Sākumlapa » Padomi » Kurš antivīruss ir visātrākais?

Kurš antivīruss ir visātrākais?

Kurš ir visātrākais? Lai gan šāds jautājums drīzāk iederētos kādā autosacīkšu apskatā, arī antivīrusu lietotājiem šis jautājums ir ļoti aktuāls. To apstiprina gan ikdienas komunikācija ar lietotājiem, gan pētījumi. Bieži vien antivīrusa ātrdarbība vai, citādi sakot, tā radītā noslodze pat tiek nolikta pirmajā vietā un tikai pēc tam seko aizsardzības spējas.

 

11141309_895230463877162_5260997508592342090_o

 

Tāpat kā jebkurai industrijai, arī drošības programmatūras ražotājiem ir savi neatkarīgie testētāji. Plaši pazīstami pasaulē un atzinību guvuši ir vairāki un tas novērš negodīgu manipulāciju iespējas. Autoritatīvākā starp drošības programmatūras testētājiem ir organizācija AV-TEST, kas bāzējas Vācijā, Magdeburgā. Šī gada pavasarī šīs organizācijas pētnieki nāca klajā ar ļoti apjomīgu un laikā pietiekoši garu personālo drošības risinājumu ātruma jeb datoru noslodzes testu.

Datoru noslodzes tests tika veikts 7 raundos 14 mēnešu laikā, secīgi izmantojot testa datoros (Intel Xeon X3360 2.83GHz, 4GB RAM, 500GB HDD) Windows XP, Windows 7 un Windows 8.1 operētājsistēmas un iegūstot 19 000 indivinduālu novērtējumu katram no 23 dalību ņēmušajiem produktiem. Pētnieki skurpulozi mērīja drošības programmatūras radīto palēninājumu tādām ikdienišķām darbībām kā failu lejupielāde no interneta, interneta lapu atvēršana, lietojumprogrammu uzstādīšana, lietojumprogrammu palaišana, atverot atbilstoša formāta failu, kā arī failu kopēšana. Kopējais reģistrēto mērījumu rezultātu skaits sasniedza 430 000. Tik milzīgs datu apjoms nepieciešams, lai pēc iespējas samazinātu dažādu nejaušu faktoru ietekmi un ar īpašu datu analīzes metodoloģiju iegūtu maksimāli precīzu rezultātu.

Katrā no pieciem apakštestu veidiem produkti tika vērtēti pēc 5 punktu skalas, kur 1 punkts nozīmē vislabāko rezultātu un 5 punkti vissliktāko. Ja programma radīja palēninājumu 0-20%, tai tika piešķirts 1 punkts, ja 21-40% – 2 punkti utt. Gala rezultāts katrā apakštestā tika izrēķināts apvienojot septiņu raundu rezultātus. Tā, piemēram, failu kopēšanas apakštestā Kaspersky Internet Security ir saņēmis 1.0 punktu un tas ir vislabākais rezultāts, tikmēr ESET Smart Security ir saņēmis 4.0 punktus, kas nozīmē ievērojami lielāku failu kopēšanas palēninājumu. Lai gūtu pilnīgāku priekštatu par to, ko nozīmē punkti, testa autori min piemēru. Tajā teikts, ka bez aizsardzības programmatūras testa failu kopēšana vidēji aizņēma 141 sekundi, ar instalētu Kaspersky Internet Security – 165 sekundes (vismazākais palēninājums), bet ar Threat Track VIPRE internet Security – virs 300 sekundēm.

 

AV-TEST Copying under Windows

Kaspersky Internet Security uzrāda vismazāko failu kopēšanas palēninājumu.

Piecu apakštestu (failu lejupielāde no interneta, interneta lapu atvēršana, lietojumprogrammu uzstādīšana, lietojumprogrammu palaišana, atverot atbilstoša formāta failu un failu kopēšana) kopvērtējumā vislabākais summārais rezultāts ir 5 punkti un vissliktākais atbilstoši 25. Kā atzīmē testētāji, lejupielādes apakštestā gandrīz visi risinājumi bija uzdevumu augstumos, uzrādot lieliskus vai labus rezultātus. Savukārt interneta lapu atvēršanā ar visaugstāko rezultātu varēja palepoties tikai trīs risinājumi – Bitdefender, Kaspersky un McAfee. Programmu uzstādīšanas testā – gandrīz puse dalībnieku uzrādīja vidēju palēninājumu, bet Microsoft Security Essentials/ Microsoft Defender, kuru daudzi maldīgi uzskata par resursus saudzējošu, izpelnījās pat 3.1 palēninājuma punktus. Kategorijā, lietojumprogrammu palaišana, atverot atbilstoša formāta failu, kas ir ļoti bieži sastopama darbība, piemēram, Word dokumenta atvēršana, tikai trīs risinājumi izpelnījās visaugstāko atzīmi – Bitdefender, ESET un Kaspersky. Un visbeidzot, tādā ikdienišķā darbībā kā failu kopēšana ātruma čempions ar 1.0 punktiem izrādījās Kaspersky, bet Ahnlab, ESET, Norman, Quickheal un Threat Track pēc testētāju vērtējuma radīja ievērojamu palēninājumu.

 

Antivīrusu ātrdarbības testa kopsavilkumā Kaspersky Lab produktam vislabākais rezultāts.

Antivīrusu ātrdarbības testa kopsavilkumā Kaspersky Lab produktam vislabākais rezultāts.

Ļoti apjomīgā testa rezultātu apkopojums rāda, ka starp testētajiem 23 pretendentiem drošības risinājums, kurš rada vismazāko ietekmi uz ikdienā bieži veicamām darbībām ir Kaspersky Internet Security. Iespējams, ka dažam labam šāds Kaspersky Lab panākums būs pārsteigums, tomēr tam nav nejaušs raksturs. To, ka rezultāts ir likumsakarīgs un patiess, apliecina gada ātrdarbīgākā antivīrusa balvas no nu jau minētās organizācijas AV-TEST un vēl vienas, AV-Comparatives, kas mitinās Austrijā un arī veic regulārus antivīrusu testus.

 

Kaspersky Internet Security gada balvas par visaugstāko ātrdarbību.

Kaspersky Internet Security gada balvas par visaugstāko ātrdarbību drošības programmatūras testos 2014. gadā.

Paši Kaspersky Lab izstrādātāji skaidro, ka pie produktu ātrdarbības paaugstināšanas tiek strādāts nepārtraukti un jaunākajās versijās ir veikta virkne uzlabojumu tieši darbības ātruma jomā, nesamazinot aizsardzības spējas. Ja runā konkrētāk, tad ir samazināts operatīvās atmiņas patēriņš, veikti uzlabojumi ātrākai operētājsistēmas ielādei un, galvenais, ir optimizētas vairāku komponenšu darbības, kas dod līdz pat 10 reizēm ātrāku to darbību. Piemēram, ir būtiski samazināts skaitļošanas resursu patēriņš pie datubāžu atjaunināšanas un skenēšanas.

Pilnu atskaiti par rakstā apskatīto AV-TEST datoru noslodzes antivīrusu testu var atrast organizācijas vietnē.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

56 − = 55

Uz augšu