Sākumlapa » Aizsardzība » Cīņa ar surogātpastu mākoņos

Cīņa ar surogātpastu mākoņos

Nebūt ne visi uzņēmumi redz problēmu tajā, ka darbinieku pastkastītēs nonāk kaut kādas nepiederošas vēstules. Īpaši tad, ja uzņēmums ir pārgājis uz Office 365 — tur taču ir iebūvēti filtri. Lai gan šie filtri sekmīgi aiztur lielāko daļu drazu, tomēr ar pārpalikumu pilnīgi pietiek, lai nodarītu ievērojamus zaudējumus uzņēmumam.

 

 

Jāņem vērā, ka arī surogātpasta „industrija” attīstās. Ļaundari visu laiku izgudro jaunus drošības risinājumu apiešanas paņēmienus: sūta vēstules no dažādām adresēm, lai piemānītu reputācijas filtrus, automātiski ģenerē domēnus utt.

Un labi vēl, ja tās ir tikai vēstules ar uzbāzīgu reklāmu (lai gan arī to dēļ var gadīties palaist garām kaut ko patiešām svarīgu). Taču elektroniskais pasts ir arī viens no populārākajiem kanāliem, pa kuriem uzņēmuma infrastruktūrā tiek iesūtītas dažādas kaitīgas programmas. Turklāt runa nav tikai par izspiedējvīrusu vai pikšķerēšanas saišu masveida izplatīšanu (jo masveidīgāk izplata, jo lielāka iespēja, ka šos sūtījumus pamanīs un atfiltrēs). Bet, ja kibernoziedznieki uzbrūk tieši jūsu uzņēmumam, viņi sastāda īpašas vēstules, kuras nav nemaz tik viegli atšķirt no īstās biznesa sarakstes. It īpaši tad, ja tās ir nomaskētas kā vēstules no citiem jūsu uzņēmuma darbiniekiem vai pat no jūsu priekšnieka.

Tādēļ standarta filtriem nepieciešams papildinājums, turklāt nevis vienkārši ar papildu barjerām, bet gan ar pilnvērtīgām daudzpakāpju drošības tehnoloģijām. Jo saņemtajā pastā jākontrolē ne tikai satura atbilstība, bet arī kiberapdraudējumu klātbūtne. Abas minētās problēmas var atrisināt mašīnapmācība.

 

 

Tā kā kiberuzbrukumu un surogātpasta sūtīšanas kampaņas visu laiku mainās un maskējas, efektīva aizsardzība pret tām ir atkarīga no pašapmācošos sistēmu drošuma un elastīguma, un eksperti pastāvīgi pilnveido šīs sistēmas. Tādu koncepciju Kaspersky Lab dēvē par HuMachine Intelligence, un tieši tā ir praktiski visu uzņēmuma risinājumu pamatā. Tostarp arī surogātpasta apkarošanas tehnoloģiju pamatā. Tādēļ Kaspersky Lab tehnoloģijas uzrāda lieliskus rezultātus neatkarīgajos testos. Turklāt, jauno e-pasta apdraudējumu (lielākoties automātisko) izpēti papildina cilvēku prasme ne tikai efektīvāk izķert tos, bet arī nodrošināt pēc iespējas mazāk aplamu iedarbju, lai novērstu svarīgas biznesa informācijas nejaušu zaudēšanu.

 

Office 365 iebūvēto filtru un Kaspersky Lab risinājuma efektivitātes salīdzinājums. Virus Bulletin, 2018. gada marts.

Office 365 iebūvēto filtru un Kaspersky Lab risinājuma efektivitātes salīdzinājums. Virus Bulletin, 2018. gada marts.

Vēl nesen Kaspersky Lab e-pasta drošības tehnoloģijas tika izmantotas risinājumos, kurus uzstādīja aizsargājamās infrastruktūras iekšienē. Taču tagad daudzi uzņēmumi, jo īpaši tie, kas darbojas mazā un vidējā biznesa segmentā, izmanto mākoņpakalpojuma Office 365 priekšrocības. Lai tos aizsargātu, ir izveidots risinājums Kaspersky Security for Microsoft Office 365, kas būtiski uzlabo aizsardzību, kādu nodrošina standarta filtri. Cīņā ar surogātpastu katrs papildu efektivitātes procents nozīmē pasargāšanos no vēl viena drazu vai kaitīgu sūtījumu viļņa, kurš citādi nonāktu darbinieku pastkastītēs. Pēdējos procentos, kuru pietrūkst līdz 99,99% efektivitātei, var slēpties visbīstamākie apdraudējumi. Tādēļ Kaspersky Lab specializētā aizsardzība, kas paredzēta Office 365 lietotājiem, var kļūt par izšķirošo faktoru, kurš nodrošinās patiesi drošu aizsardzību uzņēmuma e-pasta saziņai.

Par Kaspersky Security for Microsoft Office 365 vairāk varat uzzināt oficiālajā tīmekļa lapā.

Pilnu Virus Bulletin veikto Office 365 iebūvēto filtru un Kaspersky Security for Microsoft Office 365 salīdzinājumu PDF formātā lasiet šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

2 + 1 =

Uz augšu