Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Tīklam pievienotās automašīnas — drošas jau no sākuma

Tīklam pievienotās automašīnas — drošas jau no sākuma

Pasaule mainās: informācijas tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu sastāvdaļu arī tādās jomās, kuras tradicionāli neuzskatīja par saistītām ar datoriem. Rezultātā pieaug datordrošības nozīme, jo tagad daudz kur no tās ir atkarīga fizisku objektu drošība un dažviet pat cilvēku dzīvība. Tieši tā ir (vai drīz būs) automobiļu rūpniecībā, kur ieviešas jēdziens „connected car” jeb „tīklam pievienota automašīna”. Gartner prognozē, ka 2020. gadā uz ceļiem būs jau aptuveni ceturtdaļmiljards šādu automašīnu. Un tieši tādēļ jau tagad, „tīklam pievienoto automašīnu” projektēšanas posmā, nepieciešams parūpēties par to datordrošību.

 

KasperskyOS for Connected Car

 

Par laimi daudzi automašīnu un iebūvēto datorsistēmu ražotāji saprot, cik svarīga ir IT drošība, tādēļ rūpējas, lai datorsistēmas būtu aizsargātas jau tagad, kamēr „connected car” ir tikai koncepcijas līmenī un vēl nav plaši izplatīts. Arī Kaspersky Lab eksperti ir gatavi sniegt viņiem visu iespējamo palīdzību, jo viņiem ir bagātīga pieredze un plašas zināšanas IT drošības jomā, kas nepieciešamas, lai izveidotu drošas informācijas apstrādes sistēmas.

Kaspersky Lab aktīvi sadarbojas ar autobūvētājiem un viņu sistēmu komponentu izgatavotājiem, lai radītu aizsardzības mehānismus, kas iebūvētos datorus pasargās no līdzšinējiem un nākotnē iespējamiem datorkaitēkļiem. Piemēram, nesen tika noslēgts stratēģiskās partnerības līgums ar uzņēmumu AVL Software and Functions, kurā paredzēta drošas vārtejas izstrādāšana, balstoties uz Kaspersky Lab operētājsistēmu KasperskyOS, kas ļaus padarīt drošu datu apmaiņu, pirmkārt, starp „tīklam pievienotas automašīnas” komponentiem, un, otrkārt, starp iebūvēto informācijas apstrādes sistēmu un ārējo IT infrastruktūru.

Uz KasperskyOS balstītas, jau sākotnēji drošas platformas izmantošana ļaus izstrādāt ne tikai drošu, bet arī elastīgi konfigurējamu vārteju. Galvenā problēma, ar kuru saskaras, ieviešot drošības mehānismus mūsdienu automašīnās, ir šī tirgus ļoti tālā plānošanas perspektīva. Automašīnas, kas parādīsies tirgū nākamgad, tika projektētas pirms pieciem gadiem, un to konstrukciju vairs nav iespējams mainīt. Kaspersky Lab ņēma vērā šo īpatnību un projektē savu vārteju tādā veidā, lai to varētu integrēt automašīnā arī pēdējos izstrādes posmos. Galvenais, lai konstrukcijā būtu paredzēta drošības vārteja — tad ražotājs bez īpašiem sarežģījumiem varēs uzstādīt izstrādni praktiski jebkurā mūsdienīgā aparatūrā. Kaspersky Lab plāno šādas vārtejas prototipu prezentēt jau šī gada septembrī.

Droša „tīklam pievienota automašīna” Kaspersky Lab skatījumā

Protams, ka arī paši autobūves uzņēmumi netur rokas klēpī — daudzi grasās izstrādāt savas drošības sistēmas. Kaspersky Lab ir gatava viņiem sniegt palīdzību, jo tās eksperti jau sen analizē potenciālos draudus automašīnu datorsistēmām.

 

Potenciālie apdraudējumu vektori "tīklam pievienotai automašīnai".

Potenciālie apdraudējumu vektori “tīklam pievienotai automašīnai”.

Būtībā augstāk redzamos apdraudējumus var iedalīt piecos slāņos, kam nepieciešama aizsardzība:

  • dzinēja vadības bloks (ECU),
  • automašīnas iekšējais tīkls,
  • vārteja,
  • piekļuve globālajam tīklam,
  • mākoņpakalpojumi automašīnām.

Pirmos četrus var aizsargāt, izmantojot drošības vārteju uz KasperskyOS un tās galvenās apakšsistēmas Kaspersky Security System bāzes. Tā ļauj kontrolēt, kā mijiedarbojas programmatūras komponenti informācijas apstrādes sistēmā, un bloķēt novirzes, ko izraisa iekšējas kļūdas, kā arī nesankcionētas piekļuves mēģinājumi.

Tomēr tās nebūt nav visas Kaspersky Lab izstrādnes, kuras var noderēt automašīnu ražotājiem — viņiem būs derīgas arī citas tehnoloģijas. Automašīnu un to komponentu (piemēram, V2X sistēmu) ražotājiem var būt noderīgi arī ekspertu pakalpojumi, piemēram, piekļuves testēšana un lietojumprogrammu drošības analīze.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 2

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu