Sākumlapa » Notikumi » Kad nav pierādījumu, tad atliek paust bažas

Kad nav pierādījumu, tad atliek paust bažas

Ar ziņu aģentūras LETA svētību arī līdz Latvijai ir nonākusi ziņa par to, ka “ASV specdienestu vadītāji pauž bažas par «Kaspersky» antivīrusu programmatūru”. Sakarā ar šādu ziņu parādīšanos pasaules medijos kompānija Kaspersky Lab pirms dažām dienām nopublicēja oficiālu paziņojumu, kura pilnu tulkojumu es gribu šeit piedāvāt.

Paziņojums sakarā ar jaunākajiem nepatiesajiem apgalvojumiem par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir privāts uzņēmums un nav saistīts ne ar vienu valdību. Uzņēmums nekad nav sniedzis un nesniegs palīdzību nevienai valdībai datorspiegošanā.

“Kaspersky Lab ir privāts uzņēmums un nav saistīts ne ar vienu valdību. Uzņēmums nekad nav sniedzis un nesniegs palīdzību nevienai valdībai datorspiegošanā.

Kaspersky Lab jau divdesmit gadu aizsargā privātpersonas un organizācijas pret datordraudiem, un uzņēmuma galvenās mītnes atrašanās vieta nekādi neietekmē tā darbības mērķus. Tieši tāpat kā datordrošības uzņēmumi, kas bāzējas ASV, neļauj ASV valdībai piekļūt konfidenciāliem datiem savos produktos, tā arī Kaspersky Lab produkti nesniedz un nepadara pieejamus nekādus privātos datus nevienai valdībai.

Pēdējos 10 gados Kaspersky Lab ir atmaskojis vairākas krievvalodīgas datoru izspiegošanas kampaņas un plaši par tām ziņojis; tas ir vairāk nekā šajā jomā paveicis jebkurš ASV bāzēts uzņēmums. Sava unikālā un globālā klientu loka dēļ Kaspersky Lab arī turpmāk saglabās savas līdera pozīcijas, konstatējot un darot zināmas globālas datordraudu kampaņas neatkarīgi no to izcelsmes un mērķiem.

Atšķirībā no daudzu citu uzņēmumu produktu lietotājiem Kaspersky Lab lietotāji var pilnībā kontrolēt telemetrijas (datu) pārraidi, jo piedalīšanās datu vākšanā ir brīvprātīga un viņi var jebkurā brīdī pilnīgi atspējot telemetrijas pārraidi. Turklāt korporatīvie lietotāji un valdības iestādes var pēc savas vēlēšanās uzstādīt lokālu un privātu Kaspersky Security Network (KSN) centru savās telpās, lai tādējādi novērstu datu pārraidīšanu ārpus tām.

Kaspersky Lab parasti saņem licences un sertifikātus valstīs, kur tas darbojas, tostarp arī no ASV Standartu un tehnoloģiju valsts institūta, un tie apliecina, ka uzņēmuma šifrēšanas tehnoloģija korporatīvajiem klientiem pilnīgi atbilst Federālajiem informācijas apstrādes standartiem (FIPS) 140-2. Šie sertifikāti un licences apliecina arī to, ka Kaspersky Lab produktiem var uzticēt konfidenciālus datus un ka šie produkti pareizi un bez problēmām aizsargā organizācijas.

Uzņēmums 20 gadu darbojas IT drošības nozarē atbilstoši augstākajām biznesa ētikas prasībām, tādēļ Kaspersky Lab uzskata par pilnīgi nepieņemamiem nepatiesus apgalvojumus bez neapstrīdamiem pierādījumiem.

Uzņēmums Kaspersky Lab ir gatavs palīdzēt attiecīgajām valdības iestādēm jebkurā izmeklēšanā un ir stingri pārliecināts, ka dziļa Kaspersky Lab darbības izpēte vienmēr apstiprinās, ka šādi apgalvojumi ir bez pamata.” — No Kaspersky Lab

 

Jevgēņijs Kasperskis atbild uz jautājumiem Reddit programmā Ask Me Anything.

Jevgēņijs Kasperskis atbild uz jautājumiem Reddit programmā Ask Me Anything.

11. maijā Kaspersky Lab vadītājs Jevgēņijs Kasperskis atbildēja uz jautājumiem Reddit programmā Ask Me Anything. Protams, ka šajā jautājumu un atbilžu sesijā arī tika skartas “ASV specdienestu vadītāju bažas”, uz ko Jevgēņijs Kasperskis izteica nožēlu, ka šie kungi politisku motīvu dēļ (bez reāliem pierādījumiem vai nepieņemamas rīcības no Kaspersky Lab puses) liedz sev iespēju izmantot labāko gala iekārtu drošības programmatūru tirgū.

Jā, Kaspersky Lab aktīvi sadarbojas ar tiesībsargiem un citiem dienestiem, ciktāl tas ir nepieciešams kibernoziedzības apkarošanai. Piemēram, šobrīd ar Interpolu šifrējošā izspiedējvīrusa WannaCry izmeklēšanā.

Kaspersky Lab kontā ir desmitiem atklātu sarežģītu kiberuzbrukumu, no kuriem daudzi ir valsts līmeņa un to izcelsme tiek saistīta ar ASV, Krieviju un citām valstīm. Tos var aplūkot lapā https://apt.securelist.com. Kaspersky Lab lielā aktivitāte šajā virzienā varētu būt ne viena vien “specdienesta vadītāja bažu” patiesais iemesls, lai gan tas jau ir tikai mans personīgais pieņēmums, ko tiku izteicis jau agrāk rakstā “Kā antivīrusi ķer specdienestu vīrusus“. Diez vai “bažu paudējiem” varētu patikt tas, ka privāta aizokeāna kompānija atklāj un bloķē viņu kiberspiegošanas rīkus.

Šobrīd pasaule ir sastapusies ar šifrējošā izspiedējvīrusa WannaCry postošu epidēmiju, kuras pamatā ir “bažu paudēju” jeb ASV Nacionālās drošības aģentūras izstrādāts kods Windows datoru uzlaušanai. Tā vietā, lai patiešām rūpētos par drošību un noziņotu atklātās programmatūras ievainojamības ražotājiem, “bažu paudēji” rada kiberspiegošanas ieročus, kas, kā atzīst Microsoft savā blogā, jau atkārtoti noplūst brīvā pieejā tieši kibernoziedznieku rokās un nodara plašus postījumus. Lūk tas ir patiess iemesls bažām ar reāliem pierādījumiem!

Noslēgumā atliek piebilst, ka nebūt ne visi ASV Senāta Izlūkošanas komitejas sēdēs “pauž bažas” par Kaspersky Lab. Tur ir izskanējis arī šāds viedoklis: “Kaspersky is not an arm of the Russian government.” Bet, lai to uzzinātu, ir jālasa ziņas ārzemju medijos 🙂

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

20 − 17 =

Uz augšu