Sākumlapa » Viedokļi » Ko Google zina par Jums?

Ko Google zina par Jums?

Ikdienas pieredze liecina, ka daudziem interneta lietotājiem Latvijā ir vismaz viens Google konts, piemēram, lai lietotu e-pasta servisu Gmail. Tomēr tikai neliela daļa lietotāju pievērš nopietnu uzmanību tam, kādus datus par viņiem uzkrāj un glabā Google. Dažkārt šāda neuzmanība vai pat nezināšana var novest pie nepatīkamām sekām. Tāpēc ielūkosimies vairākās Google servisa sadaļās, kurās var redzēt un dažkārt pat kontrolēt savus datus un to ievākšanu.

1. google.com/settings/accounthistory

Konta vēsture

Kā apgalvo Google, tad dati par lietotāja meklējumiem, skatītajiem YouTube video un pārvietošanās vēsturi ļauj uzlabot servisu, izsniedzot viņam atbilstošākus meklējumu rezultātus un ieteikumus. Lapā var aplūkot savu meklējumu, skatīto video un pārvietošanās vēsturi, ja šādu datu ievākšana ir iespējota, kā arī lejupielādēt vai dzēst šo datus.

2. google.com/ads/preferences

Reklāmu iestatījumi

Google bizness ir balstīts uz tiešsaistes reklāmu un tas ir jo sekmīgāks, jo precīzāk Google spēj servēt reklāmu. Lai to panāktu, katram lietotājam tiek sastādīts viņa portrets. Augstāk norādītajā lapā lietotājs var ieraudzīt ne tikai pamata informāciju par sevi, bet arī savu interešu loku, kas sastādīts balstoties uz meklējumiem un apmeklētajām vietnēm globālajā tīmeklī. Te ir arī iespēja ienest korekcijas savā informācijā un kontrolēt reklāmas rādīšanu.

3. security.google.com/settings/security/activity

Ierīces un darbības

Te ir atrodami dažkārt noderīgi dati par to, kādas ierīces pēdējo 28 dienu laikā pieslēgušās kontam. Atsevišķu Google pakalpojumu lapās, piemēram, Gmail lapas apakšā ir saite “Papildu informācija”, kur atrodamas ziņas par visām pieslēgšanās reizēm pēdējā mēnesī un par pašreizējo pieslēgumu.

4. security.google.com/settings/security/permissions

Konta atļaujas

Lapā var uzzināt, kurām lietojumprogrammām un to spraudņiem ir tiesības piekļūt lietotāja datiem. Turpat ir arī iespēja liegt šo piekļuvi.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

18 − = 10

Uz augšu