Sākumlapa » Aizsardzība » Vecāku kontroles lietotne palīdz atrast pazudušu pusaudzi

Vecāku kontroles lietotne palīdz atrast pazudušu pusaudzi

Šis stāsts nāk no Latvijai tālas zemes – Dienvidāfrikas, kur pēc oficiāla vērtējuma ik piecās stundās pazūd viens bērns. Kā raksta All4Women, Ziemeļgutengā dzīvojošā Lida Erasmusa (Lida Erasmus) nesen piedzīvoja savu ļaunāko nakts murgu kļūšanu par realitāti, jo viņas pusaudze meita pazuda, pametot māti un ģimeni izmisumā un neziņā.

 

 

“Pirms pāris nedēļām mūsu meita aizbēga no mājām kopā ar nepazīstamu jaunu cilvēku. Meitene bija rīkojusies pilnīgi neraksturīgi, viņas mobilais tālrunis bija izslēgts un, kā jebkurš no vecākiem var iedomāties, es sāku lēni jukt prātā, pārdomājot visļaunākos iespējamos notikumu scenārijus un jūtoties gluži bezpalīdzīga. Es patiešām nezināju, ko iesākt”, stāstīja Erasmusa.

Tomēr, būdama viena no digitālās ēras vecākiem, Lida vienmēr realizējusi noteiktus drošības pasākumus attiecībā uz savas ģimenes mobilajām ierīcēm, un tika ieinstalējusi savas meitas mobilajā tālrunī uzreiz pēc tā iegādes lietotni Kaspersky Safe Kids.

Atcerējusies par instalēto lietotni, Lida saprata, ka viņa nekavējoties saņems signālu, ja meitas mobilais tālrunis tiks atkal aktivizēts, un laimīgas sagadīšanās rezultātā, ģimenei nezināmu iemeslu dēļ, vīrietis, pie kura atradās Lidas meita, no jauna ieslēdza viņas tālruni. Tiklīdz Lida pamanīja, ka ierīce atkal aktivizējusies, viņa ar lietotnes atrašanās vietas funkcijas palīdzību spēja noteikt meitas atrašanās vietu piecu minūšu laikā.

Erasmusa turpina: “Būt par vecākiem digitālajā laikmetā uzliek ikvienam par pienākumu nopietni padomāt par savu bērnu drošību šajā jaunajā, cipariskotajā pasaulē, un vārdos nav iespējams izstāstīt, cik pateicīgi mēs esam šīs programmas veidotājiem, jo bez tās es nezinu, kas varēja notikt! Lietotne deva iespēju policijai paziņot precīzu mūsu meitas atrašanās vietu, atbrīvot viņu no potenciāli bīstamas situācijas un droši nogādāt mājās, mūsu aprūpē”.

“Mums, protams, palaimējās, ka meitas tālrunis tika no jauna ieslēgts, bet šī situācija parāda, ka vecākiem vajadzētu ne tikai ieinstalēt bērnu drošības programmas, lai kontrolētu, ko bērni drīkst darīt ar mobilo ierīci digitālajā pasaulē, bet arī, kas ir ļoti svarīgi – lai varētu precīzi noteikt savu atvašu atrašanās vietu, ja tāda vajadzība rastos”.

Kaspersky Safe Kids ir vienkāršs veids, kā vecāki var parūpēties par bērnu drošību bieži vien tik nepieciešamajā tiešsaistes režīmā. Programma nepārprotami rāda jums jūsu bērna atrašanās vietu – uz kartes, reālā laikā – kā arī dod jums iespēju kā vecākiem vai aizbildņiem noteikt “drošības zonas” perimetru, kuru bērnam nav atļauts pārkāpt (piemēram, ceļā no skolas uz mājām vai pēcskolas aktivitāšu laikā). Ja kāds jūsu bērns iziet ārpus drošās zonas, jums par to automātiski paziņo uz mobilo tālruni.

 


Bērna atrašanās vietas un drošās teritorijas kontrole ar Kaspersky Safe Kids.
 

Tāds ir stāsts ar laimīgām beigām no All4Women. Lai gan Latvijā situācija krietni atšķiras no Dienvidāfrikas, tomēr bērnu drošība kā tiešsaistē, tā reālajā pasaulē nav mazāk svarīga. Tāpēc nedaudz pastāstīsim par Kaspersky Safe Kids un kāpēc mēs to iesakām.

Par Kaspersky Safe Kids

Kaspersky Safe Kids ir funkcijām bagāts vecāku kontroles rīks, kas darbojas uz Windows, Mac, Android un iOS ierīcēm. Iegādājoties gada licenci uz vienu Kaspersky Safe Kids Premium vecāku kontu par 14.99 EUR, jūs varat tam pieslēgt neierobežotu bērnu un ierīču skaitu. Kaspersky Safe Kids ir pieejams arī bezmaksas versijā, bet ar ierobežotu funkcionalitāti. Versiju salīdzinājumu jūs atradīsiet šeit. Jāpiezīmē, ka Kaspersky Safe Kids Premium ir iekļauts arī Kaspersky Total Security. Pērkot šo visaptverošo personālo aizsardzības risinājumu, jūs automātiski saņemat klāt arī ekselentu bērnu drošības rīku.

 

 

Kaspersky Safe Kids maksas licenču lietotāji tiek nodrošināti ar garantētu vietējo bezmaksas konsultatīvo tehnisko atbalstu. Tas nozīmē, ka darba dienās darba laikā viņi var saņemt konsultācijas un palīdzību produkta lietošanā latviešu valodā pa bezmaksas tālruņa numuru. Iespējama arī attālināta tehniskā palīdzība. Kaspersky Safe Kids atbilst Eiropas Savienības Vispārējas datu aizsardzības regulas (VDAR jeb angļu valodā GDPR) prasībām.

Kaspersky Safe Kids funkciju klāstā ietilpst gan bērniem nevēlama satura pieejas ierobežošana, gan lietotņu izmantošanas kontrole, gan ierīču izmantošanas laika pārvaldība, gan bērnu atrašanās vietas kontrole, gan sociālo tīklu izmantošanas monitorings, gan brīdinājumi vecākiem reālajā laikā un citas iespējas. Zemāk varat aplūkot, kā Kaspersky Safe Kids Windows platformai izskatījās salīdzinājumos ar citiem risinājumiem Vācijas AV-TEST testos 2017. gada jūlijā. Lai redzētu lielākus salīdzinājumu attēlus, uzklikšķiniet uz tiem.

 

Vecāku kontroles risinājumu satura bloķēšanas rādītāji. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

Vecāku kontroles risinājumu satura bloķēšanas rādītāji. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

 

Vecāku kontroles risinājumu bērnu drošības papildus funkcionalitāte. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

Vecāku kontroles risinājumu bērnu drošības papildus funkcionalitāte. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

 

Vecāku kontroles risinājumu atskaišu un pārskatu salīdzinājums. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

Vecāku kontroles risinājumu atskaišu un pārskatu salīdzinājums. Avots: AV-TEST, 2017. gada jūlijs.

Kaspersky Safe Kids šogad ir saņēmis vērtējumu “Excellent” no pazīstamā ASV izdevuma PCMag, ka arī ir viens no pavisam nedaudzajiem risinājumiem, kas ir sekmīgi izgājis Austrijā bāzētās organizācijas AV-Comparatives testus, saņemot par to atbilstošu sertifikātu.

Ko vēl var pateikt par Kaspersky Safe Kids? Mūsu praksē Latvijā ir bijis gadījums, kad pie mums vērsās kāda zēna māte, kuras dēlam bija atkarība no datorspēlēm. Viņa bija izmēģinājusi dažādus kontroles risinājumus, bet visus tos datorspēļu kārais pusaudzis bija spējis apiet. Tad nu mamma lūkojās pēc kāda risinājuma, kas būtu pietiekoši spēcīgs, un pēc konsultācijas iegādājās Kaspersky Safe Kids. Uzzināt vairāk par Kaspersky Safe Kids, kā arī iegādāties to elektroniski, jūs varat oficiālā izplatītāja vietnē kaspersky.antivirus.lv.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

70 + = 72

Uz augšu