Sākumlapa » Aizsardzība » Jaunai Facebook funkcijai jāpalīdz novērst datu zādzības

Jaunai Facebook funkcijai jāpalīdz novērst datu zādzības

Facebook lietotājiem tiek piedāvāta jauna funkcija, kas ļauj caurskatīt sarakstu ar pēdējiem ziņojumiem, ko sociālais tīkls nosūtījis uz lietotāja e-pastu. Krāpnieki bieži uzdod savas vēstules par paziņojumiem no sociālā tīkla, piemēram, par aizdomīgu aktivitāti vai paroles maiņu. Paziņojumā lietotājam piedāvā ievadīt savus datus, lai it kā risinātu radušos problēmu. Saite tādās vēstulēs aizved uz krāpnieku sagatavotu pikšķerēšanas vietni, kur upuris atstāj savus personas datus, pieejas vārdu un paroli.

 

Facebook phishing

 

Tagad Facebook piedāvā iespēju pārbaudīt šādus paziņojumus. Sociālā tīkla pārstāvis Skots Dikenss (Scott Dickens) oficiālajā lapā ir paziņojis, ka no 20. decembra lietotājs savā kontā var caurskatīt visas viņam nosūtītās vēstules par drošības tēmu. Lai tās aplūkotu, savā Facebook kontā nepieciešams ieiet Settings, tur izvēlēties Security and Login, bet tajā – See recent emails from Facebook. Ja vēstules, par kuru lietotājam ir šaubas, tur nav, tad to ir nosūtījuši krāpnieki.

Vērīgāki lietotāji var pievērst uzmanību arī viltotām e-pasta adresēm. Facebook veic savus sūtījumus no domena facebookmail.com. Skots Dikenss aicina lietotājus ziņot par viltus vēstulēm uz adresi phish@facebook.com.

Pikšķerēšanas uzbrukumi ir sekmīgāki par citiem paroļu zagšanā. Par to šī gada novembrī savā pētījumā paziņoja Google speciālisti un Kalifornijas universitātes zinātnieki. Pēc viņu datiem, pikšķerēšana nodrošina ceturto daļu lietotāju kontu, kuri tiek pārdoti pagrīdes tirgos.

Labs sabiedrotais pikšķerēšanas vēstuļu un krāpnieku vietņu atpazīšanā var būt datora vai citas ierīces aizsardzības risinājums. Internet Security vai Total Security klases antivīrusu programmatūra lielākajā daļā gadījumu spēj ļoti efektīvi cīnīties ar pikšķerēsanu, taču arī pašu lietotāju modrībai ir liela nozīme.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

84 − 77 =

Uz augšu