Sākumlapa » Aizsardzība » Vēl viens testētājs piedāvā “Real World” antivīrusu testus

Vēl viens testētājs piedāvā “Real World” antivīrusu testus

Drošības programmatūras testēšanas organizācija MRG Effitas šobrīd ir vairāk pazīstama ar tās regulārajiem tiešsaistes finanšu transakciju drošības testiem. Pagājušajā gadā tā ir pievērsusies arī nu jau par tradicionāliem kļuvušajiem “reālās pasaules” antivīrusu testiem, kuru būtība ir pārbaudīt pilnus antivīrusu risinājumus, cik efektīvi tie ir spējīgi atvairīt tekošos apdraudējumus. Jāatzīmē, ka tādi testi ir ļoti darbietilpīgi, jo pēc katra testa datora inficēšanas mēģinājuma tas ir jāatgriež izejas stāvoklī, pirms tam rūpīgi fiksējot testa incidenta rezultātus.

Jaunākā “MRG Effitas 360 Assessment & Certification Programme” atskaite tika nopublicēta šī gada maijā un tā atspoguļo testa rezultātus, kurā izmantoti 540 ļaunprogrammatūras paraugi: 269 Trojas zirgi, 119 lūkas, 51 finanšu ļaunprogrammatūras paraugs, 69 šifrējošie izspiedējvīrusi, 14 potenciāli nevēlamas programmatūras paraugi un 18 citi paraugi. Testā reprezentētā programmatūra ir Internet Security klases maksas risinājumi ar vienu bezmaksas antivīrusu izņēmumu – Microsoft Security Essentials.

 

MRG Effitas "reāl

MRG Effitas “reālās pasaules” antivīrusu testa rezultāti 2015. gada 1. ceturksnī.

 

MRG Effitas

MRG Effitas “reālās pasaules” antivīrusu testa papildus rezultāti 2015. gada 1. ceturksnī.

Interesanti, ka atšķirībā no citiem testētājiem MRG Effitas eksperti ir iekļāvuši testējamo programmu sarakstā arī Malwarebytes programmatūru, kura dažās aprindās ir iekarojusi mistiski-leģendāru slavu, kas dažkārt jau līdzinās reliģiskai apsēstībai. Beidzot mums ir iespēja palūkoties, vai tam ir kāds reāls pamats. Un, kā redzams, tad Malwarebytes maksas programmatūras sniegums nav slikts, bet nav arī starp labākajiem. Rezultātu augšgalā tradicionāli ir Kaspersky Lab ar savu Kaspersky Internet Security, bet sarakstu, arī tradicionāli, noslēdz Microsoft.

Augstākā līmeņa atzinību no MRG Effitas testētājiem ir izpelnījies tikai Kaspersky Lab produkts. Tam ar zemāka līmeņa atzinību par to, ka pat palaistie garām apdraudējumi vēlāk tikuši neitralizēti, seko BitDefender, ESET, Webroot un HitmanPro. Toties pārējie dalībnieki netika galā ar visiem apdraudējumiem. Pilnu testa atskaiti PDF formātā var lejupielādēt MRG Effitas vietnē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

7 Komentāri

 1. Labs raksts. Cik saprotu, tad testēta ir Malwarebytes maksas versija, kur ir arī real time protection. Nav vērts pirkt to, real protection viņiem klibo. Pietiek ar Malwarebytes bezmaksas versiju, kuru var lietot kā secondary option – vienkārši skenējot kompi vai aizdomīgu failus. Malwarebytes bezmaksas versija VALDA!
  P.S. Cik saprotu, tad Norton šajos testos nepiedalās. Ja nu galīgi nevar iztikt bez Windows, tad es ieteiktu vai nu Norton vai Kaspersky (ja ir vēlme vai vajadzība maksāt par aizsardzību).

 2. Un vēl – nav jēga pirkt tikai parastu antivīrusu un paļauties uz Windows firewall. Jālieto ir Security klases risinājumi , kur ir arī ugunsmūris. Cik zinu, tad Norton un Kaspersky ugunsmūri ir paši inteliģentākie. Es Windows ļoti reti lietoju, tāpēc izmantoju šādu vienkāršu kombināciju – AVG free + Zonealarm free Firewall + Malwarebytes free. Nav pievīlis šis variants pagaidām, lai gan Zonealarm free ugunsmūrim nav exploitu aizsardzības.

  • Jā, Jums ir pilnīga taisnība. Aizsardzībai ļoti ieteicams ir Internet Security klases risinājums, piemēram, Kaspersky Internet Security http://kaspersky.antivirus.lv/lat/products/home/kaspersky-internet-security-md/. Tāds risinājums atšķirībā no vienkārša antivīrusa nodrošina vispusīgu un pilnvērtīgu aizsardzību internetā. Visu komponenšu integrācija vienā risinājumā nodrošina to salāgotību un datora resursu saudzīgāku izmantošanu.

   Pie Kaspersky priekšrocībām bez lieliskiem aizsardzības un ātruma rādītājiem var minēt arī saskarni latviešu valodā (Windows operētājsistēmai) un vietējo kvalificētu tehnisko atbalstu.

 3. + pie visa iepriekš minētā ieteicams un lietoju Web of Trust un Bitdefender Traffic Light.

 4. Протестите Kaspersky vs 360 Total vs Baidu. Жду ………..

  • Мы ничего не тестируем, а лишь иногда публикуем новости об антивирусных тестах.

   Производитель продукта 360 Total Security недавно был уличен в жульничестве с тестами и исключен из антивирусных тестов AV-Test, AV-Comparatives и Virus Bulletin (http://www.pcworld.com/article/2919554/tencent-qihoo-antimalware-firms-are-accused-of-cheating-stripped-of-rankings-in-antivirus-tests.html). Жуликов не рассматриваем в принципе.

   Что же относится к Baidu, то результаты его в тестах “Real-World” по сравнению с Kaspersky более чем скромны. Baidu не дотягивает даже до первой десятки (18 место) по последним данным AV-Comparatives.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

13 + = 18

Uz augšu