Sākumlapa » Notikumi » Zviedrijas policija saņēmusi atļauju izvietot spiegprogrammatūru aizdomās turēto ierīcēs

Zviedrijas policija saņēmusi atļauju izvietot spiegprogrammatūru aizdomās turēto ierīcēs

Zviedrijas policijai ir piešķirtas jaunas pilnvaras, tostarp atļauja izvietot spiegprogrammatūru aizdomās turēto ierīcēs, lai pārtvertu šifrētus sakarus un ieslēgtu mikrofonus un kameras. Lēmumu 22. oktobrī, preses konferencē paziņoja Zviedrijas iekšlietu ministrs Mikaels Dambergs.

 

 

raksta ZDNet, jaunās tehniskās iespējas, kas piešķirtas Zviedrijas policijai, ir daļa no 34 punktu plāna, kas paredz paplašināt tiesībsargu pilnvaras, izmeklējot noziegumus. Dambergs sacīja, ka policijai juridisko un tehnisko iespēju piešķiršana šifrētu komunikāciju pārtveršanai ir prioritāte, jo noziedzīgi grupējumi operāciju koordinēšanai bieži izmanto tādus pakalpojumus kā Signal un WhatsApp.

Atšķirībā no tādām valstīm kā Austrālija, kur valdība ir pieņēmusi likumu, kas liek tehnoloģiju uzņēmumiem ieviest šifrēšanas lūkas (backdoor), Zviedrija ir izvēlējusies ceļu līdzīgu, kāds tas ir Vācijā. Vairāk nekā pirms desmit gadiem Vācijas varas iestādes izmeklēšanas ietvaros sāka izvietot spiegprogrammatūru ar nosaukumu Bundestrojaner (Federālais Trojas zirgs).

Nav skaidrs, kādu programmatūru izmantos Zviedrijas varas iestādes. To var izstrādāt pašu spēkiem vai arī iegādāties. Pēdējā iespēja esot iecienīta tiesībsargu vidū visā pasaulē. Paredzēts, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā 2020. gada 1. martā. Pēc Damberga teiktā, policija šīs jaunās spējas varēs izmantot tikai tad, ja par izmeklējamo noziegumu būs paredzēts četru gadu vai lielāks sods.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

14 − 10 =

Uz augšu