Sākumlapa » Notikumi » Zīmols McAfee pazudīs no antivīrusu industrijas

Zīmols McAfee pazudīs no antivīrusu industrijas

Šī gada izstāde Consumer Electronics Show (CES), kas notiek no 7. līdz 10. janvārim Lasvegasā, ir sagādājusi netradicionālu pārsteigumu. Intel rīkotājdirektors Braiens Kržaničs izstādē CES pirmdienas vakarā paziņoja par lēmumu atteikties no antivīrusu programmatūras McAfee zīmola izmantošanas, kas vienlaicīgi ir arī tās sākotnējā radītāja un antivīrusu industrijas pioniera Džona Makafī (John McAfee) uzvārds. Turpmāk drošības programmatūras zīmola nosaukums būs Intel Security.

Atgādināšu, ka Intel Corp. nopirka McAfee Inc. par 7,68 miljardiem ASV dolāru 2010. gadā. Tā kā sākotnēji īsti nebija skaidrs šī pirkuma mērķis, tad IT aprindās pat parādījās anekdote, saskaņā ar kuru Intel boss, kuram uz personālā datora beigusies antivīrusa licence, esot palūdzis sekretāri “nopirkt viņam McAfee”, ko bosa padotie nekavējoties esot arī izdarījuši 🙂

Bet nu jokus pie malas. Lai gan īsti tas neizdosies, jo Džons Makafī pēdējā laikā ir sastrādājis neviennozīmīgi vērtējamas lietas. Pērnā gada jūnijā Makafī kādā videoklipā pēdējiem vārdiem nolamāja viņa paša 80. gadu beigās dibinātā uzņēmuma ražotās programmatūras slikto kvalitāti. Viņš klipā stāstīja, ka bieži saņemot e-pasta vēstules no klientiem ar sūdzībām par to, ka programmatūra pasliktina viņu datoru veiktspēju un ka no šīs programmatūras grūti tikt vaļā.

Skandalozais Džona Makafī videoklips.

Uzņēmums Intel ir vairākas reizes nosaucis šo savas programmatūras kvalitātes kritiku par „smieklīgu” un nepamatotu. Intel tehniskās daļas vadītājs Maikls Fejs otrdien intervijā sacīja, ka uzņēmumam nav bijis svarīgs iepriekš minētais videoklips — kaut vai tādēļ, ka klienti labi zinot, ka Džonam Makafī jau aptuveni 20 gadu nav nekāda sakara ar uzņēmumu. Tomēr viņš atzina, ka Intel labprāt pārtrauks izmantot Džona Makafī uzvārdu, lai vairs nevajadzētu pievērst uzmanību Makafī izdarībām. Savukārt Makafī otrdien intervijā ir pateicis: „Es burtiski lūdzos, lai viņi atsakās no šī zīmola vai maina nosaukumu.”

Kas attiecas uz McAfee drošības programmatūras pašreizējām pozīcijām antivīrusu tehnoloģiju laukā, tad neko izcilu antivīrusu salīdzinošajos testos tā nav spējusi parādīt. Piemēram, pēdējā AV-TEST kompleksajā antivīrusu testā McAfee komerciālais produkts McAfee Internet Security aizsardzības vērtējumā atradās zemāk par bezmaksas AVG Anti-Virus Free Edition. Vai zīmola maiņa nesīs kādas izmaiņas? Šobrīd zināms, ka programatūra, vismaz pagaidām, paliks, kāda tā ir.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 5 = 1

Uz augšu