Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Pārskati » Hakeri no 16 valstīm atklāj savus noslēpumus

Hakeri no 16 valstīm atklāj savus noslēpumus

Austrālijas tehnoloģiju uzņēmums Nuix ir veicis aptauju par kiberdrošības tēmu starp 112 “baltajiem” hakeriem un neatkarīgiem profesionāļiem no 16 valstīm. Pilns aptaujas teksts ir pieejams Nuix vietnē un tā balstās vairākām tēmām: cik laika ļaundariem nepieciešams iekļūšanai sistēmā, cik bieži viņi tiek atklāti, kādas nozares ir visievainojamākās un kā upuri-uzņēmumi rīkojas pēc uzbrukumiem.

 

 

Saskaņā ar Nuix ziņojumu, aptuveni 71% hakeru spēj iekļūt korporatīvajā tīklā ne vairāk kā 10 stundu laikā, bet 18% – pat 60 minūšu laikā. Vairāk nekā puse (60%) pētnieku paziņoja, ka viņi var iekļūt gandrīz jebkurā sistēmā, bet 74% respondentu novērtēja kiberaizsardzību lielākajā daļā uzņēmumu kā vāju. Trīs ceturtdaļas aptaujāto apgalvoja, ka viņu uzbrukumus atklāj ārkārtīgi reti, bet 2% nekad nebija atklāti labticīgās ielaušanās laikā.

Lai sasniegtu nosprausto mērķi, uzbrucējiem var būt nepieciešams laiks no pusstundas līdz piecām stundām pēc aizsardzības perimetra pārraušanas. Šis rādītājs, tāpat kā laiks priekš ielaušanās, lielā mērā ir atkarīgs no mērķa nozares.

Par vieglāko laupījumu atzītas organizācijas veselības aizsardzības jomā, kā arī viesnīcas un veikali. Ražošanas nozare arī ir viegli ievainojama, bet vislabāk aizsargāti ir juridiskie un aviācijas uzņēmumi vienlīdz ar tiesībaizsardzības iestādēm un valsts aģentūrām.

Ziņojumā teikts, ka daudzu organizāciju drošības sistēmas var salīdzināt ar konfekti, kas no ārpuses ir cieta, bet iekšā — mīksta. To kiberdrošības speciālisti nostiprina tikai tīkla ārējo perimetru, kā rezultātā uzbrucējs pēc ielaušanās ātri piekļūst konfidenciāliem datiem.

Nuix aptauja parāda, ka uzņēmumi rīkojas dažādi pēc uzlaušanas atklāšanas. Tikai 7% labo visas ievainojamības — uzsāk liela mēroga pārbaudi, likvidē atklātās nepilnības un stiprina tīklu perimetru. Apmēram puse no uzbrukumos cietušajiem uzņēmumiem aprobežojas tikai ar kritisko datu aizsardzības pastiprināšanu, bet 18% neveic nekādus pasākumus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

47 + = 55

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu