Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Notikumi » Zinātnieki ir iemācījušies atklāt botus sociālajos tīklos

Zinātnieki ir iemācījušies atklāt botus sociālajos tīklos

Starptautiska pētnieku komanda no Izraēlas un Amerikas Savienoto Valstu universitātēm ir izstrādājusi oriģinālu algoritmu, kas palīdz atklāt viltotus kontus sociālajos tīklos. Jaunā metode ir balstīta uz lietotāja saišu analīzi un ar augstu precizitāti ļauj noteikt profilus, aiz kuriem nav īstu cilvēku.

 

 

Ben-Guriona vārdā nosauktās universitātes zinātnieki un viņu kolēģi no Vašingtonas jau vairākus gadus strādā ar viltotu kontu identifikācijas problēmu. 2012. gadā pētnieku grupa izlaida lietojumprogrammu Social Privacy Protector, kas palīdzēja novērtēt botu skaitu starp draugiem Facebook. Lietojumprogramma analizēja profilus un atzīmēja tos, kuriem bija maz savstarpēju saišu ar lietotāju.

Jaunā metodoloģija ir šīs pieejas tālāka attīstība. Eksperti pamanīja, ka lielākā daļa komunikāciju sociālajos tīklos pakļaujas noteiktiem principiem. Gandrīz visas saites starp diviem profiliem var izskaidrot ar kopīgām interesēm, radniecības attiecībām un citiem iemesliem.

Atšķirībā no reāliem cilvēkiem neīstie sociālā tīkla lietotāji izveido haotiskas komunikācijas, kas nepakļaujas noteiktajiem noteikumiem. Zinātnieku radīts algoritms spēj analizēt lielas datu kopas un noteikt tos kontus, kas neatbilst vispārējai kārtībai.

Pētnieki apgalvo, ka viņu izstrādātās metodoloģijas pielietošanas joma nav ierobežota ar Facebook un tehnoloģijas var izmantot, lai meklētu botus jebkurā sociālajā tīklā. Kā ziņo pētnieki, viņi pārbaudīja algoritma darbu ar datiem no dažādiem pakalpojumiem. Starp pārbaudītajām vietnēm bija Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, VKontakte, Odnoklassniki, Google+ un ķīniešu Messenger Tencent QQ.

Viltus konti ir nopietna, bet ne vienīgā problēma sociālajos tīklos. Populāru pakalpojumu reputāciju regulāri iedragā skandāli, kas saistīti ar privātu datu noplūdi. Nesen kļuva zināms, ka, izmantojot atgriezeniskās meklēšanas funkciju, varētu tikt apdraudēti miljoniem Facebook profilu. Sociālā tīkla vadītājs Marks Zakerbergs atzina, ka viņam ir zināms par vairākiem mēģinājumiem izmantot šo ievainojamību.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 8 = 2

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu