Sākumlapa » Notikumi » Valsts policija aizturējusi telefonkrāpnieku

Valsts policija aizturējusi telefonkrāpnieku

Valsts policija informē, ka šā gada aprīlī Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aizdomās par krāpšanu aizturēja kādu vīrieti, kurš bija uzdevies par AS “Citadele banka” darbinieku.

Kratīšanu laikā policisti atsavināja gan lielu daudzumu priekšapmaksas SIM karšu, gan ierīces balss izmainīšanai. Viltvārdis bija solījis darbu bankā, darba iegūšanai izdomājot dažādus priekšnosacījumus un tādējādi izvilinot bankas kontu piekļuves datus. Krāpniecisko darbību rezultātā iedzīvotājiem tika nodarīti mantiskie zaudējumi kopumā vairāk nekā 16 tūkstošu eiro apmērā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana. Aizdomās turētajam vīrietim kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Kriminālprocess tika uzsākts pagājušā gada augustā, kad iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no personas, kura uzdevās par AS “Citadele banka” darbinieku, mēģinot iegūt no AS “Citadele banka” klientiem tādus datus, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekļus un finanšu instrumentus. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka līdzīgi krāpnieciski zvani tika veikti no dažādiem tālruņu numuriem, izmantojot anonīmas priekšapmaksas SIM kartes. Krāpniecisko zvanu rezultātā fiziskām un juridiskām personām tika nodarīti mantiskie zaudējumi vismaz 16 441,92 eiro apmērā.

Izpētot katru tādu krāpšanas gadījumu atsevišķi, tika noskaidrots, ka krāpnieks interneta vietnēs ss.lv, www.reklama.lv un www.mm.lv sameklēja sludinājumus par darba meklēšanu vai aizdevuma nepieciešamību un, uzdodoties par AS “Citadele banka” darbinieku, zvanīja un piedāvāja darbu bankā, izvirzot dažādus priekšnosacījumus, piemēram, lūdzot sniegt internetbankas datus, atvērt kontu, veikt pārskaitījumu par it kā konta aktivizēšanu, ielādēt failus, kas ieraksta klientu datus utt. Pēc tam no personām tika izvilināti piekļuves dati bankas kontiem un nolaupīti kontos esošie finanšu līdzekļi, un/vai izmantojot piekļuves datus bankas kontiem, noformēti kredīti, kas vēlāk tika nolaupīti.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, lai noskaidrotu un aizturētu krāpnieku. Tā rezultātā šī gada aprīlī par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona šādus noziedzīgus nodarījumus izdarījusi kopš 2020. gada aprīļa un iegūtais pierādījumu kopums deva pamatu atzīt personu par aizdomās turēto un pārtraukt noziedzīgo nodarījumu. Personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā šobrīd turpinās.

Valsts policija atgādina, ka jābūt piesardzīgiem komunicējot pa telefonu ar svešiem cilvēkiem. Ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā esiet piesardzīgi un neizpaudiet savus personas datus, jo tas varētu būt krāpnieku mēģinājums sazināties ar jums. Ja tālruņa sarunas laikā uz jums izdara spiedienu – steidzina un izmanto jūsu vājās vietas, lai mudinātu jūs pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, pārtrauciet sarunu, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 2

Uz augšu