Sākumlapa » Notikumi » Zagļi no mašīnas nozog cietos diskus ar nešifrētu informāciju par Facebook darbinieku algām

Zagļi no mašīnas nozog cietos diskus ar nešifrētu informāciju par Facebook darbinieku algām

Šis ir piemērs, kas varbūt kādam liks aizdomāties par drošības politiku sava uzņēmumā. Facebook ir paziņojis, ka pagājušajā mēnesī no automašīnas tikuši nozagti cietie diski, kas satur informāciju par tā darbinieku algām. Saskaņā ar uzņēmuma informāciju zaglis nozaga cietos diskus, kas satur nešifrētus datus par 29000 Facebook darbinieku.

 

 

“Mēs sadarbojāmies ar tiesībaizsardzības iestādēm, tā kā viņi izmeklēja neseno ielaušanos automašīnā un darbinieka somas zādzību, kas saturēja uzņēmuma aprīkojumu ar tajā glabātu informāciju par darbinieku algām,” sacīja Facebook pārstāve paziņojumā ziņu aģentūrai Bloomberg. “Mēs neesam konstatējuši ļaunprātīgas izmantošanas pierādījumus un uzskatām, ka tas bija grāb un mūc noziegums, nevis mēģinājums nozagt informāciju par darbiniekiem.”

Nozagtie cietie diski saturēja informāciju par darbiniekiem, kuri tika nodarbināti ASV 2018. gadā. Dati, kas nokļuvuši zagļu rokās, ietver bankas kontu numurus, darbinieku vārdus, viņu sociālās apdrošināšanas numuru pēdējos četrus ciparus, viņu algas, prēmijas un citu informāciju. Zādzība notika 17. novembrī, bet 20. novembrī Facebook atklāja, ka cietie diski nav atrodami. 29. novembrī izmeklēšana apstiprināja, ka šajos cietajos diskos ir iekļauta informācija par darbinieku algām. Uzņēmums par datu zādzību saviem darbiniekiem pa e-pastu paziņoja piektdienas rītā, 13. decembrī.

Facebook joprojām sadarbojas ar tiesībaizsardzības iestādēm. Neviens no nozagtajiem cietajiem diskiem vēl nav atrasts. E-pastā Facebook ir mudinājis darbiniekus ziņot par incidentu savām bankām un piedāvājis viņiem identitātes zādzību uzraudzības pakalpojuma abonēšanu uz diviem gadiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

69 − 59 =

Uz augšu