Sākumlapa » Aizsardzība » Drošības eksperts piedāvā “dresēt” lietotājus drošu paroļu lietošanā

Drošības eksperts piedāvā “dresēt” lietotājus drošu paroļu lietošanā

Jau daudzus gadus speciālisti nenogurstoši skaidro, ka nepieciešams lietot garas un sarežģītas paroles. Diemžēl vairums lietotāju nepilda šīs rekomendācijas un visādi cenšas izvēlēties vienkāršākas paroles, pat ja interneta resursam vai programmai eksistē prasības un ierobežojumi lietotāja paroles izvēlē.

Drošības eksperts Lencs Džeims (Lance James), kurš tagad darbojas kompānijā Deloitte & Touche, piedāvā ieviest oriģinālu metodi, lai risinātu vāju paroļu problēmu. Viņš to ir nosaucis par paroļu pārvaldību pēc Pavlova metodes. Metodes koncepcija balstās uz to, ka lietotājam piespiedu kārtā jāmaina parole ar periodiskumu, kas atkarīgs no izvēlētās paroles sarežģītības. Primitīvu paroli sistēma varētu pieprasīt nomainīt jau pēc trim dienām, bet pietiekoši sarežģītu tikai pēc trīs mēnešiem. Paroles nomaiņas termiņš šādā sistēmā ir balstīts uz novērtējumu, cik ātri konkrēto lietotāja izvēlēto paroli iespējams uzlauzt. Pēc priekšlikuma autora idejas lietotājiem ar laiku būtu jāizveidojas paradumam uz sarežģītu un drošu paroļu izmantošanu, lai nebūtu jāpiepūlas pārāk bieži mainot paroles.

 

Paroļu pārbaudes pakalpojuma drosaparole.lv vērtējums pārāk vienkāršai un īsai parolei.

Paroļu pārbaudes pakalpojuma drosaparole.lv vērtējums pārāk vienkāršai un īsai parolei.

Novērtēt savas paroles Jūs varat vietnē drosaparole.lv. Paroles pārbaude, izmantojot šo vietni, notiek paša lietotāja datorā un nekādi dati par pārbaudāmo paroli netiek kaut kur sūtīti. Ja Jums ir kaut vai daži konti interneta resursos, tad vienīgā iespēja lietot patiešām drošas paroles ir izmantojot paroļu pārvaldības programmu, kas ļauj izveidot, droši glabāt un ērti ievadīt pietiekoši sarežģītas un dažādas paroles katram resursam. Viss, kas Jums jāpatur galvā šādā gadījumā, ir viena Jūsu galvenā parole. Tas patiešām ir vienkārši un “dresūra” pēc Pavlova metodes arī nebūs nepieciešama 🙂

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

9 Komentāri

 1. Aha, aha netiek nekur sūtīti. Atceros, kādu laiku atpakaļ bija saits, kas piedāvāja noglabāt tavus internetbankas pieejas datus, nekur tos, protams, nesūtot. 😉

  • Nevajag jaukt krāpnieku lapas ar oficiāliem interneta resursiem, kuriem ir zināms saimnieks, kurš atbild par to, kas tur notiek:

   1. Tiešsaistes pakalpojums drosaparole.lv ir paredzēts paroļu drošības noteikšanai, izmantojot metodoloģiju un programmu, kuru izveidojis kompānijas Dropbox izstrādātājs Dens Vīlers (Dan Wheeler). Vairāk par to lasiet https://tech.dropbox.com/?p=165.

   2. Tiešsaistes pakalpojums drosaparole.lv ir bezmaksas.

   3. Tiešsaistes pakalpojums drosaparole.lv neuzkrāj, neapstrādā un/vai nenodod tālāk jebkādus datus par pārbaudītajām parolēm.

   4. Tiešaistes pakalpojums ir izveidots ar SIA Datoru drošības tehnoloģijas iniciatīvu. Ar jautājumiem un ierosinājumiem attiecībā uz pakalpojumu drosaparole.lv griezieties pa e-pastu: info@antivirus.lv.

 2. Es savas paroles nevienam neuzticetu, lai tas parbauditu, es esmu piesardzigs viirs…

 3. Iespejams, ka kautko nesaprotu, bet man skjiet, ka programma netiek ieladeta datoraa. Kad es pirms paris gadiem izmeginaju sho shtelli, tad nekadu programmu netiku lejupieladejis, parbaude notika tieshsaistee.

 4. Skaidrs. Nebiju pareizi sapratis.

 5. Ir tāda maldīga doma, ka parolei jābūt sarežģītai, lai to būtu grūti uzlauzt. Nav tiesa. Ja tā vieta ļauj ierakstīt garāku paroli, tad labāk izmantot kādu īsu teikumu, ko viegli atcerēties, nevis kādu 6-8 sibmolu kombināciju, kurš jānēsā līdz pierakstits uz papīrīti jeb darba vietā uzlīmēts uz monitora vai zem datora klaviatūras.
  Ja tajā pārbaudes vietā ieraksta janka1973, tad tiek paziņots ka 11 ar pusi minūtēs parole būs uzlauzta. Ja ieraksta vienspatsmajas, tad jau ir vajadzīgi vairāk kā 39 gadi, lai to uzlauztu. Ja vēl piek klāt kādu ciparu, tad jau izskatās, ka savas zemes dzīves laikā varu būt diezgan drošs par saviem datiem. Kas gan neizslēdz iespēju kādam vai kādiem tikt pie maniem datiem citā veidā. Atcerieties klasiku – padomju laika filma “Sargies no automobiļa” – cilvēkam bija auto metāla garažā ar drošām atslēgām, bet galvenais varonis sarunāja autoceltni, kas to garāžu pacēla no zemes un auto aizbrauca.

 6. Lietotājus trenē, bet dresē dzīvniekus!

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

37 + = 46

Uz augšu