanai… Taču tad, ja vairāki ražotāji vienojas, ka viņi visi boikotēs kādu neatkarīgu testu laboratoriju, kura varbūt nevēlas rīkoties viņiem pa prātam, viņi var izvairīties no kritikas, jo katrs no viņiem var teikt — redziet, es neesmu vienīgais. Domāju, jūs jau saprotat, par ko ir runa.

Sūdzībā minēto organizāciju rīcību vadīja un saskaņoja AMTSO, kura apgalvo, ka tās mērķis ir „godīgas un noderīgas testēšanas” standartu ieviešana. Bet netiek pateikts, ka „godīgos un noderīgos” testus ietekmē tie paši drošības programmatūrās ražotāji, kuru produkti tiek testēti, nevis neitrāla, neatkarīga organizācija, kurai būtu jāizvirza augstas prasības nozares uzņēmumiem. Viņi apgalvo, ka mēģina uzlabot testus, kamēr patiesībā dara visu, lai nepieļautu objektīvu testēšanu. Turklāt šie ražotāji atklāti cenšas ietekmēt un kolektīvi boikotē testu laboratorijas, kuras neatbilst viņu AMTSO standartiem; viņi pat liedz savu produktu neatkarīgu iegādi un testēšanu.

Vairāki ražotāji, piemēram, CrowdStrike, ir vienojušies par kopīgu rīcību, lai nepieļautu savu produktu testēšanu, un ar šādu nolūku tie ir iekļāvuši savā Galalietotāja licences līgumā (EULA) punktus, saskaņā ar kuriem nepieciešams saņemt attiecīgā ražotāja atļauju, lai varētu veikt produkta testēšanu. Tāda neētiska un maldinoša rīcība mazina pārredzamību un traucē patērētājiem novērtēt produkta atbilstību ražotāja solījumiem.

Patērētāji ir spiesti uzticēties drošības programmatūras ražotājiem, lai gan patiesībā viņi nevar zināt, vai tā drīkstētu darīt. Mums, uzņēmumā NSS Labs, ir teiciens: „Ja preci drīkst pārdot, tad to drīkst arī testēt.”

Ko par konfliktu saka otra puse un citi industrijas pārstāvji, mēs informēsim jau drīz. Sekojiet AntiVirus.LV ziņām Facebook, Twitter, Draugiem vai parakstieties uz jaunumiem pa e-pastu!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 14 = 20

Uz augšu