Sākumlapa » Pārskati » Populārākās paroles 2019. gadā

Populārākās paroles 2019. gadā

Strauji mainīgo tehnoloģiju pasaulē ir kāda diezgan stabila parādība. Un tā ir parole 123456, kas līdz ar citām viegli uzmināmām parolēm gadu no gada neatstāj populārāko paroļu gada topu.

 

 

2019. gadā notika vairākas nozīmīgas peieejas datu noplūdes, kos kopumā skāra vairākus miljardus interneta lietotāju! Gada noslēgumā eksperti ir izanalizējuši 500 miljonus šogad noplūdušo paroļu un sastādījuši kārtējo topu.

Populārākās paroles un to lietotāju skaits izpētīto datu kopumā.

Populārākās paroles un to lietotāju skaits izpētīto datu kopumā.

Pēdējos gados ir notikušas daudzas datu noplūdes un nav jābūt gaišreģim, lai paredzētu, ka tās notiks arī turpmāk un apritē parādīsies lielas noplūdušo datu kolekcijas, kuras ļaundari centīsies izmantot. Lai mazinātu noplūžu ietekmi, ieteicams ievērot dažus noteikumus.

  • Lietojiet sarežģītas un unikālas paroles visiem tiešsaistes kontiem. Visvieglāk to darīt ar paroļu pārvaldības programmatūru. Ja kādam pakalpojumam gadīsies noplūde, jums būs jāmaina tikai viena parole.
  • Izmantojiet divfaktoru autentifikāciju visur, kur tā tiek piedāvāta. Tā neļaus ļaundariem pārņemt jūsu kontu, pat ja viņi iegūs pieejas datus.
  • Izmantojiet pakalpojumu, kas brīdina par noplūdēm. Piemēram, haveibeenpwned.com piedāvā ne tikai e-pasta adreses, bet pat domēna monitoringu. To izmanto pat valdību kibersargi!

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 1

Uz augšu