Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Viedokļi » Jevgēņijs Kasperskis: iepazīstiet savu stipro pusi un izmantojiet to mērķu sasniegšanai

Jevgēņijs Kasperskis: iepazīstiet savu stipro pusi un izmantojiet to mērķu sasniegšanai

Pirms vairākām dienām izdevuma The Huffington Post rakstu sērijā CareerAdvice, kurā panākumiem bagāti speciālisti sniedz padomus par to, kā turpināt karjeru jaunā, augstākā līmenī, tika intervēts Jevgēņijs Kasperskis. Originālais teksts angļu valodā atrodams huffingtonpost.com vietnē, bet ar tā tulkojumu Jūs varat iepazīties zemāk.

Kādi bija pasaulē lielākā privātā datoru drošības risinājumu uzņēmuma pirmsākumi? Šajā CareerAdvice izlaidumā tiek intervēts Jevgēņijs Kasperskis, pasaulslavenais kiberdrošības eksperts, uzņēmējs un Kaspersky Lab valdes priekšsēdētājs un ģenerāldirektors. Viņa karjera kiberdrošības jomā sākās pilnīgi nejauši, kad 1989. gadā viņa datoru inficēja vīruss Cascade. Speciālā izglītība kriptogrāfijas jomā palīdzēja viņam veikt šifrētā vīrusa analīzi, izprast tā uzvedību un radīt rīku vīrusa likvidēšanai datorā. Rezultātā 1990. gadā Jevgēņijs sāka pulcināt pētnieku entuziastu grupu, lai kopā ar šiem domubiedriem izstrādātu antivīrusu programmu AVP Toolkit Pro. Pēc četriem gadiem Hamburgas Universitāte atzina to par pasaulē efektīvāko antivīrusu programmatūru. Pēc tam 1997. gadā tika nodibināts uzņēmums Kaspersky Lab, un Jevgēņijs kļuva par tā antivīrusu pētniecības nodaļas vadītāju.

 

Kaspersky Lab valdes priekšsēdētājs un ģenerāldirektors Jevgēņijs Kasperskis

Kaspersky Lab valdes priekšsēdētājs un ģenerāldirektors Jevgēņijs Kasperskis

Lūdzu, pastāstiet mums par savas karjeras sākumu un tās galvenajiem posmiem.

Mana karjera IT drošības jomā sākās pilnīgi nejauši. Tās bija Padomju Savienības pastāvēšanas pēdējās dienas, un pēc universitātes beigšanas es strādāju militārā pētniecības institūtā par programmatūras inženieri. 1989. gadā man bija 24 gadi, kad es atklāju, ka manā datorā ieperinājies vīruss Cascade, un izstrādāju lietotni, kas bija paredzēta šī vīrusa likvidēšanai. Pēc tam sāku kolekcionēt datoru ļaunprogrammatūru, kuras izpēte un apkarošana kļuva par manu vaļasprieku, bet vēlāk — arī par profesiju un biznesu.

1991. gadā es ar savu antivīrusa projektu iesaistījos privātā uzņēmumā. Tolaik globālā IT drošības nozare vēl bija bērnu autiņos. Vēlējos radīt pasaulē labāko antivīrusu un 1997. gadā kopā ar vairākiem partneriem nodibināju pats savu uzņēmumu, kuru turpinu vadīt vēl šodien. Tagad mūsu darbība ir globāla, mēs strādājam visā pasaulē, un mūsu darbinieku pulkā ir vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku.

Kādu padomu Jūs dotu pats sev, ja Jums šodien būtu 20 gadu?

Domāju, ka es neuzmāktos ar padomiem! Katram cilvēkam jāmācās no savas pieredzes un savām kļūdām, lai kaut ko sasniegtu dzīvē. Vēl, protams, vajadzīga nebeidzama zinātkāre, tieksme pēc zināšanām un neatlaidība! Mani līdzšinējie sasniegumi mani apmierina, jo esmu pietiekami daudz kļūdījies. Pilnvērtīga dzīve nemaz nav iespējama bez kļūdām, un es negribu nevienam to atņemt. Turklāt jauniešiem mūsu padomi bieži vien nemaz nav vajadzīgi, jo viņi tos ignorē un labāk dara visu pēc sava prāta. Bet gan jau viņi reiz mūs sapratīs, kad paši būs kļuvuši veci un gudri un gribēs nodot savu gudrību nākamajai paaudzei, bet tā viņus neklausīs un atkal rīkosies tikai pēc saviem ieskatiem.

Kādu visvērtīgāko padomu savā karjerā esat saņēmis grūtā brīdī?

Manuprāt, ļoti svarīga ir prasme uzklausīt citus cilvēkus, mācīties no viņu pieredzes un aplūkot problēmas no dažādiem viedokļiem. Tomēr es pats nevaru atcerēties, ka būtu saņēmis kādu padomu, kas būtu radikāli ietekmējis manu rīcību. Vienmēr esmu uzklausījis citu cilvēku viedokļus, bet nedomāju, ka kāds viņu sniegts padoms kaut reizi būtu mainījis manas darbības vispārīgo ievirzi.

Ko Jūs ieteiktu tiem, kuri vēlas sākt jaunu posmu savā karjerā?

Ir daudz rakstura īpašību, kuras palīdz veidot sekmīgu karjeru, tomēr katrs cilvēks ir neatkārtojama būtne, tāpēc intravertam cilvēkam nederēs ieteikums apmeklēt vairāk sarīkojumu un biežāk uzturēties sabiedrībā, lai izveidotu plašāku paziņu loku. Manuprāt, ļoti svarīgi, lai cilvēks pārzinātu savas stiprās puses, piemērotu tās noteiktam mērķim un tad ietu uz nosprausto mērķi, nebaidoties no iespējamām kļūdām un neveiksmēm.

Un vēl — visu laiku ir jāmācās, turklāt ne vien atbilstoši mācību iestāžu programmām, bet arī no katras sarežģītas dzīves situācijas un no citiem cilvēkiem. Vienkārši turiet visu mūžu acis vaļā: dzīves skola nekad nebeidzas!

Tiem, kuri vēlas sekot Jevgēņija Kasperska domām, panākumiem, atklājumiem un ceļojumiem, daži viņa resursi internetā: Facebook, Twitter un viņa blogs.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 3 = 4

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu