Sākumlapa » Notikumi » Žurnālists ielaužas slepenā ES aizsardzības ministru videokonferencē

Žurnālists ielaužas slepenā ES aizsardzības ministru videokonferencē

Šis ir gadījums, kas ļoti uzskatāmi parāda, cik uzmanīgiem mums ir jābūt ar informāciju, ko mēs publiskojam sociālajos tīklos. Nīderlandes žurnālistam Danielam Verlānam no RTL Nieuws izdevās ielauzties slepenā ES aizsardzības ministru videokonferencē pēc tam, kad Nīderlandes aizsardzības ministrs Anks Bijlevelds sociālajā tīklā Twitter ievietoja attēlu, kurā nejauši tika atklāta pieejas informācija.

Tehnoloģiju žurnālists publicētajā attēlā pamanīja pieteikšanās datus un izmantoja tos, lai pievienotos sapulcei. Fotoattēlā bija pieteikšanās adrese un daļa PIN koda, kura nezināmo vienu ciparu pēc vairākiem mēģinājumiem žurnālists uzminēja.

“Vairākos mēģinājumos RTL Nieuws izdevās uzminēt slepenās sapulces PIN kodu, jo fotoattēlā bija redzami pieci no sešiem PIN koda cipariem.” ziņoja RTL Nieuws. “Pēc pieteikšanās ar pareizo PIN kodu nebija nekādas papildu drošības, RTL Nieuws nekavējoties tika uzņemta sanāksmē, un Verlaans sevi identificēja kā žurnālistu.”

Tikšanās tika pārtraukta ielaušanās dēļ, un par notikušo tika ziņots varas iestādēm. Incidents rada nopietnus jautājumus par valdības organizāciju slepenu sanāksmju drošību, it īpaši COVID-19 pandēmijas laikā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

42 − 33 =

Uz augšu