Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » AV-Comparatives veic pretpikšķerēšanas testu

AV-Comparatives veic pretpikšķerēšanas testu

Tie, kuri seko līdzi antivīrusu testiem, zina, ka ļaunprogrammatūras detektēšanas un datoru noslodzes testi tiek veikti praktiski nepārtraukti un rezultāti tiek publicēti itin bieži. Piemēram, vācu AV-TEST tos publicē ik pēc diviem mēnešiem. Tomēr mūsdienu apdraudējumu klāsts ir plašāks, kā vien ļaunprogrammatūra. Šobrīd ļoti aktīvi ir tā saucamie pikšķerētaji, kuri ar masveida sūtījumu palīdzību cenšas izmānīt no interneta lietotājiem dažādu informāciju, ievilinot viņus viltus vietnēs, kas imitē noteiktu interneta banku vai citu pakalpojumu vietnes.

 

Brīdinājums par pikšķerēšanas mēģinājumiem Swedbank vietnē.

Brīdinājums par pikšķerēšanas mēģinājumiem Swedbank vietnē.

Latvijā interneta lietotāji ir daudzkārt sastapušies ar pikšķerēšanas uzbrukumiem, kas vērsti pret interneta banku lietotājiem. Piemēram, šogad ir tikuši reģistrēti mēģinājumi izmānīt DNB bankas lietotāju pieejas datus. Ir bijuši uzbrukumi arī citu banku klientiem un gandrīz vienmēr šādu uzbrukumu aprakstus pavada virkne padomu, kā izvairīties no pikšķerētāju lamatām. Sekošana padomiem, neapšaubāmi, ir ļoti laba lieta, tomēr vēl labāk, ja lietotājam talkā nāk kāds drošības risinājums, kas brīdina par pikšķerēšanas mēģinājumiem.

 

Kaspersky Internet Security for Mac detektē pikšķerēšanas mēģinājumu.

Kaspersky Internet Security for Mac detektē pikšķerēšanas mēģinājumu.

Pēc ilgāka pārtraukuma austriešu antivīrusu testēšanas laboratorija AV-Comparatives ir personālo veikusi drošības risinājumu testu, kurā pārbaudīta to spēja identificēt pikšķerēšanas vietnes. Tests ir veikts no šī gada 29. jūlija līdz 3. augustam, izmantojot Windows 7 64-bitu sistēmu. Visas pikšķerēšanas saites uz testa brīdi bija “dzīvas”, jo pārbaudes notika īsi pēc to atklāšanas. Tās aptver reālas pikšķerēšanas kampaņas, kurās mēģinats izmānīt lietotaju piejas datus PayPal, interneta bankām, e-pasta pakalpojumu sniedzējiem, Dropbox, eBay, sociālajiem tīkliem, tiešsaistes spēļu un citiem servisiem.

 

AV-Comparatives Anti-Phishing Test rezultāti, augusts 2015.

AV-Comparatives Anti-Phishing Test rezultāti, augusts 2015.

Ar augstāko rezultātu pikšķerēšnas vietņu noteikšanā testā ir jaunais Kaspersky Internet Security 2016, kas jau pavisam drīz produkta Kaspersky Internet Security – Multi-Device sastāvā parādīsies veikalu plauktos arī Latvijā. Testa atskaiti PDF formātā var atrast AV-Comparatives vietnē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 3 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu