Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky Lab nodemostrē dominanci jauna standarta aizsardzības testos visos lietotāju segmentos

Kaspersky Lab nodemostrē dominanci jauna standarta aizsardzības testos visos lietotāju segmentos

Nekas nestāv uz vietas un arī antivīrusu jeb, pareizāk, drošības risinājumu testēšanā nupat ir sperts nozīmīgs solis uz priekšu, jo Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO)* šī gada 30. maijā ir paziņojusi par tās pirmā Testēšanas protokola standarta (Testing Protocol Standard) pieņemšanu. Standarts ir izstrādāts darba grupā, kas sastāvēja no 20 kiberdrošības risinājumu ražotāju un testētāju pārstāvjiem, un šī gada 22. maijā tas ir apstiprināts no AMTSO biedru un direktoru padomes puses.

AMTSO uzskata, ka jaunais standarts palīdzēs garantēt patērētājiem, ka standartam atbilstoši testi ir veikti godprātīgi, objektīvi un ar pilnīgi caurredzamu mijiedarbību starp drošības risinājumu ražotājiem un testētājiem. Saskaņā ar AMTSO prezidenta Denisa Bačeldera (Dennis Batchelder) teikto, uz jaunā standarta bāzētie testi var novērst neobjektivitāti un dot uzņēmumiem un patērētājiem informāciju drošības risinājumu piegādātāja izvēlei.

 

Jau šī gada pirmajā ceturksnī, kamēr jaunais standarts atradās vēl projekta statusā, britu testēšanas laboratorija SE Labs Saimona Edvarda (Simon Edwards) vadībā ir veikusi pirmo pasaulē standartam atbilstošu pilottestu ar nosaukumu “Q1 2018 Endpoint Protection: Enterprise, Small Business, and Consumer”. Saimons Edvards, kurš ir arī AMTSO valdes priekšsēdētājs, saka: “Drošības risinājumu ražotāji bieži apgalvo, ka tikai viņu risinājums var aizsargāt klientus, un testētāji apgalvo, ka tikai viņu tests var precīzi pārbaudīt šos apgalvojumus. Testi, sekojot AMTSO standartam, var palīdzēt patērētājiem izlauzties no šīs maldinošās pašreklāmas.”

SE Labs pilottests ir tradicionāli sadalīts mājas, mazā un vidējā biznesa un korporatīvo drošības risinājumu segmentos un ietver sevī aizsardzības kvalitātes novērtējumu. Tas nozīmē, ka gala rezultāts formējas no atvairītās ļaunprogrammatūras un viltus nostrāžu rādītājiem, kas savukārt tiek izrēķināti no testu datiem pēc īpašas novērtējumu sistēmas.

 

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums mājas risinājumu segmentā.

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums mājas risinājumu segmentā.

SE Labs testu kopsavilkumu attēlos pirmā aile atspoguļo aizsardzības spēju, otrā aile – spēju nerīkot viltus trauksmes un trešā – kopvērtējumu. Interesanti, ka mājas risinājumu testā vienkopus mēs varam beidzot ieraudzīt AVG, Avira un AVAST reklāmas antivīrusus (bezmaksas antivīrusus), kā arī Windows iebūvēto Windows Defender. Līderis ar perfektu rezultātu ir Kaspersky Internet Security. Pilna testa atskaite PDF formātā ir atrodama šeit.

 

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums vidējā un mazā biznesa risinājumu segmentā.

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums vidējā un mazā biznesa risinājumu segmentā.

Nav iemesla brīnīties, ieraugot mīnus zīmi pie aizsardzības rādītāja, jo tas tiek izrēķināts pēc testa atskaitē aprakstītas metodoloģijas, kur dažādiem notikumiem testā (detektēšana, boķēšana, neitralizēšana, pilnīga izvākšana, inficēšana) ir savs svars. Katra inficēšana dod mīnus 5 punktus, bet, piemēram, bloķēšana plus 2. Produkts var uzreiz nodetektēt un nobloķēt ļaunprogrammu, bet var arī tai ļaut sākt darboties, kamēr tā tiek nodetektēta un neitralizēta ar daļēju vai ar pilnīgu tās izvākšanu. Dažādiem scenārijiem sanāk dažāds novērtējums. Ja palūkojamies uz absolūtajiem cipariem, tad, piemēram, Malwarebytes Endpoint Security testā pieļāva sistēmas inficēšanu 41 reizi no 100, “iebraucot” mīnusos. Testa līderis arī šeit ir Kaspersky Lab risinājums – Kaspersky Small Office Security. Pilna testa atskaite PDF formātā ir atrodama šeit.

 

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums korporatīvo risinājumu segmentā.

SE Labs 2018. gada pirmā ceturkšņa testa rezultātu kopsavilkums korporatīvo risinājumu segmentā.

Korporatīvo risinājumu segmentā, kur dalībnieki daļēji ir tie paši, kas vidējā un mazā biznesa segmentā, līderis ir Kaspersky Endpoint Security. Pilna testa atskaite PDF formātā ir atrodama šeit.

Šāda dominance un perfekts rezultāts Kaspersky Lab risinājumiem nav nekas īpašs, jo gadu no gada tie saņem daudzas galvenās balvas, gūst visvairāk pirmo vietu testos un ir pat atzīti par labākajiem lielo uzņēmumu atsauksmju apkopojumā, ko pagājušajā gadā pirmo reizi rīkoja ASV analītiskais uzņēmums Gartner.

*Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO) ir Kalifornijā bāzēta bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2008. gadā. Tās misija ir antivīrusu risinājumu izstrādes, lietošanas, testēšanas un novērtēšanas uzlabošana. Dalība AMTSO ir atvērta pētniekiem, apskatniekiem, izstrādātājiem un testētājiem. Papildus informācija par AMTSO ir atrodama tās vietnē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

3 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 2

Uz augšu