Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky radījuši nulle-ietekmes antivīrusu

Kaspersky radījuši nulle-ietekmes antivīrusu

Daudzi pētījumi, kas veikti pasaulē un arī Latvijā, skaidri parāda, ka ierindas datoru lietotāji antivīrusa radīto datora noslodzi uzskata par primāro kritēriju un tikai pēc tam jau seko antivīrusa aizsardzības spējas. Īsāk sakot, ja kāds antivīruss “bremzē”, tad tam nav īpašu izredžu kļūt plaši lietotam. Tāpēc nav brīnums, ka antivīrusu ražotāji cenšas panākt, lai lietotāji pēc iespējas mazāk tiktu traucēti no drošības programmas puses. Faktiski par ideālu antivīrusu būtu uzskatāms tāds, kurš simtsprocentīgi sargā datoru un vispār to nenoslogo. Kā zināms, ideālam, nekad to nesasniedzot dažādu principiālu ierobežojumu dēļ, mēs varam tikai tuvoties. Un tomēr šķiet, ka kompānijai Kaspersky Lab ir izdevies sasniegt gandrīz neiespējamo – radīt nulle-ietekmes antivīrusu, kura datoru resursu patēriņu nefiksē pat neatkarīgās antivīrusu testēšanas organizācijas AV-TEST prasīgo pētnieku programmatūra.

 

Kaspersky Lab gada balvas par visaugstākajiem personālo antivīrusu darbības ātruma rādītājiem no AV-TEST un AV-Comparatives.

Kaspersky Lab gada balvas par visaugstākajiem personālo antivīrusu darbības ātruma rādītājiem no AV-TEST un AV-Comparatives.

Pirmās pazīmes, ka kompānija ir izdarījusi pamatīgu izrāvienu aizsargājamā datora resursu taupīšanā, parādījās jau 2014. gadā, kurš noslēdzās ar divām gada balvām darbības ātruma kategorijā no diviem autoritatīvākajiem testētājiem pasaulē – AV-TEST un AV-Comparatives. Faktiski tas nozīmē, ka Kaspersky Lab šobrīd uzskatāms par antivīrusu ātruma tekošo čempionu.

 

Kaspersky Lab produkta fiksētais datora palēninājums testā - 0 sekundes!

Kaspersky Lab produkta fiksētais datora palēninājums testā – 0 sekundes!

Bet arī minētie sasniegumi, lai cik iespaidīgi tie neliktos, jo īpaši, Kaspersky Lab izslavētās aizsardzības kontekstā, nedaudz nobāl, ja mēs palūkojamies uz pēdējo AV-TEST testu rezultātu detalizētu atskaiti. Tajā ir sadaļa “Performance”, kurā tiek norādīts, par cik summāri antivīrusa darbības ietekmē ir palēninājušās tādas tipveida darbības kā interneta vietņu aplūkošana, programmatūras lejupielāde, programmu instalēšana un palaišana un datu kopēšana. Pie industrijas vidējā rādītāja 3 sekundes Kaspersky Lab produkta palēninājums – apaļas 0 sekundes! AV-TEST testētāji no Magdeburgas nav fiksējuši kaut jel kādu nomērāmu ietekmi uz datora veiktspēju no Kaspersky Internet Security 2015 puses. Nulle-ietekmes antivīruss ir radīts!

Minētā AV-TEST testa atskaite aplūkojama AV-TEST.org vietnē. Tests aptver periodu no 2015. gada janvāra līdz februārim un ir veikts Windows 8.1 (64-bit) operētājsistēmā.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

9 Komentāri

 1. Man liekas, ka kasperskis un izplatītāji ir brīvi, pēc ziņām par izstrādātāju saistību ar zaļas nokrāsas cilvēciņu vecākiem.

  Krim Vaš

  • Ar prieku ziņojam, ka pēc tam, kad aģentūra Bloomberg parādīja savu nespēju atrast kaut kādus vērā ņemamus pierādījumus, tādējādi īstenībā apstiprinot pretējo saviem apgalvojumiem, interese par Kaspersky Lab produktiem ir vēl vairāk pieaugusi.

  • Rozā_Sivēn, šķiet, ka tev ir zāģu skaidas galvā, nevis man 🙂

  • Lai ko tu darītu, vienmēr atradīsies cūkas (dažeiz rozā), kas uzrukšķēs

 2. Ņemot vērā Krievijā notiekošo, es domāju, ka šīs presē izskanējušās ziņas varētu būt pat ļoti atbilstošas patiesajai situācijai. Un es tiešām ļoti ceru, ka šos draudus apzinās arī tie cilvēki un organizācijas, kas ir saistītas ar valsts drošību.

  • Manuprāt, nevis muldēšana, bet gan darbi ir tas noteicošais. Atšķirībā no dažas labas citas antivīrusu kompānijas Kaspersky Lab produkti perfekti detektē visas atklātās spiegu programmas neatkarīgi no to iespējamās izcelsmes un piederības. Un te patiešām ir par ko aizdomāties.

  • Bloomberg nav pat oriģināls. Arī citiem ir gribējies uzgāzt samazgu spaini kompānijai, kura no nekurienes ir uzrāpusies industrijas virsotnē un atļaujas ķert VISAS spiegu programmas. Tas patiešām ir jāsoda. 2008. gadā no The Guardian izskanēja līdzīgas ziņas. The Guardian nācās publicēt informācijas atsaukumu pēc tam, kad viņi saprata, ka savus izdomājumus var nākties aizstāvēt tiesā. Lūk viņu kautrīgais atzinums: “Eugene Kaspersky, co-founder and CEO of the internet security company Kaspersky Lab, was never a “KGB man” …”. Par šo atgadījumu var palasīt: http://www.theregister.co.uk/2008/02/15/kaspersky_profile_mixup/.

 3. Īstenībā 5 gadu laikā apkalpojot kompjus, neko labāku par Kasperska internet security neesmu atradis. Uzliec un miers mājās. Malači! Tiem, kas sūdzās, iesaku pie antivīrusa nomaiņas līdz galam iztīrīt kompi no vecā antivīrusa.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 2 =

Uz augšu