Sākumlapa » Notikumi » Viltus “bankas darbinieki” veic dubultkrāpniecību

Viltus “bankas darbinieki” veic dubultkrāpniecību

Valsts policija informē, ka Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī aizvakar saņemta informācija par septembra beigās notikušu krāpniecību, kuras rezultātā kādai liepājniecei no bankas konta tikuši izkrāpti aptuveni 5000 eiro. Krāpnieki, izmantojot sirmgalves uzticēšanos, stādījās priekšā kā bankas darbinieki un sarunas laikā ieguva no sievietes bankas datus.

Pirmā saruna ar cietušo notikusi 28.septembrī, kad krāpnieki, uzdodot sevi par bankas darbiniekiem, sacīja, ka no viņas konta tiek veikts maksājums un steidzināja sievieti atklāt savus bankas datus un piekļuves kodus, ko sieviete arī izdarīja. Rezultātā no bankas konta pazuda 3000 eiro. Sapratusi, ka ir apkrāpta, sieviete devās uz banku nomainīt piekļuves datus, kur viņu bankas darbinieki atkārtoti brīdināja, ka jāuzmanās no telefonkrāpniekiem.

Nākamajā dienā sieviete saņēma vēl vienu zvanu no krāpniekiem, kuri, stādoties priekšā kā bankas darbinieki, sacīja, ka naudu ir iespējams atgūt un viss, kas nepieciešams – viņai ir jānosauc internetbankas piekļuves dati. To viņa arī izdarīja, kā rezultātā viņai no bankas konta tika noņemti vēl 1900 eiro.

Sieviete atkārtoti devās uz banku, taču šoreiz jau, lai slēgtu kontu un izņemtu ārā visus atlikušos naudas līdzekļus. Sieviete paskaidroja, ka ar viņu ticis runāts krievu valodā, un viņa apzinās, ka, ja viņa prastu latviešu valodu un uzstātu, lai saruna notiktu latviski, krāpšana, visticamāk, nebūtu notikusi.

Valsts policija norāda, ka gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, vispirms nekavējoties ir jāsazinās ar savu banku, un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu Valsts policijā. Ņemot vērā, ka šīm krāpšanām parasti ir starptautisks raksturs un krāpnieki lielākoties runā krievu valodā, iedzīvotāji tiek aicināti par piesardzību sevišķi atgādināt krievvalodīgajiem cilvēkiem, īpaši gados vecākiem radiniekiem, paziņām un draugiem!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

4 + 6 =

Uz augšu