Sākumlapa » Notikumi » Kiberimunitātes koncepcijas ietvaros Kaspersky Lab gatavojas izlaist operētājsistēmu plaša patēriņa ierīcēm

Kiberimunitātes koncepcijas ietvaros Kaspersky Lab gatavojas izlaist operētājsistēmu plaša patēriņa ierīcēm

Kiberdrošības nozarē ir viens labi pazīstams vizionārs, kurš gandrīz visu laiku atrodas ceļojumā. Te šur, te tur viņš klāsta par savu skatījumu, kas ir jādara, lai kibertelpa kļūtu drošāka. Faktiski viņš ne tikai stāsta, bet arī daudz dara, lai viņa vīzijas piepildītos. Viņa vārds ir Jevgēņijs Kasperskis.

 

 

Kopš 2000. gadu sākuma Jevgēņijs Kasperskis, ceļojot pa pasauli, visur, kur vien varēja, potēja un bīdīja ideju par “interneta Interpola” nepieciešamību, pamatojot to ar kibernoziedzības globālo raksturu. Tagad tas daudziem šķiet pašsaprotami, ka noziedzībai kibertelpā valstu robežas neko daudz nenozīmē un ka efektīvai tās apkarošanai nepieciešama sadarbība un koordinācija. Tomēr pagāja vairāk kā 10 gadu, kamēr 2015. gadā Interpols beidzot apbruņojās ar kibervienību Singapūrā, un tagad Kaspersky Lab ir Interpola stratēģiskais partneris.

 

Kaspersky Lab ir Interpola stratēģiskais partneris un Eiropola oficiālais partneris.

Kaspersky Lab ir Interpola stratēģiskais partneris un Eiropola oficiālais partneris.

Ar to mēs gribējām ieskicēt mūsu vizionāra sapņus un to realizācju, kas dažkārt aizņem daudzus gadus. Jauna Jevgēņija Kasperska vīzija ir kiberimunitāte (Cyber ​​Immunity), kurai jāaizstāj tekošā kiberdrošības koncepcija.

 

Jevgēņijs Kasperskis skaidro kiberimunitātes koncepciju studentiem Milānā.

Jevgēņijs Kasperskis skaidro kiberimunitātes koncepciju studentiem Milānā.

Kiberdrošība un kiberimunitāte atšķiras aptuveni tāpat kā zāles un vakcīna. Zāles mums ļauj izārstēties, bet vakcīna nepieļauj saslimšanu. Attiecībā uz datorsistēmām tas translējas “secure-by-design” filozofijā tādā veidā, ka uzbrucēja izdevumi ir daudzreiz augstāki par ieguvumiem.

 

Jevgēņijs Kasperskis šodien Hanoverē.

Jevgēņijs Kasperskis šodien Hanoverē.

Praktiskā izpildījumā tas nozīmē mikrokodolu arhitektūru ar drošības slāņiem, kas izolē katru moduli sistēmā tā, ka tiek pieļauta tikai uzticama uzvedība. Tas viss jau ir realizēts operētājsistēmā KasperskyOS, kas paredzēta iegultajām ierīcēm. Viens no praktiskiem tās pielietojumiem, piemēram, ir nākotnes automobiļu drošība.

 

 

Tomēr uzņēmums, šķiet, nedomā apstāties un šobrīd šur un tur parādās baumas, ka notiek darbs pie operētājsistēmas plašākam patēriņam. Pagājušajā gadā, kad mums izdevās Jevgēņiju Kasperski satikt klātienē, viņš smaidot teica, ka kiberimunitātes laikmetā viņa šī brīža antivīrusi nebūs vajadzīgi. Atliek minēt, cik gadus aizņems šīs vīzijas realizācija 🙂

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

18 − = 10

Uz augšu