Sākumlapa » Aizsardzība » Pāris paņēmieni drošākai divfaktoru autentifikācijai

Pāris paņēmieni drošākai divfaktoru autentifikācijai

Tagad ir laiks, kad divfaktoru autentifikācija (2FA) ir ieviesta ne tikai tiešsaistes bankām, bet to piedāvā arī daudzi resursi internetā. Parasti šāda veida divfaktoru autentifikācija tiek realizēta ar kodu nosūtīšanu īsziņas veidā. Un te mūs sagaida neliels pārsteigums — kods parādās pat tad, ja tālrunis ir bloķēts. Jūs nepārklausījāties — gan iPhone, gan Android var rādīt saņemtās īsziņas saturu bloķēšanas ekrānā, un tad tas ir visiem redzams. Vārdu sakot, viss kārtībā, kamēr tālruni kāds nenozog.

 

 

Tāpēc tālāk seko instrukcija tiem, kuri vēlas padarīt divfaktoru autentifikāciju vēl drošāku, aizvācot īsziņas satura atspoguļošanu bloķēšanas ekrānā.

iPhone bloķēšanas ekrāna īsziņu atspējošana

iPhone lietotājiem ir mazliet vairāk iespēju paziņojumu iestatījumos. Vispirms varat konfigurēt vispārīgu paziņojumu priekšskatījuma rādīšanu:

 1. atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Notifications;
 3. skariet Show Previews pašā ekrāna augšā, ja vēlaties izslēgt visus paziņojumus bloķēšanas ekrānā;
 4. izvēlieties When Unlocked vai Never.

iOS ļauj līdzsvarot ērtības un konfidencialitāti. Ja vēlaties saglabāt dažus paziņojumu priekšskatījumus bloķēšanas ekrānā un noslēpt tikai tos, kas satur konfidenciālu informāciju, tad varat izvēlēties citu pieeju un iestatīt šo iespēju atsevišķi katrai lietotnei:

 1. atkal atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Notifications;
 3. skariet attiecīgo lietotni, piemēram, Messages;
 4. ritiniet uz leju līdz priekšskatījumu opcijai un atlasiet vai nu When Unlocked vai Never.

Bloķēšanas ekrāna paziņojumu atspējošana Android ierīcē

Android iestatījumi dažādām versijām un dažādās ierīcēs var mazliet atšķirties — un atšķirīgu ierīču ir diezgan daudz. Ņemot to vērā, nav iespējams sniegt precīzu pamācību, tādēļ jums vajadzēs pašiem pameklēt attiecīgās izvēlnes:

 1. atveriet Settings;
 2. pārejiet uz Apps & Notifications, pēc tam uz Notifications;
 3. izvēlieties On the lock screen;
 4. izvēlieties vai nu Don’t show notifications, vai Show notifications but hide sensitive content.

Vairumā Android versiju nav iespējams konfigurēt bloķēšanas ekrāna paziņojumus atsevišķi katrai lietotnei; tomēr šīs operētājsistēmas versijā Samsung ierīcēm to var izdarīt.

Neaizmirstiet aizsargāt savu SIM karti

Paziņojumu aizliegšana bloķēšanas ekrānā ir laba doma, bet tas nebūt nav viss, kas jāizdara. Patiesībā īsziņas saņem ne jau pats telefons, bet mazs plastmasas un pusvadītāju gabaliņš, kuram neviens nepievērš īpašu uzmanību — SIM karte. SIM karti pavisam viegli var izņemt no viena tālruņa, ievietot citā tālrunī un tad ar to mierīgi saņemt jūsu zvanus un īsziņas — tostarp arī 2FA īsziņas ar vienreiz lietojamiem kodiem.

Pret tādu informācijas zādzību varat pavisam viegli aizsargāties — vienkārši ar PIN kodu bloķējiet savu SIM karti. Lūk, kā to dara iPhone lietotājs:

 1. atveriet Settings;
 2. paritiniet un tad skariet Phone;
 3. pārejiet uz SIM PIN;
 4. ieslēdziet SIM PIN;
 5. ievadiet savu pašreizējo PIN (ja neesat nekad to ierīkojis, tad izmantojiet sakaru operatora noklusēto kodu — tas ir jūsu SIM kartes starta komplektā);
 6. skariet Mainīt PIN, lai noklusētā koda vietā lietotu jaunu kodu;
 7. ievadiet pašreizējo PIN;
 8. pēc tam ievadiet jauno PIN kodu un apstipriniet to, ievadot vēl vienu reizi.

Android ierīcē (jūsu tālrunim atkal var būt nelielas atšķirības):

 1. atveriet Settings, pēc tam Security & Location;
 2. izvēlieties SIM kartes bloķēšanu un Lock SIM card;
 3. kad parādās pieprasījums, ievadiet SIM PIN (ja neesat pats to ierīkojis, atrodiet noklusēto SIM PIN jūsu SIM kartes dokumentācijā);
 4. izvēlieties Change SIM PIN;
 5. ievadiet veco PIN;
 6. ievadiet jauno PIN (un apstipriniet, ievadot to vēlreiz).

Tagad ik reizi, kad telefons tiks ieslēgts vai šī SIM karte tiks ievietota citā telefonā, jums vajadzēs ievadīt PIN kodu, lai telefons sāktu darboties. Nu viss ir izdarīts — vismaz tas, kas attiecas uz divfaktoru autentifikācijas kodiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 5 = 5

Uz augšu