Sākumlapa » Aizsardzība » Tīmekļapraide: ES tīklu un informācijas drošības (TID) direktīvas pārskatīšana – no kiberdrošības līdz kiberimunitātei?

Tīmekļapraide: ES tīklu un informācijas drošības (TID) direktīvas pārskatīšana – no kiberdrošības līdz kiberimunitātei?

2020. gada 9. septembrī plkst. 11:00 pēc Briseles laika (12:00 pēc Latvijas laika) ES Tīklu un informācijas drošības aģentūras (ENISA) Kritiskās infrastruktūras un pakalpojumu nodaļas vadītājs Evangeloss Ozonis (Evangelos Ouzounis) un Kaspersky izpilddirektors Jevgeņijs Kasperskis uzstāsies ar ievadrunām augsta līmeņa tīmekļapraidē; tā būs otrā šāda veida tīmekļapraide par Eiropas kiberdrošības politiku. Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2016/1148 (2016. gada 6. jūlijs) par pasākumiem nolūkā panākt vienādi augsta līmeņa tīklu un informācijas sistēmu drošību visā Savienībā ir ļoti garš oficiālais nosaukums ES tiesību aktu kopumam, kas pazīstams kā TID (tīklu un informācijas drošības) direktīva.

Lai arī to ir grūti izrunāt vienā elpas vilcienā, šis nosaukums neatstāj šaubas par tiesību akta mērķi — augsta kopējā drošības līmeņa radīšanu visā Eiropas Savienībā. Pārskatot direktīvu, tas vienmēr jāpatur prātā. Turklāt tas būs galvenais diskusijas priekšmets gaidāmajā tīmekļapraidē par ES kiberdrošības politiku, kuru Kaspersky rīkos 9. septembrī plkst. 11:00 – 12:15 pēc Briseles laika. Šī tīmekļapraide ar nosaukumu “TID direktīvas pārskatīšana. No kiberdrošības līdz kiberimunitātei?” ir otrais augsta līmeņa tiešsaistes pasākums, kas paredzēts ES un tās dalībvalstu politiskajiem, administratīvajiem, biznesa un akadēmiskajiem vadītājiem.

Kopš TID direktīvas pieņemšanas 2016. gadā tā ir veicinājusi un vēl vairāk uzlabojusi ES dalībvalstu kiberdrošības spēju attīstību. Šie panākumi ir visās trīs direktīvas jomās: (1) valsts spējas, (2) pārrobežu sadarbība un (3) kritisko nozaru uzraudzība valstī. Tīmekļapraides vispārējie mērķi būs šādi:

  • informēt dalībniekus par TID direktīvas pārskatīšanas nozīmi, lai palielinātu kiberdrošību Eiropā (un arī globālā līmenī);
  • apspriest labojumu prasības, ieteikumus un mērķus;
  • apspriest kiberdrošības/kiberimunitātes nozīmi veiksmīgas digitalizācijas pamatam.

Pasākuma galvenā tēze: adekvāta kiberdrošība ir priekšnosacījums veiksmīgai digitālai transformācijai Eiropā. ENISA Kritiskās infrastruktūras un pakalpojumu nodaļas vadītāja Evangelosa Ozonisa un Kaspersky izpilddirektora Jevgeņija Kasperska 10 minūšu uzrunas tīmekļapraides sākumā kļūs par pamatu paneļdiskusijai.

Papildus ievadrunātājiem paneļa sastāvā būs augstākās klases runātāji no dažādām ieinteresētajām grupām un reģioniem:

Zuzanna DĒMELA (Susanne DEHMEL), Vācijas digitālās asociācijas Bitkom valdes locekle juridiskajos un drošības jautājumos.
Korādo DŽUSTODZI (Corrado GIUSTOZZI), CERT-AGID Italy loceklis, vecākais drošības speciālists, Romas Sapiencas Universitātes pasniedzējs;

Paneļdiskusijā galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, kā visā Eiropas Savienībā panākt augstu kopējo tīkla un informācijas sistēmu drošības līmeni. TID direktīvas pārskatīšana ir daļa no galvenā politiskā mērķa, kuru nospraudusi EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena: “padarīt Eiropu piemērotu digitālajam laikmetam”. Savukārt visu sabiedrības un ekonomikas jomu straujā digitalizācija ir paplašinājusi apdraudējumu klāstu. Jauni izaicinājumi prasa adaptīvu un novatorisku reakciju no visām ieinteresētajām grupām. Tīmekļapraides mērķis ir sniegt informāciju un aplūkot jaunas idejas no dažādiem aspektiem, sniegt ieguldījumu diskusijā par šo tēmu un turpināt TID direktīvas pārskatīšanu.

Pirmā tīmekļapraide notika 9. jūnijā un guva lielus panākumus, tajā piedalījās vairāk nekā 100 augsta līmeņa dalībnieku no ES un dalībvalstīm. Uzstājās arī Eiropas Parlamenta vācu deputāts Aksels Foss (Axel Voss), Jakubs Boratiņskis (Jakub Boratyński), Eiropas Komisijas Digitālās sabiedrības, uzticības un kiberdrošības (H direktorāta) direktora pienākumu izpildītājs Ēriks Botorels (Eric Bothorel), Francijas Nacionālās Asamblejas deputāts, un Jevgeņijs Kasperskis. Lai iegūtu vairāk informācijas, lasiet mūsu ziņojumu par šo notikumu un skatieties tīmekļapraides ierakstu.

Lai reģistrētos pasākumā, lūdzu, izmantojiet šo tiešsaistes veidlapu. Jūs saņemsiet dalības saiti un visu nepieciešamo informāciju, lai pievienotos tīmekļapraidei.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 3 = 2

Uz augšu