Sākumlapa » Padomi » 7 padomi spēļu aiztures mazināšanai Windows 10 datoros

7 padomi spēļu aiztures mazināšanai Windows 10 datoros

Šeit jūs atradīsiet septiņus padomus, kas jums palīdzēs nodrošināt maksimālu spēlēšanas ātrumu, vienlaikus saglabājot augstu datora aizsardzības līmeni.

 

 

Ir sāpīgi piedzīvot zaudējumu kolektīvajā spēlē tikai tāpēc, ka jūsu dators pēkšņi “iesalst” uz 50 milisekundēm. Vienīgais mierinājums, ka vairumā gadījumu varat laikus novērst šādu kļūmi. Šajā ierakstā mēs koncentrējamies uz programmatūras problēmām, ar kādām mūsdienās visbiežāk sastopas spēlētāji, un uz šo problēmu risinājumiem. Šie septiņi padomi palīdzēs jums izvairīties no zaudējumiem, kas saistīti ar datora veiktspēju.

 

1. Novērsiet interneta problēmas

Pārliecinieties, ka jūsu interneta pieslēgumam ir stabils ātrums un gaidīšanas laiks (latency). Atveriet savu interneta pārlūku un dodieties uz kādu no vispārējas ātruma pārbaudes vietnēm, piemēram, speedtest.net vai dslreports.com. Pārliecinieties, ka interneta ātrums ir pietiekams (lielākajai daļai spēļu pietiks ar 10 Mbit/s, bet videotranslācijai ir nepieciešami 50–100 Mbit/s) un kavēšanās (jeb “ping”) ir pavisam neliela. Mūsdienu internets parasti nodrošina 5–50 ms kavēšanos, ar ko pietiek lielākajai daļai spēļu. Vairāku simtu milisekunžu kavēšanās var būt liels šķērslis, lai gūtu uzvaru Battle Royale.

Lai novērstu šo problēmu, var būt nepieciešams eksperimentēt ar maršrutētāja Wi-Fi iestatījumiem, pārvietot maršrutētāju tuvāk spēļu datoram, izmantot kabeli datora savienojumam ar maršrutētāju (neaizmirstiet, ka profesionāli spēlētāji izmanto tikai kabeļa savienojumu) vai pat mainīt jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju. Kādreiz mēs to visu apskatīsim atsevišķā rakstā, bet tagad pāriesim pie programmatūras jautājumiem un korekcijām.

 

2. Optimizējiet spēles video iestatījumus

Ja jūsu spēle patērē daudz resursu un jūsu grafiskā karte nespēj nodrošināt pietiekamu datu apstrādes jaudu, spēlēšana var būt diezgan bēdīga. Daudz var palīdzēt zema detalizācijas līmeņa iestatīšana vai izšķirtspējas samazināšana spēles iestatījumos. Labāk lai nav izzīmēts katrs sīkums, toties saglabātas tādas lietas kā skatīšanās tālums, jo tas palīdzēs uzvarēt. Ieslēdziet FPS indikatoru, ja to atbalsta spēles iestatījumi, un precīzi noregulējiet iestatījumus, līdz savā sistēmā varat konsekventi panākt 30–60 kadrus sekundē. Vairāk kadru sekundē ir labāk (un tas ļaus jums uzlabot grafiku); ja būs mazāk, tad tas nederēs dinamiskām, piemēram, šaušanas, spēlēm. Tiešsaistes spēlēm ļoti ieteicams rādītājs ir vairāk par 60 FPS.

 

3. Optimizējiet enerģijas iestatījumus

Šis ir kritiski svarīgi piezīmjdatoriem, bet svarīgi arī citiem datoriem. Pārliecinieties, ka spēlējat ar pieslēgumu elektrotīklam un ka ir iespējots labākais veiktspējas režīms. Vienkāršākais režīma pielāgošanas paņēmiens — noklikšķiniet uz akumulatora ikonas uzdevumjoslā un pārvietojiet slīdni pa labi, kur ir iestatījums Best performance (Labākā veiktspēja).

 

 

4. Apturiet nevajadzīgās programmas

Jebkuras programmas, kas konkurē ar spēli par resursiem, var izraisīt tik ļoti nepatīkamo aizturi (lag). Būs labāk, ja aizvērsiet visus pārlūka logus, nevajadzīgas tērzēšanas programmas un visu pārējo, kas nav sistēmas līmenī un nav saistīts ar spēli, kuru spēlējat. Jau šis sīkums vien var atrisināt aiztures problēmu.

Lai uzzinātu, kuras programmas patērē visvairāk atmiņas un procesora jaudas, izmantojiet Windows programmu Task Manager (Uzdevumu pārvaldnieks). Ja tās loga apakšdaļā noklikšķināsiet uz pogas “More details” (Sīkāka informācija), tur parādīsies informācija par visiem aktīvajiem procesiem. Sakārtojiet tabulu pēc kolonnām “Memory” (Atmiņa) un “CPU” (Procesors) un apsveriet iespēju pārtraukt “rijīgākos” procesus. Varbūt atradīsiet arī citus vaininiekus, piemēram, Messenger, par kuru pat nenojaušat, ka tas darbojas fonā, vai vēl kādu citu programmu.

 

5. Pareizi iestatiet antivīrusu programmu

Daudzi spēlētāji domā, ka ir vērts izslēgt antivīrusu vai interneta drošības risinājumu. Daži to pat atinstalē. Patiesībā tāda rīcība vairs nav lietderīga. Faktiski tā reizēm varat padarīt spēles lēnākas!

Ņemiet vērā divas lietas: pirmkārt, operētājsistēmā Windows 10 jums antivīruss darbojas vienmēr — ja izslēdzat trešās puses risinājumu, tad automātiski sāk darboties Windows Defender, kas daudzos gadījumos ne tuvu nav tas ātrākais. Otrkārt, visi antivīrusi nav vienādi. Dažiem drošības risinājumiem ir īpašs spēļu režīms, kas samazina to ietekmi uz datora veiktspēju, bet Windows Defender tādu greznību nepiedāvā.

Un ņemiet vērā, ka jums, iespējams, “bonusā” ir vēl viens antivīruss, par kuru neko nezināt. Tas ir paslēpts… pārlūkprogrammā Google Chrome! Šim AV ir ļoti ierobežoti iestatījumi, un tajos nav nekā īpaši noderīga spēlētājiem. Lūk, vēl viens iemesls, lai aizvērtu pārlūka logus, kad mēģināt optimizēt datora darbības ātrumu.

 

 

Tomēr pareizā pieeja AV jautājumam ir citāda: uzstādiet vienu no nedaudziem drošības risinājumiem, kam ir pierādīta minimāla ietekme uz ātrumu un speciāls spēļu režīms, lai tādējādi samazinātu kavēšanos un atspējotu uznirstošos logus, papildu skenēšanu utt. Mēs to zemāk nodemonstrēsim ar Kaspersky Internet Security, kas jau vairākus gadus no vietas ir saņēmis augstākos novērtējumus par veiktspēju un efektivitāti, ļaujot Kaspersky gadu no gada ieņemt pārliecinoša līdera pozīcijas antivīrusu testu gada kopsavilkumā TOP3. Turklāt pavisam nesen, izmantojot Kaspersky Internet Security ar ieslēgtu spēļu režīmu, ir pārspēts līdzšinējais pasaules rekords DOOM Eternal spēlēšanā uz ātrumu.

  • Pārliecinieties, ka visi plānotie skenējumi vai atjauninājumi ir paredzēti laikā, kad jūs nespēlējat:

 

 

  • Izmantojiet spēļu režīmu. Šis režīms automātiski ieslēdzas ikreiz, kad kāda programma darbojas pilnekrāna režīmā, un šajā režīmā drošības risinājums neveic pilnu skenēšanu ar izsaucamo skeneri vai datu bāzu atjaunināšanu, lai jūs netraucētu.

 

Īpašais spēļu režīms Kaspersky produktos (priekš Windows pieejami ar saskarni arī latviešu valodā).

Īpašais spēļu režīms Kaspersky produktos (priekš Windows pieejami ar saskarni arī latviešu valodā).

 

6. Pareizi iestatiet Windows atjaunināšanu

Pēkšņu kavēšanos var izraisīt dažu Windows 10 apakšsistēmu darbība fonā. Īpaši svarīgi, ka Windows Update atjauninājumu lejupielāde un instalēšana ievērojami ietekmē veiktspēju. Tāpēc ieteicams paredzēt atjaunināšanu laikā, kad jūs nespēlējat: atveriet Windows 10 iestatījumus, dodieties uz Windows Update un noklikšķiniet uz “Change active hours” (Mainīt aktīvās stundas). Aprakstā teikts, ka aktīvās stundas ietekmē tikai restarta laiku, taču šis iestatījums faktiski attiecas arī uz citiem atjaunināšanas uzdevumiem.

 

Aktīvo stundu iestatījumi operētājsistēmā Windows 10.

Aktīvo stundu iestatījumi operētājsistēmā Windows 10.

 

7. Sakopiet savu datoru

Laikam ejot, gandrīz katra datora darbības ātrums samazinās. Galvenais palēnināšanās iemesls ir nevēlamu failu un programmu uzkrāšanās. Lai dators darbotos ātrāk, ieteicams iztīrīt pagaidu failus, arhivēt vai izdzēst nevajadzīgos dokumentus un atinstalēt spēles, kuras jūs vairs nespēlējat. Daudzas specializētās programmas palīdz veikt šādu sakopšanu, un arī Kaspersky Total Security ir iekļautas tīrīšanas funkcijas.

 

Datora sakopšanas funkcionalitāte produktā Kaspersky Total Security (priekš Windows pieejams ar saskarni arī latviešu valodā).

Datora sakopšanas funkcionalitāte produktā Kaspersky Total Security (priekš Windows pieejams ar saskarni arī latviešu valodā).

Kad būs paveiktas visas iepriekš aprakstītās darbības, datoram negadīsies kļūmes spēles laikā, un tad uzvara spēlē būs atkarīga tikai no taktikas, treniņa un prasmes darboties komandā!

Izmantoti Kaspersky materiāli.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Noderīgi padomi. Tas man palīdzēja. Izrāde ir palielinājusies vairākas reizes.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 2

Uz augšu