Sākumlapa » Padomi » Darbības ārpus Facebook: jūsu dati jūsu rokās

Darbības ārpus Facebook: jūsu dati jūsu rokās

Tam, ka Facebook vāc datus par jums, nevajadzētu būt nekādam pārsteigumam. Lai veidotu savu lietotāju datu kopumu, šis uzņēmums izmanto informāciju no daudzām vietnēm un lietotnēm. Lēmumu par ieraksta ievietošanu vietnē Facebook pieņemat pats jūs, bet kā ir ar datiem no trešās puses pakalpojumiem? Facebook ļauj jums pārvaldīt datus, ko tas ievāc no trešās puses vietnēm un lietotnēm. Lūk, kā tas iespējams.

Foto: Unsplash

Darbības ārpus Facebook

Nesen Facebook sāka piedāvāt lietotājiem iespēju apskatīt un pārvaldīt no trešās puses vietnēm un lietotnēm savākto informāciju par lietotāju. Opcija Off-Facebook Activity (Darbības ārpus Facebook) ir pieejama Facebook konfidencialitātes iestatījumos:

 • Uzklikšķiniet vai skariet trīsstūri (tīmekļa versijā) vai izvēlni (mobilā lietotnē) ekrāna augšējā labajā stūrī.
 • Atlasiet Settings & Privacy.
 • Atveriet Settings.
 • Pārejiet pie Your Facebook Information.
 • Noklikšķiniet uz Off-Facebook Activity.

Lai gan nevarat aizliegt datu vākšanu, jūs varat izpētīt Off-Facebook Activity, lai uzzinātu, kas par jums sniedz informāciju sociālajam tīklam, un tad varat atsaistīt savu profilu no šādas informācijas. Tas būs vismaz kaut kas.

Kas par jūsu darbībām ziņo vietnei Facebook

Vietnēs un lietotnēs tiek izmantoti dažādi sociālo mediju rīki, sākot no pogas “Pierakstīties ar Facebook” un līdz analīzes rīkiem, kas informāciju pārsūta uz Facebook.

Dažus no šiem pakalpojumu sniedzējiem jūs atradīsit lapā Off-Facebook Activity. Lai atvērtu visu sarakstu, uzklikšķiniet vai skariet Manage Your Off-Facebook Activity. Te jums būs jāievada sava parole.

Milzīgais datu vākšanas apjoms var jūs pārsteigt, jo Facebook partneru vidū ir ziņu portāli, banku lietotnes un daudz kas citas. Iespējams, ka sarakstā atradīsit kādu vietni, kuras apmeklējumu jūs pat neatceraties, jo tas ir tikai meklēšanas rezultāts, uz kura reiz nejauši esat uzklikšķinājis

Kādus datus vietnes un lietotnes pārsūta uz Facebook

Off-Facebook Activity galvenokārt satur informāciju par jūsu mijiedarbību ar citiem pakalpojumiem. Piemēram, mediju vietne var informēt sociālo tīklu, ka jūs lasāt jaunākās ziņas, bet interneta veikals paziņos, ka esat apskatījis vai iegādājies kādu preci.

Facebook iestatījumos tiek parādītas tikai tās darbības, par kurām paziņojis konkrētais resurss, taču jūs varat lejupielādēt arhīvu ar detalizētu informāciju:

 • Dodieties uz Settings → Your Facebook Information → Off-Facebook Activity → Manage Your Off-Facebook Activity.
 • Lapā, kurā uzskaitītas lietotnes, kas vietnei Facebook sūta informāciju par jūsu darbībām, atlasiet Download Your Information (mobilajā lietotnē vispirms skariet ikonu ekrāna augšējā labajā stūrī).
 • Ja nepieciešams, atlasiet, kurus datus un par kādu laikposmu lejupielādēt. Pēc noklusējuma Facebook izveido visas ar jums saistītās informācijas arhīvu, ieskaitot jūsu ierakstus, darbības sociālajā tīklā un daudz ko citu. Ja jūs interesē tikai trešās puses dati, tad noņemiet atzīmi visās izvēles rūtiņās, izņemot Ads and Businesses.
 • Izvēlieties Create File.

Arhīva izveide ilgst no dažām minūtēm līdz vairākām dienām. Vienkāršs informācijas pieprasījums tikai par darbību ārpus Facebook, visticamāk, tiks izpildīts diezgan ātri.

Facebook uzsver, ka faktiski saņem vairāk datu nekā tikai tos, ko varat redzēt. Bet arī šī informācija var būt plaša. Turklāt jūs varat iesniegt sūdzību par jebkuru pakalpojumu, kas, jūsuprāt, ir nosūtījis vietnei Facebook konfidenciālus datus:

 • Dodieties uz Settings → Your Facebook Information → Off-Facebook Activity → Manage Your Off-Facebook Activity.
 • Vietņu un lietotņu sarakstā uzklikšķiniet vai skariet attiecīgā pakalpojuma nosaukumu.
 • Uzklikšķiniet vai skariet Give feedback about this activity.
 • Izvēlieties sūdzības iemeslu.

Kā izdzēst datus savā kontā

Facebook ļauj jums savā profilā izdzēst datus, kas jau savākti par jums. Lai iepriekš internetā veiktās darbības neietekmētu to, kādas reklāmas jums tiks rādītas, dodieties uz Settings → Your Facebook Information → Off-Facebook Activity un uzklikšķiniet vai skariet Clear History.

Kā neļaut citām vietnēm sūtīt datus vietnei Facebook

Jūs nevarat piespiest Facebook pilnībā pārtraukt sakarus ar trešās puses pakalpojumiem — vietnes un lietotnes par jums vienmēr sniegs informāciju sociālajiem tīkliem. Dažas lietotnes ir pieķertas, ka tās pārsūta pārāk daudz personas datu, un tāpēc tās ir mainījušas savu pieeju, taču tam nav nekāda sakara ar Facebook iestatījumiem.

Profilaktiskos nolūkos konfigurējiet sociālo tīklu tā, lai informācija par jūsu darbību trešās puses pakalpojumos netiktu saistīta ar jūsu profilu vai izmantota personalizētu reklāmu rādīšanai. To varat izdarīt gan atsevišķām vietnēm un lietotnēm, gan visām reizē.

Lai panāktu, ka Facebook pārtrauc datus no konkrētas vietnes pievienot jūsu dokumentācijai:

 • Dodieties uz Settings → Your Facebook Information → Off-Facebook Activity → Manage Your Off-Facebook Activity.
 • Uzklikšķiniet vai skariet vietnes nosaukumu sarakstā un tad logā, kas atvērsies, atlasiet Turn off future activity from [vietnes nosaukums].
 • Uzklikšķiniet vai skariet pogu Turn Off.

Divu dienu laikā Facebook pārtrauks jums rādīt reklāmas, kam pamatā ir informācija no šī resursa. Tad jūs vairs nevarēsiet izmantot šīs vietnes pogu “Pierakstīties ar Facebook” (ja vien neatjaunosiet iepriekšējo iestatījumu).

Varat vietnēm un lietotnēm arī aizliegt jebkādu datu sūtīšanu, bet tad jūs tūliņ tiksiet izrakstīts no visiem pakalpojumiem, kuros esat pieteicies ar Facebook.

Lai neļautu Facebook atlasīt jums rādāmās reklāmas, pamatojoties uz to, kādas vietnes apmeklējat un kuras lietotnes izmantojat:

 • Lapā Manage Your Off-Facebook Activity, kurā ir to pakalpojumu saraksts, kas vietnei Facebook  nodod informāciju par jums, uzklikšķiniet vai skariet Manage Future Activity. Tīmekļa versijā šis punkts ir ekrāna labajā pusē, bet mobilajā lietotnē tas ir pieejams trīs punktu izvēlnē.
 • Uzklikšķiniet vai skariet Manage Future Activity.
 • Atspējojiet Future Off-Facebook Activity.
 • Uzklikšķiniet vai skariet Turn Off.

Gatavs! Tagad sociālais tīkls vairs neuzmāksies jums ar apavu reklāmām tikai tāpēc, ka nesen iegādājāties čības.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

78 − = 71

Uz augšu