Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Notikumi » Vācija un Nīderlande veidos vēsturē pirmo kopējo militāro internetu

Vācija un Nīderlande veidos vēsturē pirmo kopējo militāro internetu

ziņo ZDNet, Vācijas un Nīderlandes valdības pārstāvji pagājušajā nedēļā parakstīja vienošanos par vēsturē pirmā kopējā militārā interneta izveidi. Dokumenti tika parakstīti trešdien Briselē, Beļģijā, kur notika NATO valstu aizsardzības ministru tikšanās. Jaunajam holandiešu-vācu militārajam internetam dots nosaukums “Tactical Edge Networking” jeb saīsināti: TEN. Šis ir pirmais gadījums, kad divas valstis apvieno savu militāro tīklu elementus un tas tiek uzskatīts par izmēģinājumu citu NATO dalībvalstu militāro tīklu apvienošanai nākotnē.

 

Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena un Nīderlandes aizsardzības ministre Anka Beilevelda paraksta TEN sadarbības līgumu. Attēls: Nīderlandes AM.

Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena un Nīderlandes aizsardzības ministre Anka Beilevelda paraksta TEN sadarbības līgumu. Attēls: Nīderlandes AM.

Ģenerālplāna ietvaros paredzēts kopīgot visu NATO dalībvalstu militāros tīklus, lai varētu veidot jaunus un modernizētus kopīgos standartus, ko ieviest visās NATO dalībvalstīs. TEN galvenā mītne atradīsies Koblencā, Vācijā, bet Amersfortā, Nīderlandē izvietosies izstrādes un prototipu centrs.

Vispirms TEN ietvaros tiks apvienotas komunikācijas starp vācu armijas (Bundeswehr) sauszemes operācijām (D-LBO) un holandiešu Aizsardzības ministrijas taktisko sakaru programmu “FOXTROT”, ko izmanto holandiešu militārie dienesti. Karaspēkā, kurš darbosies TEN tīklojuma virsotnē, izmantos identiskus datorus, radio, planšetdatorus un tālruņus – neatkarīgi no mītnes zemes. Paredzēts, ka TEN ieviešana abām valstīm izmaksās vairākus miljonus eiro, kas nepieciešami tūkstošiem karavīru un transportlīdzekļu apgādei ar jaunu, saderīgu aprīkojumu. Abas valstis piekrita izveidot kopēju militāro tīklu 2018. gada maijā.

Tas nav vienīgais nozīmīgais pēdējā laika jaunums, kas skar militārās IT sistēmas. Pagājušajā mēnesī Ķīna paziņoja, ka plānots izveidot pielāgotu operētājsistēmu, kura militārā pielietojuma datoros aizstās Windows. Dažas dienas pēc tam Krievija iepazīstināja ar plāniem aizstāt Windows ar pielāgotu Linux distributīvu, kurš tiek dēvēts par Astra Linux.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

89 + = 95

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu