Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Padomi » Kāda ir antivīrusu testu nozīme?

Kāda ir antivīrusu testu nozīme?

Vakar viena no vecākajām antivīrusu testēšanas organizācijām AV-Comparatives nopublicēja īpašu jubilejas atskaiti, kurā uzskaitītas antivīrusu kompānijas, kas nepārtraukti ņēmušas dalību testos pēdējo 10 gadu laikā. Šādu antivīrusu kompāniju ir tikai astoņas: Avast, AVG, Avira, Bitdefender, ESET, F-Secure, Kaspersky Lab un McAfee. Protams, ka visi ilgstošie dalībnieki tika pie apbalvojuma.

 

AV-Comparatives 10-Year Participation Award

AV-Comparatives 10 gadu dalības apbalvojums.

Kāpēc antivīrusu testi un dalība tajos ir svarīga? Ja mēs uz brītiņu iedziļināsimies jautājumā, tad ātri sapratīsim, ka tie faktiski ir vienīgais avots, kas piedāvā uz zinātniskas pieejas bāzētu vienu vai otru antivīrusu programmatūras raksturojumu novērtējumu. Bez šādas informācijas uzticēšanās kādam risinājumam vairāk līdzinās avantūrai vai pievēršanās kādai reliģijai. Ja ignorēt antivīrusu testus, tad atliek sekot vai nu padomiem internetā, vai nu paziņu vai personīgi pazīstamo datoru guru ieteikumiem. Kā viens tā otrs ceļš ir vairāk kā diskutabls. Internetā var viegli uzdurties viltus jeb reklāmas padomiem, bet datoru guru bieži vien ir vecu stereotipu un personīgo aizspriedumu varā. Jebkurā gadījumā, pat ja Jūs ieklausāties paziņu padomā, nenāks par ļaunu ielūkoties tā paša AV-Comparatives vietnē un apskatīt svaigākās atskaites, lai pārliecinātos, vai padoms nav klajā pretrunā ar testu rezultātiem.

Ir arī citas situācijas, kurās antivīrusu testi var strādāt kā lielisks indikators. Tie ir tie gadījumi, kad Jums tiek piedāvāts kāds jauns brīnumantivīruss. Ja tas nav redzams nevienā no tādu testētāju kā AV-TEST un AV-Comparatives vietnēm, tad izturieties ar piesardzību pret šādu piedāvājumu, jo tas ar lielu varbūtību var izrādīties krāpnieciskas dabas. Lūk četru antivīrusu testētāju mājas lapas, kuri regulāri veic kārtīgus pilnu drošības risinājumu testus: www.av-test.org; www.av-comparatives.org; www.dennistechnologylabs.com un www.mrg-effitas.com. Tiem, kam ir veselīgs slinkums rakāties pa antivīrusu testētāju vietnēm, var ieteikt pagājušā gada visu ievērojamāko testu rezultātu apkopojumu PDF formātā TOP3_2014.

Un tagad kāds interesants mājas uzdevums tiem, kuri seko antivīrusu izvēlē draugu, paziņu vai personīgo datoru guru padomiem. Notestējiet viņus! Pajautājiet, kurš ražotājs, viņuprāt, izlaiž visātrākos un kurš visbremzīgākos antivīrusus personālajiem datoriem. Pēc tam salīdziniet atbildes ar to, ko nesen 14 mēnešus ilgā intesīvā testu sērijā ir ieguvuši autoritatīvākie testētāji pasaulē – AV-TEST. Pilna askaite atrodama AV-TEST vietnē, bet galvenais atskaites attēls zemāk. Pārsteigums lielā daļā gadījumu garantēts 🙂

Pareizās atbildes:

 

Endurance Test: Does antivirus software slow down PCs?

Antivīrusu radītās datoru noslodzes testa rezultāti (jo mazāk, jo ātrāks ir antivīruss).

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

50 + = 57

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu