Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Notikumi » Labas vēstis antimonopolu laukā

Labas vēstis antimonopolu laukā

Windows 10 pie mums atnāca ar daudziem jaunumiem, tajā skaitā ar diezgan agresīvu attieksmi pret trešo ražotāju drošības programmatūru. Tik agresīvu attieksmi, ka pagājušā gada nogalē Kaspersky Lab vadītājs Jevgēņijs Kasperskis neizturēja un paziņoja par sūdzību iesniegšanu antimonopola iestādēs. Ar viņa pretenzijām detalizēti var iepazīties viņa blogā, kurā tagad viņš ziņo par zināmu progresu un izmaiņām operētājsistēmā Windows 10.

Pirms ķeramies pie pāris izmaiņu apskata, palūkosimies, kā šobrīd klājas korporācijai Microsoft antivīrusu testos. Tas šajā konfliktā ienes papildus dimensiju, kas nebūt nav mazsvarīga. Pagājušā gada beigās vācu AV-TEST veica mājas antivīrusu testu Windows 10 operētājsistēmā un Microsoft antivīruss tradicionāli uzrādīja vājāko rezultātu (skat. zemāk salīdzinājumu ar Kaspersky Internet Security).

Viena no Jevgēņija Kasperska pretenzijām pret Microsoft bija par logu, kurā operētājsistēma informē par aizsardzības stāvokli, lai gan patiesībā tur tiek ziņots par Microsoft antivīrusa Windows Defender statusu. Trešās puses antivīrusa gadījumā uzstājīgi un atklāti piedāvā ieslēgt Windows Defender un pie viena aizvākt tekošo antivīrusu produktu. Tas viss ir pasniegts, izmantojot oranžu krāsas toni un izsaukuma zīmes, kas liek domāt, ka ir problēma, kura nekavējoties jārisina. Microsoft spiediena rezultātā lietotājs faktiski šķiras no apzināti izvēlētā un, iespējams, apmaksātā antivīrusu risinājuma!

Sākot ar šī gada aprīli pēc Windows 10 atjauninājuma strīdīgais logs, ja sistēmā ir trešās puses antivīrusu risinājums, ir mainījies līdz nepazīšanai. Nekādu brīdinājumu un izsaukuma zīmju, tikai zaļi ķeksīši, jo aizsardzība taču darbojas.

Vēl viena pretenzija skāra antivīrusu licences atjaunināšanas procesu, kuram viskarstākais periods ir dažas dienas pirms un dažas dienas pēc licences beigu datuma. Tad lūk, Microsoft aizliedza neatkarīgiem izstrādātājiem izvadīt savus paziņojumus par licences termiņa beigām 5 dienas pirms un 3 dienas pēc tā beigšanās, tā vietā piedāvājot izmantot Windows sistēmas paziņojumu. To pašu, kuram lietotāji pievērš maz uzmanības.

Tāda politika noveda pie trešo ražotāju antivīrusu licenču atjauninājumu samazināšanās un Microsoft Defender tirgus daļas pieauguma, tāpēc ka, ja antivīruss netiek atjaunināts, tad Microsoft ieslēdz Defender. Un lūk, kas ir interesanti –  pāris mēnešus pēc Kaspersky Lab pretenziju iesniegšanas 5 dienu ierobežojums tika noņemts.

Kā zināms, jebkuras nozares monopolizācija ir ceļš uz pakalpojuma vai produkta degradāciju un citām nepatīkamām sekām. Drošības laukā tas ir īpaši bīstami. Ir pagājis pusgads kopš Kaspersky Lab pirmās sūdzības un šķiet, ka Microsoft, lai gan neatzīst pārkāpumus, saprot izmaiņu nepieciešamību un klusām veic tās. Tikmēr Jevgēņijs Kasperskis sola sūdzības jau Eiropas Komisijā. Iespējams, lai pamudinātu Microsoft spert tālākus soļus veselīgas konkurences atjaunošanai.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 7

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu