Sākumlapa » Aizsardzība » Ieteikumi aizsardzībai pret šifrējošo ļaunprogrammatūru

Ieteikumi aizsardzībai pret šifrējošo ļaunprogrammatūru

Pētījumu dati rāda, ka 33% šifrējošo izspiedējprogrammu uzbrukumu upuru Vācijā ir samaksājuši izpirkuma maksu. Dānijā tādu ir 14%, bet Lielbritānijā pat 44%! Par vērtīgāko savos datoros aptaujātie šajās valstīs ir atzinuši personīgos dokumentus, atstājot otrajā vietā personīgās fotogrāfijas. Tāpēc AntiVirus.LV iesaka:

 

  1. Parūpējieties par regulāru Jūsu vērtīgo failu (dokumentu, fotogrāfiju u.c.) rezerves kopiju izveidi. Tas palīdzēs ne tikai jebkura šifrējošā izspiedējvīrusa incidenta gadījumā, bet arī cita veida avārijas situācijās.
  2. Parūpējieties par savlaicīgu programmatūras atjaunināšanu, jo daudzos gadījumos datoru inficēšana ar šifrējošajiem izspiedējvīrusiem un citu ļaunprogrammatūru notiek, izmantojot ievainojamības programmatūrā. Tur kur tas ir iespējams, iestatiet automātisku programmatūras atjaunināšanos, ja vien tas nav pretrunā ar kādiem Jūsu apsvērumiem.
  3. Izmantojiet drošu aizsardzību! Lai gan tas daudziem šķiet pārsteidzoši, bet ir izstrādātas tehnoloģijas, kas jau visa pagājušā gada garumā ir parādījušas sevi kā nepārvarama barjera jebkuriem, pat visjaunākajiem, šifrējošajiem izspiedējvīrusiem. Šīs *tehnoloģijas ir ietvertas drošības risinājumu ražotāja Kaspersky Lab mājas un biznesa produktos Windows platformai. Tos Jūs varat pilnfunkcionāli izmēģināt 30 dienas bez maksas, saņemot arī bezmaksas vietējo tehnisko atbalstu, vai iegādāties uzreiz, izmantojot šī brīža akcijas.

*Kā Kaspersky neitralizē pat nezināmus šifrējošos vīrusus

Izstrādātāji Kaspersky produktu komponentē System Watcher ir iestrādājuši šifrējošo vīrusu apkarošanas apakšsistēmu Kaspersky Cryptomalware Countermeasures Subsystem, kura veido failiem rezerves kopijas, ja tos atver aizdomīga programma, un vēlāk tos nepieciešamības gadījumā aizvieto ar saglabāto kopiju. Līdz ar to, pat ja šifrējošais vīruss ir jauns jeb antivīrusam nav tā “signatūras” un tas netiek identificēts arī ar citiem mehānismiem, System Watcher detektē to pēc uzvedības un ar jau minēto šifrējošo vīrusu apkarošanas apakšsistēmu atgriež datorsistēmu stāvoklī, kāds tai bija pirms ļaundabīgā procesa darba sākuma tieši tā, kā tas redzams video otrajā daļā.

 

 

Informācija par incidentu sekundes daļās nonāk mākonī Kaspersky Security Network un citi Kaspersky risinājumu lietotāji turpmāk ir aizsargāti pret jauno apdraudējumu ar agrīnās detektēšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka jebkurš tālāks mēģinājums aktivizēt ļaunprogrammu no Kaspersky lietotāju puses tiks bloķēts. Tieši ar šādu unikālu mehānismu darbību ir izskaidrojams fakts, ka Latvijā praktiski nav bijis cietušo starp jaunāko Kaspersky risinājumu lietotājiem, jo tas darbojas kā globāla imūnsistēma visiem 400 miljoniem Kaspersky lietotāju visā pasaulē!

Kaspersky programmatūru Jūs varat pilnfunkcionāli izmēģināt 30 dienas bez maksas, saņemot arī bezmaksas vietējo tehnisko atbalstu, vai iegādāties uzreiz, izmantojot šī brīža akcijas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

46 − = 40

Uz augšu