Sākumlapa » Notikumi » Ukrainā arestēti divi izspiedējvīrusu operatori

Ukrainā arestēti divi izspiedējvīrusu operatori

Eiropols ziņo, ka Ukrainā ir arestēti divi izspiedējvīrusu operatori, kuri tiek vainoti virknē uzbrukumu lieliem uzņēmumiem Eiropā un Ziemeļamerikā.

Attēls no Ukrainas Nacionālās policijas video.

Kopīgo operāciju šī gada 28. septembrī veica Francijas Nacionālās žandarmērijas, Ukrainas Nacionālās policijas un ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) darbinieki, vienlaikus piedaloties Eiropola Eiropas Kibernoziedzības centram un Interpola Cyber Fusion Centre.

“Noziedznieki pirms failu šifrēšanas ievietoja ļaunprogrammatūru un zaga no šiem uzņēmumiem sensitīvus datus,” teikts Eiropola paziņojumā presei. “Pēc tam viņi piedāvāja atšifrēšanas atslēgu apmaiņā pret vairāku miljonu eiro izpirkuma maksu, draudot nopludināt nozagtos datus tumšajā tīmeklī, ja viņu prasības netiks izpildītas.”

Bez abiem arestiem starptautiskajā policijas operācijā kopumā notika septiņi reidi, kā rezultātā tika konfiscēti 375 000 ASV dolāru skaidrā naudā un divi luksusa klases transportlīdzekļi, kuru cena bija 217 000 eiro, kā arī tika iesaldēti 1,3 miljonu ASV dolāru vērti kriptovalūtas aktīvi.

Ukrainas Nacionālās policijas video.

Saskaņā Ukrainas Nacionālās policijas paziņoto tiek uzskatīts, ka aizdomās turamie ir pieprasījuši pamatīgas summas no 5 līdz 70 miljoniem eiro, un viņi ir saistīti ar grupējumu, kas organizējis izspiedējvīrusu uzbrukumus vairāk nekā 100 dažādiem uzņēmumiem, nodarot zaudējumus vairāk nekā 150 miljonu ASV dolāru apmērā. Grupējuma nosaukums netiek atklāts.

Viens no diviem apcietinātajiem, 25 gadus vecs Ukrainas pilsonis, tiek turēts aizdomās par datorsitēmu inficēšanu, ielaužoties datorsistēmās ar attātlā darba programmatūras starpniecību. Ielaušanās tika veikta, izmantojot sociālās inženierijas kampaņas, kas korporatīvā e-pasta iesūtnēs piegādāja ziņojumus ar ļaunprātīgu saturu.

Jaunie aresti ir notikuši trīs mēnešus pēc tam, kad Ukrainas varas iestādes veica pasākumus, lai aizturētu izspiedējvīrusu grupējuma Clop locekļus un izjauktu infrastruktūru, ko tas izmantoja uzbrukumos pret upuriem visā pasaulē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

93 − = 83

Uz augšu