Sākumlapa » Aizsardzība » AV-TEST ievieš jauninājumus Windows antivīrusu testos

AV-TEST ievieš jauninājumus Windows antivīrusu testos

Antivīrusu programmatūras testēšana ir tāda nozare, kurā dalībnieku nav īpaši daudz. Domāju, ka es nekļūdīšos, ja nosaukšu organizāciju AV-TEST par autoritatīvāko šajā nozarē. AV-TEST, kas darbojas jau vairāk kā 15 gadu, bāzējas Vācijā, Magdeburgā. Regulārie antivīrusu testi, ko veic organizācija, mūsdienās ietver aizsardzības, ātrdarbības un lietojamības sadaļas. Tātad produkti tiek vērtēti diezgan vispusīgi. Turklāt jāatzīmē, ka aizsardzības novērtējums ietver arī tā saucamo “Real-World Testing”, kurā drošības risinājumu pārbaude notiek reālajai dzīvei pietuvinātos apstākļos. Ātrdarbības sadaļā tiek mērīts, par cik konkrētais produkts palēnina ikdienā bieži veicamas darbības, piemēram, failu kopēšanu vai lietojumprogrammu palaišanu. Lietojamības sadaļā tiek vērtēta antivīrusu spēja neradīt viltus trauksmes. 2016. gads priekš AV-TEST ir atnācis ar dažiem jauninājumiem, kurus apskatīsim zemāk.

AV-TEST ievieš sertifikātu TOP PRODUCT

Katrā no trim kategorijām (aizsardzība, ātrdarbība un lietojamība) testējamajam produktam atkarībā no rezultāta AV-TEST piešķir zināmu punktu skaitu, kas var variēties no 0 līdz seši. Maksimālais punktu skaits kopvērtējumā tātad ir 18. Līdz 2016. gadam AV-TEST nekā neizdalīja pašu labāko kopvērtējumu ieguvējus – gandrīz visiem dalībniekiem tika piešķirts vienāds antivīrusu testa sertifikāts, izņemot pavisam nedaudzus ar ļoti vājiem rezultātiem, kuriem tāds piešķirts netika. Starp citu, Microsoft antivīrusu risinājumi vājo rezultātu dēļ gandrīz vienmēr ir palikuši bez AV-TEST sertifikāta jeb atzinības. Sākot ar 2016. gadu, AV-TEST ir nolēmuši nedaudz mainīt atzinību sistēmu un produktiem ar izcilu kopvērtējumu no 17,5 līdz 18 punktiem piešķirt atšķirīgu sertifikātu TOP PRODUCT.

 

AV-TEST sertifikāts TOP PRODUCT personālo Windows aizsardzības produktu testu līderiem.

AV-TEST sertifikāts TOP PRODUCT personālo Windows aizsardzības produktu testu līderiem.

 

AV-TEST sertifikāts TOP PRODUCT korporatīvo Windows aizsardzības produktu testu līderiem.

AV-TEST sertifikāts TOP PRODUCT korporatīvo Windows aizsardzības produktu testu līderiem.

Lai gūtu labāku priekšatu par AV-TEST testu koprezultātiem, palūkosimies uz jaunāko testu kopsavilkumiem.

 

AV-TEST personālo Windows aizsardzības produktu testa kopsavilkums.

AV-TEST personālo Windows aizsardzības produktu testa kopsavilkums.

 

AV-TEST biznesa Windows aizsardzības produktu testa kopsavilkums.

AV-TEST biznesa Windows aizsardzības produktu testa kopsavilkums.

Kā redzams no šī gada sākuma testu kopsavilkumiem, gan personālo, gan korporatīvo produktu klāstā ir pa četriem produktiem, kam ir 17,5 vai 18 punkti. Šie produkti ir pirmie, kas saņem TOP PRODUCT sertifikātu no AV-TEST.

AV-TEST paplašina antivīrusu ātrdarbības mērījumus

Lai gūtu plašāku priekštatu, kā antivīrusi ietekmē Windows datorsistēmu darbu, AV-TEST ātrdarbības mērījumi no 2016. gada sākuma tiek veikti divu konfigurāciju datorsistēmās. Datorsistēma (Standard PC), kas reprezentē vecākus datorus, ir izvēlēta šāda: Intel Xeon X3360 @ 2,83GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD. Otra (High end PC), jaunāka un jaudīgāka konfigurācija, ir šāda: Intel i7 3770 @ 3,40GHz, 16 GB RAM, Samsung 512 GB SSD.

AV-TEST uzsāk publicēt detalizētākus antivīrusu ātrdarbības testu rezultātus

Ar šī gada sākumu AV-TEST testu atskaitēs, kas tiek publicētas katram testu dalībniekam atsevišķi, ir uzsākusi vairāk detalizēt antivīrusu ātrdarbības testu rezultātus.

 

Kaspersky Internet Security tipveida operāciju palēninājuma dati noslodzes testā 2016. gada janvārī - februārī divām datora konfigurācijām.

Kaspersky Internet Security tipveida operāciju palēninājuma dati ātrdarbības testā 2016. gada janvārī – februārī divām datora konfigurācijām.

Augstāk ir redzams paraugs jaunā veida ātrdarbības testu rezultātiem. Tie parāda vidējo palēninājumu, ko rada produkts tādām darbībām kā vietņu atvēršana, programmu lejupielāde, lietojumprogrammu palaišana, lietojumprogrammu instalēšana un failu kopēšana. Rezultāti tiek doti vājākai un spēcīgākai datora konfigurācijai un tiek salīdzināti ar industrijas vidējiem rādītājiem. Kā redzam paraugā, visi Kaspersky Internet Security rādītāji ir ievērojami labāki par industrijas vidējiem un vērtējums ātrdarbības testā ir augstākais iespējamais – 6 punkti.

AV-TEST testu rezultātus var aplūkot organizācijas vietnē av-test.org. Tomēr der atcerēties, ka katram testam un testētājam ir arī savas īpatnības un nepilnības, tāpēc pilnāku ainu var dot tikai daudzu antivīrusu testu kopsavilkums par garāku laika posmu, piemēram gadu. Tādu kopsavilkumu par 2015. gadu Jūs atradīsiet šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 29 = 32

Uz augšu