Sākumlapa » Padomi » iPhone datu rezerves kopēšana: ko darīt, ja iCloud beigusies bezmaksas vieta

iPhone datu rezerves kopēšana: ko darīt, ja iCloud beigusies bezmaksas vieta

Diez vai kaut kas ērtībā var pārspēt vienmēr pieejamu mākoni un iPhone padara datu rezerves kopiju jeb dublējumu veidošanu mākonī iCloud tik vienkāršu, cik vien iespējams. Vienkārši ieslēdziet opciju un aizmirstiet; jūsu tālrunis periodiski kopēs visu tajā saglabāto saturu mākonī. Vienīgā problēma, ar kuru daudzi lietotāji saskaras, ir nepietiekama iCloud vieta: jūs bez maksas saņemat tikai 5GB lielu krātuvi, bet mūsdienās tas nav nemaz tik daudz.

 

 

Vienkāršākais risinājums, protams, ir iegādāties vairāk vietas, kad beidzas piešķirtie 5GB. Bet iCloud krātuve ir balstīta uz abonementu, kas nozīmē, ka jums būs jāmaksā katru mēnesi. Ja nevēlaties kārtējās izmaksas, jums būs jāmeklē alternatīvas, par kurām arī parunāsim.

 

Kur dublēt iPhone: cita mākoņu krātuve

iCloud nekādā ziņā nav vienīgā mākoņu krātuve, bet vairums citu pakalpojumu sniedzēju piedāvā līdzīgu daudzumu brīvas vietas, dažreiz pat mazāk. Piemēram, OneDrive lietotājiem piešķir tos pašus 5GB bez maksas, pēc kura jums būs jāmaksā abonēšanas maksa. DropBox bezmaksas krātuve ir ierobežota līdz 2GB, bet Amazon Drive vispār neko nepiedāvā, ja vien jūs neesat reģistrējies Amazon Prime – un pat tad tā ir tikai tie paši 5GB.

Turklāt vairums pakalpojumu sniedzēju par papildu vietu iekasē aptuveni tādu pašu maksu kā iCloud, tāpēc nav jēgas maksāt par trešo personu mākoņa krātuvi. Tomēr dažos apstākļos dažus mākoņpakalpojumus varat izmantot bez maksas.

 

iPhone dublējums Google diskā

Atšķirībā no citiem mākoņu pakalpojumiem, Google Drive nodrošina 15GB brīvas vietas datu (jebkura veida) glabāšanai. Vēl vairāk, jūs varat augšupielādēt fotoattēlus ar izšķirtspēju līdz 16 megapikseļiem (salīdzinājumam, iPhone 11 Pro kamerām ir 12 megapikseļi) un video 1080p HD formātā (ja izvēlaties neierobežotu krātuvi, jūsu 4K video tiks saspiests līdz 1080p), un šie fotoattēli un videoklipi netiek ieskaitīti 15GB kvotā.

Google neierobežoto fotoattēlu glabāšanu varat izmantot divos veidos:

 • ja rezerves kopijas ir vajadzīgas tikai fotoattēliem un videoklipiem, pārvaldībai varat izmantot lietotni Google Photos;
 • alternatīvi lejupielādējiet lietotni Google Drive. Tādā veidā Google mākonī varat saglabāt ne tikai fotoattēlus un videoklipus, bet arī dokumentus, kā arī kalendāra informāciju un kontaktus (taču tiem ir jāiekļaujas bezmaksas 15GB).

 

Trešo pušu mākoņi: kā ir ar privātumu?

Google ne tikai glabā jūsu fotoattēlus un videoklipus savos serveros, bet arī tos šķiro un pat izveido foto albumus. To darot, tas automātiski analizē jūsu attēlus, lai noteiktu saturu, kas var būt ļoti personisks. Lietotnē Google Photos varat bloķēt sistēmu fotoattēlu grupēšanai pēc sejām, bet, ja jūs negribat ļaut Google zināt, ko un kur jūs fotografējat, labāk neizmantojiet neierobežoto krātuvi.

 

Kur dublēt iPhone: cita ierīce

Ja trešo pušu mākoņi neatbilst jūsu prasībām, kur jūs varat veidot sava iPhone rezerves kopijas? Paliek divas iespējas: dators vai ārējs datu nesējs.

 

iPhone dublējums datorā ar Windows vai macOS (izņemot Catalina)

Ja jums ir dators, kurā darbojas operētājsistēma Windows vai macOS Mojave (vai vecāka versija), tur varat nokopēt failus no sava iPhone, izmantojot iTunes. Lietotne ļauj sinhronizēt fotoattēlus, videoklipus, albumus, atskaņošanas sarakstus, filmas, TV pārraides, podkāstus jeb aplādes, audio grāmatas, balss ierakstus, kontaktus un kalendārus. Lai izveidotu rezerves kopiju:

 • pievienojiet tālruni datoram, izmantojot USB kabeli, un atveriet iTunes;
 • ja iPhone jautā, vai uzticaties šim datoram, pieskarieties Trust;
 • iTunes augšējā kreisajā stūrī atlasiet ierīces ikonu;
 • kreisās puses izvēlnē atlasiet to, ko vēlaties kopēt datorā: mūziku, grāmatas, filmas, aplādes un tā tālāk. Katram datu veidam ieslēdziet Sync (Sinhronizācija);
 • katram datu veidam atzīmējiet izvēles rūtiņas blakus papildu failiem, kurus vēlaties sinhronizēt. Piemēram, cilnē Music varat izvēlēties, vai kopēt balss ierakstus un videoklipus datorā;
 • uzspiediet Apply;
 • ja lietotne nesāk failu kopēšanu, uzspiediet Sync.

 

iPhone dublējums macOS Catalina datorā

macOS Catalina iTunes pienākumi ir sadalīti: Apple Music apstrādā mūziku, Apple TV apstrādā video, Apple Books… utt. Failu kopēšana starp iPhone un datoru tagad ir Finder uzdevums. Tas sinhronizē to pašu datu kopu kā iTunes un darbojas gandrīz tādā pašā veidā. Lai izveidotu dublējumu, izmantojot Finder:

 • pievienojiet savu iPhone ar datoru, izmantojot USB kabeli, un atveriet Finder;
 • kreisajā izvēlnē atlasiet tālruņa ikonu;
 • ja iPhone jautā, vai uzticaties šim datoram, pieskarieties Trust;
 • augšējā sarakstā atlasiet, ko vēlaties pārsūtīt uz datoru (mūzika, grāmatas, filmas un tā tālāk), un katram datu veidam ieslēdziet Sync (Sinhronizēt);
 • atlasiet, kurus konkrētos failus vēlaties kopēt;
 • uzspiediet Apply;
 • ja lietotne nesāk failu kopēšanu, uzspiediet Sync.

Pēc tam, kad lietotne (iTunes vai Finder) nokopē failus uz mapi datorā, varat tos pārsūtīt uz citu vietu, piemēram, uz ārēju datu nesēju. Šādā veidā varat dublēt lielāko daļu datu savā iPhone. Tādas informācijas glabāšanai kā Face ID, Touch ID vai Apple Pay, noteikti pietiek ar iCloud bezmaksas 5GB.

 

iPhone dublējums ārējā datu nesējā vai zibatmiņā

Sākot ar iOS 13, iPhone vai iPad varat arī pievienot ārēju cieto disku, USB zibatmiņu vai pat SD atmiņas karti un kopēt failus tieši no Apple ierīces atmiņas. Šī ir salīdzinoši jauna opcija un tālruņa akumulatoru jauda var būt nepietiekama dažam labam cietajam diskam.

Toties ārējie cietie diski neslikti draudzējas ar planšetēm ar iPadOS 13, tāpēc jūs noteikti varat izmantot šo metodi, lai veidotu rezerves kopijas savam iPad. Tomēr, ja jums nav ārējā diska, jums tas būs jāpērk (un, ja nepieciešams, arī adapteris, lai savienotu disku). Bet tas ir vienreizējs maksājums, tāpēc, ja jums ilgstoši nepieciešama rezerves krātuve jūsu iPhone vai iPad, šī opcija, iespējams, ir ekonomiskāka nekā iCloud ar ikmēneša abonēšanas maksu.

 

Kur dublēt iPhone: kopsavilkums

Kā redzat, papildus iCloud ir vairākas iespējas iPhone datu rezerves kopiju jeb dublējumu veidošanai un katrai no tām ir savi plusi un mīnusi. Ja jūsu plašo fotoattēlu un videoklipu kolekciju nav kur glabāt un jūs nemulsina tas, ka tos caurskata mašīnmācīšanās algoritmi, neierobežotas krātuves opcija Google Drive jums lieti noderēs.

Ja nevēlaties, lai jūsu fotoattēlus un videoklipus redzētu mākslīgā intelekta roboti, ir jēga failus kopēt datorā. Un, ja jums tie kompaktā formfaktorā ir nepieciešami arī ceļā, mēģiniet iepazīstināt savu iPhone ar USB zibatmiņu vai ārējo cieto disku. Ar laiku tam vajadzētu kļūt vienkāršākam.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 1

Uz augšu