Sākumlapa » Aizsardzība » AV-TEST testi: Windows 8.1 “nepietiek” ar iebūvēto aizsardzību

AV-TEST testi: Windows 8.1 “nepietiek” ar iebūvēto aizsardzību

Lai arī Windows 8.1 panākumi ir tālu no Microsoft iecerētajiem, jo šī gada aprīlī tās īpatsvars sastādīja tikai 5.88% no galda datoru operētājsistēmu tirgus pasaulē, tomēr tā, tāpat kā citas plašā apritē esošās Windows versijas, ir pakļauta intensīvai ļaunprogrammatūras apdraudējumu plūsmai. Tāpēc arī šīs operētājsistēmas lietotājiem aktuāls ir jautājums, vai ir pietiekoši ar iebūvētā Windows Defender aizsardzību, jeb nepieciešams kaut kas spēcīgāks. Nepārprotami skaidru atbildi uz šo jautājumu var rast tikko publicētajā AV-TEST pārskatā par šī gada martā-aprīlī veikto antivīrusu testu rezultātiem.

 

Microsoft Windows Defender testā "neredz" gandrīz trešdaļu jaunāko datorvīrusu.

Microsoft Windows Defender testā “neredz” gandrīz trešdaļu jaunāko datorvīrusu.

AV-TEST testētāji Microsoft Windows Defender ir novietojuši rezultātu tabulas apakšējā rindiņā un sertifikāta vietā tam diplomātiski piešķīruši titulu “baseline”. Acīmredzot, tas Microsoft antivīrusa vājo sniegumu ļauj pasniegt it kā ārpus kopējās sacensības kā tādu atskaites līmeni. Par laimi testētāji ir atstājuši iespēju palūkoties mazliet dziļāk uz konkrētiem cipariem. Un tie vēsta sekojošo – pie vidējā industrijas rādītāja 94% Microsoft Windows Defender ir spējis atpazīt vien 67% jauno datorvīrusu martā un 68% aprīlī. Tātad gandrīz trešdaļa jauno kiberkaitēkļu jebkurā brīdī netraucēti spēj inficēt Windows 8.1, ja vien tam nav uzstādīts kāds trešā ražotāja antivīruss ar augstākiem aizsardzības rādītājiem.

Kaspersky Internet Security tradicionāli visaugstākais rezultāts aizsardzības testā.

Kaspersky Internet Security tradicionāli visaugstākais rezultāts aizsardzības testā.

Salīdzinājumam var minēt Kaspersky Internet Security, kurš kārtējo reizi AV-TEST testos ir parādījis vislabākos iespējamos rezultātus visās testu kategorijās, sākot ar perfektu aizsardzību un beidzot ar minimālu aizsargājamā datora noslodzi. Papildus informācija par jaunāko un citiem AV-TEST testiem atrodama nupat atjaunotajā organizācijas mājaslapā www.av-test.org.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Pareizi. Ja es lietotu vindu, tad WD patiešām neuzticētos. Es vai nu lietotu KIS vai arī, ja žēl naudas, tad Zonealarm Free antivirus + Firewall, kas izmanto Kaspersky engine (vienīgais mīnusiņš, ka retāki updates). Vai vēl labāk Bitdefender free + Comodo free firewall.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

73 − 67 =

Uz augšu