Sākumlapa » Padomi » Kā uzlabot Discord drošību

Kā uzlabot Discord drošību

Spēlēt ar draugiem CS:GO vai Apex Legends ir jautrāk, ja visi spēlētāji ir kopīgā ziņojumapmaiņas platformā. Būtiska spēles sastāvdaļa daudziem ir platforma, kur var pajokot, parunāties un straumēt spēli saviem draugiem. Ja esat liels tiešsaistes spēļu cienītājs, jūs, iespējams, jau izmantojat Discord, kas gadu gaitā ir kļuvis par spēlētāju saziņas kanālu. Dažām spēlēm un spēļu platformām ir savi Discord serveri, lai spēlētāji tur varētu atrast komandas biedrus, sazināties ar tehniskā atbalsta dienestu vai vienkārši papļāpāt.

Bet, kā varam nojaust, lielas kopienas piesaista ne tikai cilvēkus ar kopīgu hobiju; tur parādās arī krāpnieki, spamotāji un troļļi. Un, ja iepriekš neparūpēsieties par saviem konfidencialitātes un drošības iestatījumiem, tie var sabojāt jautru spēli vai tērzēšanu Discord platformā. Lūk, kā pareizi jāiestata šis ziņojumapmaiņas pakalpojums.

Kur atrodami Discord drošības un konfidencialitātes iestatījumi

Visas šeit nepieciešamās iespējas ir izvēlnē User settings. Lai to atvērtu, noklikšķiniet uz zobrata ikonas zem draugu un tērzēšanas saraksta.

Kā pasargāt savu Discord kontu no pārņemšanas

Pirmkārt, pievērsīsimies konta drošībai. Ja jums ir vienkārša parole, iestatiet jaunu — vēlams, garu. Tajā ieteicams iekļaut skaitļus, lielos un mazos burtus un īpašās rakstzīmes, taču vissvarīgākais ir paroles garums. Atgādinām, ka ērtākais un drošākais veids uzturēt paroļu saimniecību pienācīgā kārtībā ir paroļu pārvaldības programmatūras izmantošana.

Lai nomainītu Discord paroli datorā:

 • Dodieties uz My Account.
 • Uzklikšķiniet Change Password.
 • Ievadiet savu veco paroli, pēc tam — jauno.
 • Uzklikšķiniet Done.

Mobilajā lietotnē šī procedūra nedaudz atšķiras:

 • Nobīdiet pašreizējo sarunu pa labi. Pēc tam apakšējā izvēlnē skariet savu avataru.
 • Atlasiet Account (iOS) vai My account (Android).
 • Skariet Change password.
 • Ievadiet savu veco paroli un pēc tam — jauno.
 • Skariet Save.

Tagad būs daudz grūtāk uzlauzt jūsu kontu!

Kā iestatīt divfaktoru autentifikāciju Discord kontam

Lai aizšķērsotu ceļu kibernoziedzniekiem, ieslēdziet Discord divfaktoru autentifikāciju. Kad pēc tam pieteiksieties savā kontā, Discord pieprasīs jums ievadīt vienreizēju kodu. Varat izmantot autentifikācijas lietotni, piemēram, Authy vai Google Authenticator. Jums šī lietotne būs jāinstalē viedtālrunī vai planšetdatorā, taču tā var būt noderīga, lai aizsargātu arī citus kontus.

Datorā:

 • Dodieties uz My Account un uzklikšķiniet Enable Two-Factor Auth.
 • Palaidiet autentifikācijas lietotni un noskenējiet QR kodu ekrānā vai ievadiet kodu manuāli.
 • Laukā Login with your code ievadiet sešus ciparus, ko autentifikācijas lietotne jums piešķīrusi, un uzklikšķiniet Activate.

Gatavs! Tagad jūs esat aizsargāts. Drošības labad pievienojiet savu tālruņa numuru un lejupielādējiet rezerves kodus; tie noderēs, kad jums būs nepieciešams kods, bet nevarēsiet piekļūt autentifikācijas lietotnei.

Ja izmantojat Discord ar viedtālruni vai planšetdatoru:

 • Dodieties uz Account (iOS) vai My Account (Android) un skaret Enable Two-Factor Auth.
 • Skariet Next, nokopējiet kodu no Discord, atkal skariet Next un atveriet autentifikācijas lietotni.
 • Kodu no autentifikācijas lietotnes ievadiet lietotnē Discord.

Kā tikt vaļā no spamotājiem Discord platformā

Tagad uzlabosim ziņojumapmaiņu. Lai nepieļautu, ka spama izplatītāji un citi šaubīgi ļaudis pārplūdina jūsu ziņojumapmaiņas kanālu, sakārtojiet savus konfidencialitātes iestatījumus un iestatiet atbilstošu noraidījumu līmeni.

 • Atveriet Privacy & Safety.
 • Sadaļā Safe direct messaging atlasiet Keep me safe.

Ja šī opcija ir iespējota, Discord mākslīgais intelekts skenēs visus ienākošos attēlus un bloķēs nevēlamo saturu. Ja uzticaties visiem saviem Discord draugiem, tad atlasiet My friends are nice, un mākslīgais intelekts neaizturēs ziņas no viņiem.

Jūs arī varat liegt citiem pievienot jūs savam draugu sarakstam; dodieties uz sadaļu, kuras nosaukums ir Who can add you as a friend, un norādiet grupas, no kurām esat gatavs pieņemt draudzības uzaicinājumus. Nevajadzētu brīnīties par to, ka, izvēloties iespēju Everyone, pieaugs izredzes saņemt spamu jūsu iesūtnē.

Varat arī izvēlēties Allow direct messages from server members — tāds iestatījums ir kopējs visiem serveriem, kuriem pievienojaties. Pēc noklusējuma šis iestatījums ir iespējots, taču katram serverim varat iestatīt savus noteikumus.

Lai to izdarītu, atgriezieties Discord galvenajā logā, kreisās puses izvēlnē ar peles labo pogu noklikšķiniet uz servera logotipa un atlasiet Privacy Settings. Mobilajā versijā noklikšķiniet uz trim punktiem pa labi no servera nosaukuma un iespējojiet šo opciju sadaļā Direct messages.

Kā tikt vaļā no nevēlamiem paziņojumiem Discord platformā

Discord pēc noklusējuma darbojas vairāk vai mazāk pieņemami, neapgrūtinot ar pārmērīgi daudziem paziņojumiem, taču paziņojumu papildu konfigurēšana var nākt tikai par labu.

Datorā:

 • Atveriet Notifications;
 • Iestatiet izvēlēto paziņojumu formātu, izmantojot pogas Enable Desktop Notifications, Enable Unread Message Badge un Enable Taskbar Flashing;
 • Sadaļā Sounds izslēdziet skaņas signālu tādiem paziņojumiem, kas nav steidzami.

Kamēr esat pie sava datora, varat arī izlemt, kad pakalpojumam vajadzētu pārslēgties uz mobilajiem paziņojumiem. Discord nedublē paziņojumus uz planšetdatoru vai viedtālruni, taču tad, ja PC programma ilgu laiku nedarbojas, paziņojumi tiek nosūtīti arī uz jūsu mobilajām ierīcēm. Lai mainītu šo iestatījumu, nolaižamajā izvēlnē Push notification inactive timeout atlasiet vajadzīgo laika intervālu.

Tālrunī iestatījumi ir nedaudz atšķirīgi:

 • Skariet savu avataru.
 • Skariet Notifications.
 • Izslēdziet opciju In-app notifications, ja nevēlaties saņemt paziņojumus programmā Discord.
 • Iespējojiet opciju System notifications, ja vēlaties visu laiku sazināties ar komandas biedriem.

Ja tālruņa gaismas signāli jums traucē, izvēlieties vibrāciju vai skaņas signālus. Android lietotāji var vēl vairāk apslāpēt Discord paziņojumus, izmantojot opcijas Disable notifications lightDisable notifications vibration un  Disable Sounds.

Kā saglabāt savu konfidencialitāti Discord platformā

Tagad esam tikuši vaļā no kaitinošām ziņām un paziņojumiem, tāpēc palūkosimies, ko Discord zina par jums un ko varētu uzzināt citi lietotāji, bet ko jūs, iespējams, nevēlaties izpaust.

Kā izslēgt Discord personalizēšanu

Discord izstrādātāji nemaz neslēpj, ka vāc informāciju par jums un jūsu paradumiem; viņi šo informāciju izmanto, lai uzlabotu programmas darbību. Bet ja nu jūs par to neesat sajūsmā? Varat ierobežot datus, ko Discord  apkopo un izmanto:

 • Atveriet Privacy & Safety.
 • Sadaļā How we use your data atspējojiet šādas iespējas:
 • Usе data to improve Discord.
 • Use data to customize my Discord experience.
 • Allow Discord to track screen reader usage (Android versijā šīs iespējas nav).

Kā lai uzzina, kādus datus Discord apkopo

Discord informāciju par jums vāks jebkurā gadījumā. Lai redzētu, kādus datus saglabā ziņojumapmaiņas pakalpojums, un lai tos lejupielādētu, varat pieprasīt no Discord failu ar jūsu personiskās informācijas arhīvu. Rīkojieties šādi:

 • Atveriet Privacy & Safety.
 • Ekrāna apakšdaļā noklikšķiniet uz pogas Request Data.

Saite uz arhīvu jums tiks nosūtīta e-pasta vēstulē.

Kā slēpt personisko informāciju no citiem pakalpojumiem

Jūsu dati var interesēt ne vien ziņojumapmaiņas platformu, bet arī trešās puses pakalpojumus, kurus pats esat pievienojis Discord platformai. Un Discord, savukārt, var saņemt informāciju no tiem. Lai to pārtrauktu, atsaistiet to pakalpojumu kontus, kuriem Discord nedrīkst nodot jūsu informāciju. Šo opciju atradīsiet sadaļā Connections.

Vienlaikus programmas PC versijā atspējojiet opciju Automatically detect accounts from other platforms on this computer. Platformai Discord nav jāzina, kur vēl jūs esat reģistrējies.

Kā novērst nevajadzīgu informācijas apmaiņu ar svešiniekiem

Nebūt ne visiem servera lietotājiem ir jāzina, kad jūs spēlējat, un nebūt ne visiem straumes skatītājiem ir jāzina visas jūsu profila detaļas. Lai nepieļautu, ka svešinieki redz pārāk daudz:

 • Sadaļā Game Activity atspējojiet Display currently running game as a status message.
 • Sadaļā Streamer Mode ielieciet atzīmi pie iespējas Hide Personal Information, kas kontrolē jūsu straumes skatītāju piekļuvi jūsu datiem.
 • Tajā pašā sadaļā (Streamer mode) noteikti iespējojiet opciju Hide Invite Links. Tas neļaus straumē esošajiem troļļiem pārplūdināt jūsu serveri Discord platformā.

Aizsargājiet savus kontus

Tagad, kad esat sakārtojis savus Discord iestatījumus, varat mierīgi spēlēt un tērzēt!

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 2 =

Uz augšu