Sākumlapa » Testi » AV-TEST noskaidro vislabāko Windows datoru ārstēšanas rīku

AV-TEST noskaidro vislabāko Windows datoru ārstēšanas rīku

Pārsvarā visiem mums patīk baudīt interneta labumus, tomēr dažkārt šo procesu aizēno tāda nepatīkama lieta kā datora inficēšanās ar kādu datorvīrusu. Tas var izpausties kā neraksturīgas dīvainības datora uzvedībā vai arī paziņojums no Interneta pakalpojumu sniedzēja. Vai uzreiz meklēt palīdzību? Nav obligāti, jo daudz ko mēs varam izdarīt paši ar brīvi pieejamu programmatūru. Tā, protams, nepadarīs par nebijušu paroļu, failu, naudas utt. zādzību vai datu nošifrēšanu, bet var ātri atgriezt datoru darba kārtībā. Tāpēc šoreiz pastāstīsim par testu, kura rezultāti tika publicēti pagājušā gada oktobrī. AV-TEST eksperti pārbaudīja 9 pilnu drošības risinājumu un 8 specializētu bezmaksas rīku spējas izārstēt inficētu Windows datoru.

 

 

Lai gan daudziem vārds AV-TEST neprasa komentārus, mēs tomēr atgādināsim, ka tas ir viens no nedaudzajiem pasaulē antivīrusu testētājiem, kas piedāvā regulārus datoru un mobilo drošības risinājumu testus, kas iekļauj aizsardzības, lietojamības un ātrdarbības mērījumus. AV-TEST bāzējas Vācijā, Magdeburgā un darbojas jau vairāk kā 15 gadus. Tiem, kuri grib tuvāk iepazīt šo autoritatīvo organizāciju, jādodas uz AV-TEST.org.

Pilnu datora aizsardzības risinājumu tests

Pilnajiem drošības risinājumiem vajadzēja parādīt savas spējas divos scenārijos, kuri sastopas reālajā dzīvē. Pirmajā scenārijā drošības programmatūra tika uzstādīta jau inficētā datorā, bet otrajā tā tika izslēgta, pēc kā dators tika inficēts un drošības programmatūra ieslēgta atkal. Abos testa scenārijos tai bija jāsastopas ar aktīvu infekciju.

 

Pilno drošības risinājumu ārstēšanas spēju testa kopvērtējums.

Pilno drošības risinājumu ārstēšanas spēju testa kopvērtējums.

Vienīgais risinājums, kas AV-TEST testā 100% iztīrīja inficēto datorsistēmu, bija Kaspersky Internet Security (30-dienu bezmaksas pilnfunkcionāls izmēģinājums). Viņam sekoja Bitdefender, Avast, G Data, Avira un Symantec, kas aiz sevis atstāja vairākus atkritumus. Sliktāk klājās Malwarebytes, kas nespēja tikt galā ar 3 aktīvām ļaunprogrammatūras komponentēm. Līdzīgi gāja arī Microsoft, tikai ar to atšķirību, ka Microsoft piedevām nebija spējis nodetektēt divus vīrusus.

Tas, ka Microsoft un Malwarebytes ir starp atpalicējiem šajā testā, ir likumsakarīgi, jo vēsturiski viņi vienmēr ir bijuši vājāko galā. Turklāt Malwarebytes, šķiet, tīšām izvairās no testiem, lai pārlieku nedemonstrētu savu “sniegumu”. Tās programmatūru mēs neieraudzīsim regulārajos AV-TEST, AV-Comparatives un SE Labs testos. Vienīgais, kas pieliek klāt Malwarebytes kā dāvaniņu, ir testētājs MRG Effitas. Tā kā zināmās aprindās Latvijā ir novērots Malwarebytes kults, tad mēs šo “dāvanu” izmantosim mītu kliedēšanai.

 

 

Pilnu drošības risinājumu aizsardzības tests 2017. gads 2. ceturksnis. Avots: MRG Effitas.

Pilnu drošības risinājumu aizsardzības tests 2017. gads 2. ceturksnis. Avots: MRG Effitas.

 

Bezmaksas datoru ārstēšanas rīku tests

Un tagad galvenais – specializētie datoru ārstēšanas rīki, kuri atšķirībā no iepriekš apskatītajiem pilnajiem aizsardzības risinājumiem, visi ir bezmaksas. Arī starp tiem, Kaspersky Lab rīks Kaspersky Virus Removal Tool bija vienīgais, kas perfekti tika galā ar visu ļaunprogrammatūru un pabeidza inficētas datorsistēmas ārstēšanas testus ar rezultātu 100%.

 

Specializēto bezmaksas rīku ārstēšanas spēju testa kopvērtējums.

Specializēto bezmaksas rīku ārstēšanas spēju testa kopvērtējums.

Labs rezultāts padevās Bitdefender Rescue Disk, kas atstāja aiz sevis trīs ļaunprogrammatūras pārpalikumus. Līdzīgi klājās arī Heise Disinfect un G Data BootMedium, tikai atstāto ļaunprogrammatūras pārpalikumu skaits bija vairākas reizes lielāks (18 un 19 atbilstoši). Microsoft Windows Defender Offline un Avast Rescue Disk katrs netika galā ar divu aktīvu ļaunprogrammatūras komponenšu izvākšanu, kas jau ir daudz sliktāk. Microsoft Safety Scanner vienkārši nepamanīja 2 ļaunprogrammas. Sarakstu noslēdza DE Cleaner Antibot, kuru Vācijā iesaka daudzi ISP, ar pavisam bēdīgu sniegumu.

Kaspersky Lab lieliskie rezultāti AV-TEST ārstēšanas testā nav nejaušība. Bez tā, ka kompānijas produkti vienmēr ir tikuši uzskatīti par labākajiem ļaunprogrammatūras detektēšanā, ārstēšanas rīks Kaspersky Virus Removal Tool ir saņēmis gada balvas 2014., 2015. un 2016. gadā (2017. gada balvu pasniegšana gaidāma drīzumā).

 

AV-TEST gada balvas bezmaksas ārstēšanas rīkam Kaspersky Virus Removal Tool.

AV-TEST gada balvas bezmaksas ārstēšanas rīkam Kaspersky Virus Removal Tool.

Uzzināt vairāk par Kaspersky Virus Removal Tool un lejupielādēt to var šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

3 Komentāri

  1. Jums neapnīk tas bullshits?

    Nu takš paši apskatieties cik ātri strādā svaigs windows un cik – “iztīrīts”!

    Nu cik var dirst?!

    Jūs tiešām uzskatat ka kautko jēdzat? Atmostieties!

    Sāciet ar sākumu – izpratni par WinOS.

  2. Kāpēc testā nav Eset Nod32 ? Tāpēc ka Izkostu Kaspersky?

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 1

Uz augšu