Sākumlapa » Notikumi » Vācija: nav pierādījumu Kaspersky Lab programmatūras ļaunprātīgā izmantošanā

Vācija: nav pierādījumu Kaspersky Lab programmatūras ļaunprātīgā izmantošanā

Nav pierādījumu, ka Kaspersky Lab programmatūra būtu ļaunprātīgi izmantota! Tāda ir Vācijas atbilde uz ASV mediju publikāciju sēriju, kurā tiek pausti anonīmu personu apvainojumi kompānijai Kaspersky Lab. Jāatzīmē, ka centieni graut Kaspersky Lab reputāciju uzsākās jau pirms diviem gadiem, kad Kaspersky Lab nopublicēja pētījumu par spiegošanas programmatūru Equation, un turpina pieņemties spēkā pēc Jevgēņija Kasperska paziņojuma, ka viņš agresīvi aizsargā savus lietotājus un ir lepns par to.

Sakarā ar mediju publikācijām Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI) trešdien ir izplatījis paziņojumu, kurā informē, ka birojam nav indikāciju par to, ka aprakstītais ASV medijos būtu noticis. Tāpat BSI informē, ka nav pierādījumu uzņēmuma Kaspersky Lab nepieņemamai rīcībai vai vājajām vietām tā pogrammatūrā. BSI atzīmē, ka izmanto Kaspersky Lab programmatūru tehniskajai analīzei.

 

Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI) slavē "uzticamu sadarbību" ar Kaspersky

Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI) slavē “uzticamu sadarbību” ar Kaspersky

Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI), kā arī Vācijas iekšlietu ministrs, jau iepriekš nav atbalstījuši centienus Kaspersky Lab nomelnošanā, norādot uz pozitīvu un uzticamu sadarbību. Arī Austrālija nav atbalstījusi ASV attiecībā uz sankcijām pret Kaspersky Lab. 2015. gadā Kaspersky Lab programmatūra tika izvēlēta Austrālijas premjerministra biroja un ministru kabineta kiberdrošībai un nesen tas Australijas medijos ziņoja, ka nesaskata problēmas ar šīs programmatūras lietošanu.

Kompānija Kaspersky Lab, atbildot uz kārtējiem apvainojumiem, ir nopublicējusi kārtējo atbildi. Nocitēsim daļu no tās.

“Tā kā mūsu izstrādājumu integritāte ir mūsu uzņēmējdarbības pamats, Kaspersky Lab novērš visas ievainojamības, ko ir pamanījis vai par kurām uzņēmums ir informēts. Kaspersky Lab atkārtoti pauž gatavību sadarboties ar ASV iestādēm, lai kliedētu visas bažas, kas tām varētu būt saistībā ar uzņēmuma izstrādājumiem, kā arī tā sistēmām, un goddevīgi lūdz jebkādu atbilstīgu un pārbaudāmu informāciju, kas palīdzētu uzņēmumam tā izmeklēšanā, lai pārliecinoši atspēkotu nepatiesās apsūdzības.”

“Kaspersky Lab nekad nav palīdzējis un nepalīdzēs nevienai valdībai pasaulē nodarboties ar kiberspiegošanu, un, pretēji kļūdainajiem paziņojumiem, Kaspersky Lab programmatūra neietver nekādas neuzrādītas funkcijas, piemēram, sāndurvis, jo tas būtu nelikumīgi un neētiski.”

“Svarīgi arī norādīt, ka Kaspersky Lab atklāj visu veidu apdraudējumus, tostarp valstu sponsorētās ļaunprogrammatūras, neatkarīgi no to izcelsmes vai nolūka.”

Tiem, kam ir šaubas par pēdējo apgalvojumu, ieteicams izlasīt rakstu “Kā antivīrusi ķer specdienestu vīrusus“, ielūkoties Kaspersky Lab atskaitē “BlackEnergy APT Attacks in Ukraine employ spearphishing with Word documents” utt.

Pilnu Kaspersky Lab atbildi var izlasīt uzņēmuma vietnē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

3 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

74 − 64 =

Uz augšu