Sākumlapa » Padomi » Kā lejupielādēt Windows 11 un izvairīties no ļaunprogrammatūras

Kā lejupielādēt Windows 11 un izvairīties no ļaunprogrammatūras

Krāpnieki izplata ļaunprogrammatūru un reklāmprogrammatūru, uzdodot to par Windows 11.

Korporācija Microsoft vēl nav laidusi tirgū Windows 11, taču jauno operētājsistēmu jau var lejupielādēt, lai ar to iepazītos. Protams, ka kibernoziedznieki to izmanto, iemānot ļaunprogrammatūru tiem lietotājiem, kuri domā, ka lejupielādē jauno Microsoft operētājsistēmu.

Kāpēc lejupielādēt Windows 11 jau tagad?

Patiesībā Microsoft apgalvoja, ka Windows 10 būs pēdējais Windows izlaidums, kuram turpmāk uzņēmums izlaidīs tikai atjauninājumus. Tomēr 24. jūnijā Microsoft prezentēja Windows 11. Lai gan faktiski tā galvenokārt ir tā pati Windows 10, tomēr nevar noliegt, ka Windows 11 tik un tā ir lielākais operētājsistēmas atjauninājums sešu gadu laikā — ar daudzām jaunām funkcijām un iespaidīgi pārveidotu saskarni.

Oficiāli Windows 11 būs pieejama plašākai sabiedrībai 2021. gadā, taču daudzi steidz to izmēģināt un instalē pirmstermiņa versiju. Daži entuziasti vēlas izmēģināt jauno sistēmu tādēļ, ka tā ir kaut kas jauns, bet citi, piemēram, tehnoloģiju žurnālisti, vēlas informēt lietotājus par jaunajām funkcijām. Savukārt programmatūras izstrādātājiem šī operētājsistēma ir nepieciešama, lai pārbaudītu tās saderību ar viņu produktiem un novērstu problēmas vēl pirms sistēmas oficiālās laišanas tirgū.

Lai gan uzņēmums Microsoft ir padarījis Windows 11 lejupielādi no savas oficiālās vietnes un instalēšanu datoros diezgan vienkāršu, daudzi joprojām meklē citus avotus, lai lejupielādētu programmatūru, bet tādā gadījumā tā bieži vien satur kibernoziedznieku iemānītus “labumus” (un varbūt pat nemaz nav Windows 11).

Kā krāpnieki māna Windows 11 lejupielādētājus

Vienkāršākais veids, kā kibernoziedznieki maldina lietotājus, ir kādas papildu (vai vispār citas) programmatūras “iesmērēšana”.

Viens tāds piemērs ir izpildāmais fails ar nosaukumu 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe. Tā kā faila izmērs ir 1,75 GB, tas izskatās itin ticams. Patiesībā lielāko daļu apjoma aizņem viens DLL fails, kas satur daudz bezjēdzīgas informācijas.

Kad palaiž izpildāmo failu, sāk darboties instalētājs, kas izskatās kā parastais Windows instalēšanas vednis. Tā galvenais uzdevums ir lejupielādēt un palaist citu, “interesantāku” izpildāmo failu. Arī otrais izpildāmais fails ir instalētājs ar visu licences līgumu (kuru tikai dažs izlasa), kurā fails nosaukts par “download manager for 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator” un kas brīdina, ka tiks instalēta arī sponsorēta programmatūra. Ja piekritīsiet šim līgumam, jūsu datorā tiks instalētas dažādas kaitīgas programmas.

Kaspersky produkti jau ir lieguši vairākus simtus inficēšanas mēģinājumu, kuros izmantotas šādas, ar Windows 11 saistītas shēmas. Liela daļa kaitīgo programmu ir lejupielādētāji, kuru uzdevums ir lejupielādēt un palaist vēl citas programmas.

Bet citas programmas var būt ļoti dažādas — sākot ar salīdzinoši nekaitīgām reklāmprogrammām, kuras Kaspersky risinājumi klasificē kā not-a-virus, un līdz pat īstiem Trojas zirgiem, paroļu zagļiem, ekspluatējumiem un citām nepatīkamām lietām.

Kur un kā droši lejupielādēt Windows 11

Lejupielādējiet Windows 11 tikai no oficiāliem avotiem, kā to iesaka darīt Microsoft. Pagaidām Windows 11 oficiāli ir pieejama tikai programmas Windows Insider dalībniekiem, un tas nozīmē, ka jums būs jāreģistrējas. Jums arī būs nepieciešama ierīce, kurā jau ir instalēta Windows 10 sistēma.

Lai jauninātu Windows 10 datoru uz Windows 11, dodieties uz Settings, noklikšķiniet uz Update & Security, pēc tam atlasiet Windows Insider Program un aktivizējiet Dev Channel, lai saņemtu atjauninājumu.

Nav ieteicams palaist atjauninājumu jūsu galvenajā datorā, jo operētājsistēmas pirmstermiņa būvējumi var būt nestabili.

Ieteicams arī izmantot efektīvu drošības risinājumu un nekad to neatspējot, lai kibernoziedznieki nevarētu piekļūt jūsu datoram, liekot lietā sociālo inženieriju vai izmantojot ievainojamības, kādas var būt pirmstermiņa būvējumam.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

1 + 4 =

Uz augšu