Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Antivīrusi turpinās atbalstīt Windows XP

Antivīrusi turpinās atbalstīt Windows XP

Microsoft izbeidz Windows XP atbalstu 2014. gada 8. aprīlī.

Microsoft izbeidz Windows XP atbalstu 2014. gada 8. aprīlī.

Kā jau zināms, korporācija Microsoft ir nolēmusi izbeigt operētājsistēmas Windows XP atbalstu. Šis brīdis nav vairs aiz kalniem, jo ir paredzēts, ka ar šī gada 8. aprīli Windows XP lietotāji vairs nesaņems šīs operētājsistēmas atjauninājumus. Mūsdienās ļoti liela daļa datorvīrusu un citas ļaunprogrammatūras izmanto drošības ievainojamības, lai inficētu datorus. Piemēri tālu nav jāmeklē. Nupat šonedēļ Microsoft izlaida regulāro drošības labojumu kopumu, kura ietvaros tika aizvērta tā saucamā “nulle-dienu” Windows XP un Windows Server 2003 operētājsistēmu ievainojamība MS14-002, kas bija publiskota pagājušā gada novembrī un kopā ar Adobe Reader ievainojamību aktīvi tiek izmantota no ļaunprāšu puses. Tātad sagaidāms, ka pēc 8. aprīļa bez jaunatklātu ievainojamību labojumiem Windows XP drošība pamazām pazemināsies.

 

Windows XP lietotājiem Microsoft iesaka iegādāties jaunus datorus un Windows 8.1.

Windows XP lietotājiem Microsoft iesaka iegādāties jaunus datorus un Windows 8.1.

Uz jautājumu, ko darīt vēl arvien daudzajiem Windows XP lietotājiem, korporācijai Microsoft jau ir gatavas atbildes un ieteikumi – modernizēt esošos vai pirkt jaunus datorus un pāriet uz nesen izlaisto Windows 8.1. Programmatūras giganta rīcība ir viegli atšifrējama, ja palūkojamies uz galda datoru operētājsistēmu sadalījumu pasaulē. Jaunā Windows 8.1 kopā ar Windows 8.0 ir knapi pārvarējušas 10% slieksni. Labas atsauksmes guvušās Windows 7 lietotāji, kuru īpatsvars ir tuvu 50%, diez vai tūlīt un masveidā gribēs migrēt uz jauno operētājsistēmu ar radikāli atšķirīgu saskarnes koncepciju. Vienīgais atlikušais pēc apjoma ievērības cienīgais gabals vispasaules pīrāgā ir gandrīz 30% datoru ar 12 gadus veco Windows XP. Tāpēc Microsoft, apelējot pie drošības, realizē zināmu spiedienu tieši uz šo datoru lietotāju grupu.

 

Galda datoru operētājsistēmu sadalījums 2013. gada decembrī pēc Net Marketshare datiem.

Galda datoru operētājsistēmu sadalījums 2013. gada decembrī pēc Net Marketshare datiem.

Ko tad darīt tiem Windows XP lietotājiem, kuri nespēj vai nevēlas sekot Microsoft aicinājumiem migrēt uz jauno Windows 8.1? Drošības eksperti no neatkarīgā antivīrusu testēšanas institūta AV-TEST iesaka Windows XP komplektā nākošo lietojumprogrammu vietā lietot alternatīvas lietojumprogrammas, kuru versijas priekš Windows XP tiks arī turpmāk kādu laiku atbalstītas un atjauninātas. Tiek ieteikts obligāti izmantot alternatīvu pārlūkprogrammu Internet Explorer vietā, piemēram, Firefox vai Google Chrome. E-pasta programmatūras Outlook Express vietā varētu izvēlēties Thunderbird.

Pati operētājsistēma Windows XP bez drošības atjauninājumiem pēc ekspertu atzinuma drīz vien kļūs līdzīga Šveices sieram ar tā slavenajiem caurumiem un ar alternatīvu lietojumprogrammu izmantošanu vien būs par maz. Tāpēc AV-TEST eksperti ir veikuši antivīrusu programmatūras ražotāju aptauju, lai noskaidrotu viņu plānus attiecībā uz Windows XP atbalstu.

 

Ražotājs

Informācija par atbalstu

AVG Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Avast Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Avira Atbalsts beigsies 2015. gada 8. aprīlī – sīkākas ziņas…
Bitdefender Mājas lietotājiem paredzētus produktus atbalstīs līdz 2016. gada janvārim; uzņēmumiem paredzētus produktus atbalstīs līdz 2017. gada janvārim (2)
Bullguard Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Check Point / ZoneAlarm Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1) – sīkākas ziņas…
Comodo Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
ESET Atbalsts būs vismaz līdz 2016. gada aprīlim (2)
Fortinet Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
F-Secure Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
G Data Atbalsts būs vismaz līdz 2016. gada aprīlim (2)
K7 Computing Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Kaspersky Lab Atbalsts mājas lietotājiem paredzētiem produktiem būs vismaz līdz 2018. gadam, bet uzņēmumiem paredzētiem produktiem — vismaz līdz 2016. gada 2. pusgadam (2)
Kingsoft Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
McAfee Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Microsoft (Security Essentials) Atbalsts tiks pārtraukts 2015. gada 14. jūlijā – sīkākas ziņas…
Microworld Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Norman Atbalsts būs vismaz līdz 2016. gada janvārim (2)
Panda Security Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Qihoo 360 Atbalsts būs vismaz līdz 2016. gada janvārim (2)
Quickheal Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
Sophos Atbalsts būs vismaz līdz 2015. gada 30. septembrim (2) – sīkākas ziņas…
Symantec / Norton Produkti darbojas operētājsistēmā Windows XP, vēl nav pieņemts lēmums par atbalsta pārtraukšanu
Tencent Nav paziņots atbalsta perioda beigu termiņš; atbalsts būs vēl vismaz 2 gadus (1)
ThreatTrack / Vipre Atbalsts būs vismaz līdz 2015. gada aprīlim (2)
Trend Micro Atbalsts tiks pārtraukts 2017. gada 30. janvārī – sīkākas ziņas…
Webroot Atbalsts būs vismaz līdz 2019. gada aprīlim (2)

(1) Šie ražotāji nav paziņojuši par savu produktu atbalsta pārtraukšanu Windows XP operētājsistēmā, bet turpinās atbalstīt minēto programmatūras platformu vēl vismaz divus gadus.

(2) Iespējams, ka šie ražotāji pagarinās atbalsta periodu, ja būs pietiekami liels pieprasījums.

Kā redzams no AV-TEST apkopojuma, tad antivīrusu industrija vēl negrasās atstāt Windows XP lietotājus bez viņu ierastajiem antivīrusu produktiem. Tomēr viņiem jāņem vērā, ka bez Microsoft drošības atjauninājumiem antivīrusa loma Windows XP drošībā arvien pieaugs. Tāpēc ieteicams piegriezt īpašu vērību antivīrusa izvēlē, vadoties no antivīrusu jaunāko testu datiem.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Nu cik var murgot! Kāds sakars antivīrusam ar update? Priekš XP tāpat ne1 vīrusus neražo. Tie kas te pēdējā laikā sūtās caur e-pastu – NAU VĪRUSI! Lietotājam pašam ir jāatarhivē jāpalaiž tas fails! Tas nau vīruss!!!
    XP beidzot ir pabeigts un gatavs! To nozīmē tā “atbalsta” beigas! Un ar tām savām Vistām var visi iet ieskrieties! Gļukomāts priekš flegmām nevis OS.

    • Sveiks Andron Mc! Tu pats saproti, ko esi uzrakstījis? 🙂 Antivīrusam ar update ir vistiešākais sakars. Nevajag piekasīties vārdiem. Rakstā skaidri pateikts – datorvīrusi un cita ļaunprogrammatūra. Un ne jau tikai pa e-pastu tā ļaunprogrammatūra nāk. Inficētas lapas ir vēl biežāk izmantots kanāls. Un tad, kad nesalāpītais parasta usera Windows XP uzrausies uz tādu lapu, tad antivīruss būs vienīgais glābiņš. Vēlreiz uzsveru – parasta usera, nevis Androna vai cita datorguru 🙂 Domāju, ka tu lieliski saproti.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

28 − = 26

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu