Sākumlapa » Padomi » Kaspersky Automated Security Awareness Platform darbinieku izglītošanai par kiberdraudiem

Kaspersky Automated Security Awareness Platform darbinieku izglītošanai par kiberdraudiem

Drošības izpratne (korporatīvās kiberdrošības apmācība darbiniekiem), iespējams, ir visvairāk pieprasītā IT tirgus joma. Uzņēmumi ļoti labi saprot, ka darbinieku kļūdas ir pamatā lielākajai daļa incidentu un ka situāciju var labot tikai ar kompetentas, efektīvas apmācības palīdzību.

 

 

Tomēr lielākā daļa drošības izpratnes veidošanas programmu ir sastādītas, lai apmierinātu lielo uzņēmumu prasības. Šīs programmas ir sarežģītas un neelastīgas. Mazākiem uzņēmumiem ir nepieciešams kaut kas atšķirīgs. Kaut kas līdzīgs tiešsaistes pakalpojumam, kurš efektīvi paaugstinātu darbinieku informētību kiberdrošības jomā, neprasot pārmērīgi lielus resursus. Tāpēc Kaspersky Lab ir izveidojis savu jauno „Automatizēto drošības izpratnes platformu”, kas ir galvenokārt paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, bet noderīga arī lieliem uzņēmumiem.

 

 

Šīs platformas pamatideja: apmācībai jābūt interesantai darbiniekiem — galvenokārt tādējādi, ka informācija, ko viņi saņem, nav tikai teorētiska, bet gan ir saistīta ar viņu ikdienas darbu. Apmācības kurss sastāv no īsiem, interesantiem un daudzveidīgiem uzdevumiem. Ja cilvēkiem patīk tas, ko viņi mācās, tad apmācība ir efektīva. Svarīgi ir arī tas, ka tiek izmantots mikroapmācības princips — visas „mācību stundas” ir ļoti īsas (no 1 līdz 5 minūtēm), un katra no tām nostiprina konkrētu kiberdrošības prasmi. Piemēram, apgūstot moduli „E-pasts: sākuma līmenis”, darbinieki apgūst 13 specifiskas prasmes, bet šim nolūkam patērē tikai 30 minūtes.

Apmācības pamatā nav tikai Kaspersky Lab kiberdrošības pieredze — uzņēmums ņem vērā arī zināšanas par cilvēkiem, viņu uzvedības psiholoģiju, par mācīšanos un informācijas uztveri. Piemēram, tematu atkārtošana ir pielāgota informācijas aizmiršanas līknei.

 

Kā tas notiek?

Apmācību ir ļoti viegli uzsākt, pielāgot un kontrolēt: platforma ir pilnībā automatizēta, tāpēc nav nepieciešams, lai vadītājs personīgi izveidotu grafiku katram darbiniekam, piešķirtu uzdevumus utt. Varat vienkārši lejupielādēt lietotāju sarakstu, sadalīt viņus grupās, izmantojot vienkāršus noteikumus, un sākt apmācību.

 

Mērķa noteikšana

Varat norādīt apmācības mērķa līmeni atsevišķi katrai grupai, nevis mācīt visiem visu reizē. Piemēram, ja jūsu maketētājiem nav pieejas ļoti konfidenciālai informācijai, kāpēc gan tad tērēt laiku, mācot viņiem sarežģītas aizsardzības procedūras vai kiberdrošības tehniskos aspektus? Nozīmējiet viņiem sākuma līmeņa apmācību, kas nodrošinās pamatprasmju veidošanu, aizsargās uzņēmumu un darbiniekus no visbiežāk sastopamajiem uzbrukumu veidiem — un efektīvi izmantojiet viņu laiku.

 

 

Apmācību plāna izveide

Platforma automātiski izveido apmācību plānu katrai darbinieku grupai. Ikviens mācās atbilstoši savam riska līmenim un mācīšanās ātrumam, saskaņā ar atvaļinājumu plānu, brīvdienām utt.

Mācību kurss aptver visus būtiskos kiberdrošības aspektus. Pašlaik kursā ir sešas galvenās tēmas, bet 2019. gadā pakāpeniski nāks klāt vēl četras:

  • Tīmekļa vietnes, saites un internets
  • E-pasta drošība un aizsardzība pret pikšķerēšanu
  • Paroles un konti
  • Sociālie tīkli un tūlītējā ziņojumapmaiņa
  • Datora drošība
  • Mobilā drošība
  • Konfidenciālu datu aizsardzība
  • Sociālā inženierija
  • Personiskā informācija un GDPR
  • Drošība ārpus biroja

Katra tēma ir sadalīta vairākās sarežģītības pakāpēs (sākot no „Iesācējiem” līdz „Ar priekšzināšanām”), un kopš pirmajām apmācības dienām darbinieki sāk apgūt svarīgas, specifiskas prasmes darbam digitālajā vidē.

Platforma garantē zināšanu nostiprināšanu. Jebkuras zināšanas var ātri aizmirst, ja tās laiku pa laikam netiek atsvaidzinātas. Tāpēc platformā ir iestrādāta regulāra zināšanu nostiprināšana. Tēmas daļēji pārklājas, jo, aplūkojot tēmu „Sociālie tīkli”, lietotāji atcerēsies iepriekšējos padomus par darbu ar parolēm, saitēm utt., lai iegūtās zināšanas un prasmes neizzustu pāris nedēļu laikā. Turklāt tiek palīdzēts viņiem attīstīt „šablonu uztveri”: darbinieki mācēs pazīt jaunus draudus un droši rīkoties arī tad, ja nākotnē saskarsies ar nepazīstamiem draudiem.

 

Atskaites un salīdzinošā novērtēšana

Klienta saskarnes galvenajā lapā tiek parādītas galvenās atskaites, kas uzreiz iezīmē „nesekmīgos”, norāda iemeslus, kādēļ nav pietiekamu sekmju, un, ja nepieciešams, ļauj nosūtīt viņiem motivējošu vai brīdinošu paziņojumu (platformai ir šādu paziņojumu veidnes).

 

Kā uzsākt platformas lietošanu

Platforma jau ir pieejama angļu, vācu, itāliešu, krievu, franču un spāņu valodā, un turpmāk tiks pievienotas citas valodas.

Lai uzzinātu vairāk par Kaspersky „Automatizēto drošības izpratnes platformu” un izmēģinātu to bez maksas, lūdzam apmeklējiet vietni https://asap.kaspersky.com/en/.

Jums vajadzēs tikai dažas minūtes, lai sāktu lietot platformu, jo ir pieejama pašreģistrācijas procedūra bez pieprasījumu sūtīšanas, atbilžu gaidīšanas utt. Vienkārši reģistrējieties, pievienojiet lietotājus, sadaliet tos grupās un iestatiet sākuma datumu. Platforma parūpēsies par pārējo.

Ar jautājumiem par Kaspersky Automated Security Awareness Platform vērsieties pie izplatītāja Latvijā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

49 − = 40

Uz augšu